Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Online
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3657
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

BASSRIDE pisze:Wycieraczki stety niestety działają. Bezpieczniki przedzwoniłem i są ok
Włącz wycieraczki i spróbuj poruszać kluczykiem i stacyjką na odpalonym. Powinieneś w ten sposób chociaż ją wyeliminować
1 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Alarm odwołany…. Dziś podczas jazdy na jednym z wybojów nawiew powrócił.
Nie wiem co o tym myśleć….. chyba trzeba przypatrzeć kostki
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Albo sam silnik dmuchawy.
1 x
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

Czy mógłby ktoś mi polecić jakiś sprawdzony zestaw wszystkich gum przedniego zawieszenia do Volvo 740 oraz lokalizację?
0 x
kpinomir
Posty: 4
Rejestracja: 09 lutego 2022, 16:41

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kpinomir »

Panowie.
- W którym miejscu są umiejscowione oznaczenia OE na przednich błotnikach w 7/9 ?
- Da się je gdzieś znaleźć bez demontażu ?
- Czy z którejś serii 7xx błotniki zabanglają do 9xx po lifcie ?
0 x
xjtdi
Posty: 1066
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

kpinomir pisze:Panowie.
- W którym miejscu są umiejscowione oznaczenia OE na przednich błotnikach w 7/9 ?
- Da się je gdzieś znaleźć bez demontażu ?
- Czy z którejś serii 7xx błotniki zabanglają do 9xx po lifcie ?
Cześć! rozróżnić należy 740 i 940 od 760 i 960 z długa maską. Jesli mówimy o 740 poliftowej czyli takiej z lampami i grillem jak przy 940 to błotniki beda pasowac zamiennie do 940. Oczywiście bez rzeźby blotniki od 740 przedliftowej nie podejda do 940. Natomiast w samej 940 z tego co pamiętam błotniki przedlift/polift sa zamienne w serii 960 blotniki przedlift/polift już sa zupelnie inne i nie pasuja zamienne.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3053
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Przednie przeciwmgielne w moim 940 przestały działać. Oba, naraz. Dziś usiłowałem je włączyć i nic, cisza, nawet kontrolka w guziku w kabinie się nie zapala. Tylne działają normalnie.

Co zepsułem i czemu nie widzę w bezpiecznikach żadnego pasującego do hasła "front fog lights"?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3086
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

dom?n pisze:Przednie przeciwmgielne w moim 940 przestały działać. Oba, naraz. Dziś usiłowałem je włączyć i nic, cisza, nawet kontrolka w guziku w kabinie się nie zapala. Tylne działają normalnie.

Co zepsułem i czemu nie widzę w bezpiecznikach żadnego pasującego do hasła "front fog lights"?
Dominiku, poklikaj kilka razy przełącznikiem - może styk w blasze zaśniedział, gdyby nie to w rzędzie po prawej za przekaźnikiem pąąp paliwa wyjmij obadaj czy są czyste styki a jeżeli tak to przelutuj scieżki w przekaźniku a jak nie palą to zerkaj na połaczenia i żarówki. Lubi się tam gnój zrobić.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
xjtdi
Posty: 1066
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Robiłem konserwację swojej 960mk2 i zauważyłem problem- rozwalona manszeta przegubu zewnętrznego na lewej półosi.
Nigdy tego nie rozbierałem, czy ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej się do tego zabrać i wymontować te półośkę tak żeby nie narobić sobie kłopotu?
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3086
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

xjtdi pisze:Robiłem konserwację swojej 960mk2 i zauważyłem problem- rozwalona manszeta przegubu zewnętrznego na lewej półosi.
Nigdy tego nie rozbierałem, czy ktoś może podpowiedzieć jak najlepiej się do tego zabrać i wymontować te półośkę tak żeby nie narobić sobie kłopotu?
Jeżeli nie wyczuwasz luzu na przegubie a po "zdjęciu" manszety nie ma setupów brudu, możesz posiłkować się manszetą uniwersalną - połowioną.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ