744 '90 - mój Łoś

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

Miś pisze:To podświetlenie trawy, pasuje cegle jak świni siodło

sorry :lol: :lol: :lol:
to podświetlenie to nic.
zobacz jak mam - fabrycznie! - w mini zrobione :) nie dało się bez tego zamówić, BMW pakuje to w gratisie jak chcesz ledowe lampy przód/tył
Obrazek

a we wnętrzu polecam zestaw oświetlenia z 960. robi robotę :) tylko trzeba lekko przerobić lampki tak aby przełącznik był trójpozycyjny - zapalnie razem z otwarciem drzwi/wyłączona/zapalona na stałe
Obrazek
0 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Miś pisze:To podświetlenie trawy, pasuje cegle jak świni siodło

sorry :lol: :lol: :lol:
Ja mam taką opinię na temat gleby i dużej felgi w cegłach. :P

Trawy już nie ma, bo wykostkowane. A ja tam światełka (byle nie zimne ledy) lubię. :) Do tego całkiem to praktyczne, gdy się widzi, gdzie się wysiada. :) Fotka wyszla trochę prześwietlona. W rzeczywistości nie jest aż tak jasno. Jeszcze parę lampek mi zostało i planuję też trochę doświetlić wnętrze. Dobrze dobrana moc i temperatura barwowa i nie będzie za jasno, a widoczność się poprawi. Przy ori lampce sufitowej gdy coś spadnie na podłogę kierowcy/pasażera, to nic nie widać.
1 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Dzisiaj przyszedł spóźniony prezent świąteczny dla Łosia:
Obrazek

Volvo tak się ucieszyło, że aż popuściło...z chłodnicy. :| Teraz pytanie, jaką kupić? VADIS wg vin podpowiada numer 8601126. Skandix też go dopuszcza. Takie cuś, wygląda jak moja:
http://www.skandix.de/en/spare-parts/co ... n/1006114/

Producent no name. No i pytanie: czy ktoś takiej próbował? Po oe szukałem też na aparts.pl i tam wychodzą chłodnice nissens i nrf. Ale nrf ma (przynajmniej na rysunku i fotkach) więcej króćców niż moja i czujnik. Nissens też ma czujnik. Jest też opcja no name z allegro w cenie nieco ponad 2stówy, wyglądająca tak jak ta ze skandixa i tak jak moja, ale wg wymiarów grubsza 3mm (czyli tyle co nic)... U mnie silnik b230F, skrzynia manual, bez klimy i wentylator na wisko.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2020, 23:14 przez MarcinS, łącznie zmieniany 1 raz.
1 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

MarcinS pisze: Volvo tak się ucieszyło, że aż popuściło...z chłodnicy. :| Teraz pytanie, jaką kupić? VADIS wg vin podpowiada numer 8601126. Skandix też go dopuszcza. Takie cuś, wygląda jak moja:
http://www.skandix.de/en/spare-parts/co ... n/1006114/

Producent no name. No i pytanie: czy ktoś takiej próbował? Po oe szukałem też na aparts.pl i tam wychodzą chłodnice nissens i nrf. Ale nrf ma (przynajmniej na rysunku i fotkach) więcej króćców niż moja i czujnik. Nissens też ma czujnik. Jest też opcja no name z allegro w cenie nieco ponad 2stówy, wyglądająca tak jak ta ze skandixa i tak jak moja, ale wg wymiarów grubsza 3mm (czyli tyle co nic)... U mnie silnik b230F, skrzynia manual, bez klimy i wentylator na wisko.
Temat chłodnic był już wałkowany jakiś rok czy dwa temu. Wyszło, że kupuje się cokolwiek i te 5-6 lat każda wytrzyma. A potem loteria, NRF, Nissens, chińczyk... za 200, za 1000... każda może puścić albo trzymać kolejne 5 lat, marki się skończyły. Wniosek taki, że jak nie ma różnicy, to po co przepłacać? Ja bym nie cudował i brał tę z allegro.
Założyłem taką, co prawda 2.5 roku i 25 tys. temu, ale nic się nie dzieje, temperatura w normie.
3 mm na grubości to wbrew pozorom sporo z punktu widzenia wydajności (np. w mercedesie taka właśnie jest różnica między chłodnicą standardową a tropikalną) ale na pewno nie zaszkodzą, a pomóc mogą.
1 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Jak będziesz dobierał chłodnicę to tylko po vinie. Ja szukałem po modelu, silniku i skrzyni i byłem w hurtowni dwa razy...
0 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

3 milimetry na grubości względem wydajności, to jak najbardziej masz rację - robi różnicę. Mnie bardziej chodziło o znaczenie przy montażu. W moim przypadku miejsca jest pod dostatkiem.
Zamowiłem chlodnicę na allegro, zobaczymy co przyjdzie. Opierając się na zdjęciach i podanych wymiarach, odpowiada tej skandixowej. Brak klimy i turbo odciąża trochę chlodnicę, wiec może da radę. :)
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 482
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Jeśli pomierzyłeś to powinna przyjechać dobra . Ja tylko po vin. dostałem mniejszą niż powinna być, i był zong . Na szczęście nie potrzebowałem auta na biegu :oops: Niemcowi to nie przeszkadzało , i poganiał na chłodnicy węższej o chyba 10cm.
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Jest jeszcze inny szkopuł trwałości i wydajności układu chłodzenia. A mianowicie właściwości chemiczne płynu....
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Gdy kupiłem auto płukałem układ i od tego czasu (2013) używam Prestone. Zmieniany co jakieś 3 lata, ostatnio w sierpniu.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 744 '90 - mój Łoś

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Też na Prestone, też mniej więcej od 2013. Nie zeżarł chłodnicy z allegro :)
0 x
ODPOWIEDZ