Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Cześć :D

Bohaterem dzisiejszego posta będzie Volvo mające być tanim projektem a które to wyszło jak zwykle...

Po sprzedaży swojej czarnej 760 FakeUSa która to wyemigrowała do swojego prawdziwego domu, Goteborga, czas wrócić do serii 700.
Wóz dłuższy wisiał na OLX. Rozebrany, bez silnika z rozgrzebaną elektryką. Trochę żałowałem sprzedaży 760 sedana a ciągota do kantów była silna więc padło " jedziemy ".

Wóz przyjechał do Polski w 2004 roku jako GLE z 2.8 PRV wyprodukowane w 1985r. Silnik "zdech" w 2007. Ówczesny właściciel zdecydował umieścić pod maską prawdziwego szatana... D24. Nie znane mi są szczegóły jednak oba silniki zostały skradzione w warsztacie który swapa miał się podjąć. Podobnież toczyły się jakieś batalie, wizyty z bagietami itd. Ostatecznie wóz trafił bez silnika pod wiatę gdzie stał do 2019 roku. Kolejny właściciel mający wizję odmalował całe auto z... cóż, średnim efektem. Nie jest źle, mogło być lepiej ale na pewno z odległości metra nie widać bubli a nawet ładnie się błyszczy :lol: . Powód sprzedaży jest mi nieznany chodź myślę, że nadmiar podobnych aut był tu decydującym argumentem. W drogę.

Takie coś zastałem na miejscu:Obrazek

Oględziny, nie jest źle. Trzy dziury, 2.5 R6 z 960 na palecie, AW42 w komplecie. ( z głuchołazów...) Dziura w dachu po blachowkręcie :twisted:

Ładujemy: Obrazek

Jakiś czas później wybebeszka wnętrza: Obrazek
Zaskakująco podłoga jest w bardzo dobrym stanie jak na 38 lat. Trzy dziury, diax, migomat, nic nadzwyczajnego :roll:

Okres zimowy przynosi przestoje. Grzebanina przy ujemnych temperaturach do przyjemnych nie należy więc dwa miesiące Volvo stało bez żadnych zmian. Narodził się pomysł wyzbycia 2.5 960 a zamiast niego wrzucić tam 2.3 Turbo :twisted: . Nie inaczej, tak się właśnie stało ;) . Na działce zawitał piękny, zgnity sypiący szpachlą na wszystkie strony dawca :) Obrazek

Kolejne tygodnie schodziły na kompletowaniu potrzebnych części, przerabianiu wiązek oraz prowadzeniu nowych. Nowe turbo, kompletowanie M46, wału napędowego, składanie hamulców. Ilości makaronu nie powstydziłby się żaden włoch...Obrazek

Cieplej choć jeszcze leży śnieg, w garażu z pomocą dmuchawy gazowej jest pięć stopni, ładujemy serduszko! Choć do zrobienia zostało jeszcze wiele, najważniejszy etap powiódł się bez komplikacji, pacjent przeżył :D Obrazek

Nie ma sensu rozdrabniać się w pracach wykonanych przy wozie, wyszłaby z tego niezbyt cienka książka dlatego ograniczyłem się jedynie do kluczowych momentów tego "projektu". Do zrobienia zostało jeszcze wiele nie mniej jednak wóz w dniu dzisiejszym po 16stu latach przerwy wyjechał z OSKP otrzymując pozytywny wynik badania :roll:. Można rzec, wyszedł z ukrycia po półtorej dekady. Skończyły się wakacje a 0.8 samo się nie dmuchnie :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2023, 23:44 przez MrChris, łącznie zmieniany 1 raz.
6 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

No! I to jest powrót na forum! :P
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

:shock: :shock: :shock:
Szacunek!
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Imponujący remont. Myślałem, że takie budy bez silników kończą zawsze jako dawcy ;)
MrChris pisze:Zaskakująco podłoga jest w bardzo dobrym stanie jak na 38 lat. Trzy dziury, diax, migomat, nic nadzwyczajnego :roll:
No, jak na teoretycznie nieocynkowany wóz, to wręcz w doskonałej kondycji :shock:
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1239
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

dom?n pisze:Imponujący remont. Myślałem, że takie budy bez silników kończą zawsze jako dawcy ;)
A "Feniks"? ;) Coraz więcej takich wozów na szczęście wraca na drogi :)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Maciek4530 pisze:
dom?n pisze:Imponujący remont. Myślałem, że takie budy bez silników kończą zawsze jako dawcy ;)
A "Feniks"? ;) Coraz więcej takich wozów na szczęście wraca na drogi :)
Siedemsetek jakoś jeszcze nie remontują. Pojedyncze sztuki najwyżej, ale w ogólności to dopiero pierwsze przypadki :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
MrChris
Posty: 33
Rejestracja: 17 listopada 2016, 15:48

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MrChris »

Aktualizacja.

Wóz otrzymał brakujące chromy na nadkola.
Obrazek

Również tylne hamulce wpadły nowe. Zaciski z V70 pasują idealnie. Koniec z trzymającym lewym heblem. :)
Obrazek

Ponadto lustro kierowcy otrzymało nowy mechanizm elektrycznych lusterek, mieszek zmiany biegów, kilka zaślepek. Udało się nawet skompletować wkłady o niebieskim odcieniu :)
3 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3080
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

i nivomaty
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Volvo 760 GLE Turbo " Ukryty"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

I flagowe blaszki :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
ODPOWIEDZ