Alternator nie ładuje

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Witam!
Sprawdzone miernikiem.
Popukane trzonkiem, bez jakiegokolwiek efektu.
Znacie dobre źródło, aby się zaopatrzyć w szczotki, czy co tam jeszcze trzeba?
Wolałbym nie zaopatrywać się w kompletny, bo nie wiesz ile czasu będzie sprawny… No i większe koszta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

1. kontrolka braku ładowania się świeci? Jeśli nie, to może się spaliła, a wtedy ładowania nie będzie.
2. Sprawdź czy alternator ma dobrą masę - przewód od silnika do obudowy alternatora. Przy braku masy ładowania nie będzie i kontrolka tego NIE zasygnalizuje.
3. Można bawić się w wymianę szczotek, można wymienić cały regulator napięcia.
0 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

MarcinS pisze:1. kontrolka braku ładowania się świeci? Jeśli nie, to może się spaliła, a wtedy ładowania nie będzie.
2. Sprawdź czy alternator ma dobrą masę - przewód od silnika do obudowy alternatora. Przy braku masy ładowania nie będzie i kontrolka tego NIE zasygnalizuje.
3. Można bawić się w wymianę szczotek, można wymienić cały regulator napięcia.
ad.1/ Kontrolka się nie pali. I się nie spaliła, bo widać ją przy odpalaniu.
ad.2/ Tak zrobię i dam znać
ad.3/ Wiadomka, ale to ostateczność.
W 1-szej kolejności sprawdzę masę, jak tu nie znajdę przyczyny. Poczekam na kolejne podpowiedzi i ostatecznie, wymienię odpowiednie części.
Dziękuję serdecznie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Regulator świeży? Właściwy? Kilka dni temu trafiłem na kolejny przypadek Volvo RWD z niewłaściwym regulatorem. Kontrolka gaśnie, samochód jeździ wiele miesięcy bez objawów a ładowanie na poziomie 12,5-13V. Sytuację miałem w swoim samochodzie (zakład oddał mi alternator po odbudowie z regulatorem 12V oraz analogicznie kolega w serwisie zmieniał alternator na nowy, fabryczny dodany rzekomo do zestawu (rzekomo, chociaż wątpię) także był z jakiegoś powodu 12V.

Finalnie ładowanie jest zbyt duże by pojawiła się ikonka, akumulator lekko się doładowuje ale koniec końców pojawia się problem... Często uznawany za aku do kosza ;) Warto zacząć od niego imo.
0 x
Awatar użytkownika
Piotr Rolew
Posty: 41
Rejestracja: 05 lutego 2024, 12:31

Re: Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Rolew »

Maciek4530 pisze:Regulator świeży? Właściwy? Kilka dni temu trafiłem na kolejny przypadek Volvo RWD z niewłaściwym regulatorem. Kontrolka gaśnie, samochód jeździ wiele miesięcy bez objawów a ładowanie na poziomie 12,5-13V. Sytuację miałem w swoim samochodzie (zakład oddał mi alternator po odbudowie z regulatorem 12V oraz analogicznie kolega w serwisie zmieniał alternator na nowy, fabryczny dodany rzekomo do zestawu (rzekomo, chociaż wątpię) także był z jakiegoś powodu 12V.

Finalnie ładowanie jest zbyt duże by pojawiła się ikonka, akumulator lekko się doładowuje ale koniec końców pojawia się problem... Często uznawany za aku do kosza ;) Warto zacząć od niego imo.
Nie wiem. 6 lat nic się nie działo. Ale aku wymieniałem co 2 lata, więc już samo to daje do myślenia. Ale byłem w permanentnej podróży i ładowałem wsio co było potrzebne, więc tak to sobie tłumaczyłem. Teraz kiedy osiadłem w jednym miejscu i po przejechaniu ~80 km na światłach, na miejscu już nie chciał odpalić i padł. A światełka i podświetlenie deski słabiuteńkie było pod koniec jazdy.
W weekend zakasam rękawy i sprawdzę wszystko po kolei.
Dziękóweczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Alternator nie ładuje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja u siebie wrzuciłem regulator sygnowany 14,4V i jest ok.
1 x
ODPOWIEDZ