Wymiana kompresora klimatyzacji .

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
gruszka2

Wymiana kompresora klimatyzacji .

Postautor: gruszka2 » 01 maja 2020, 21:52

Witam .
Jakiś czas temu sprawdziłem układ klimatyzacji, i okazało się po napełnieniu że jest szczelna .Stary kompresor poddaje się przy około 2000tyś obrotów ale, i tak po napełnieniu układu ostro mroziło :D Po majówce chciałbym zabrać się za podmianę kompresora .Będę dzwonił do Fana ,i pytał o oringi na przewody olejowe , może mają .Jak to jest z tym olejem ? Co mogę nabroić ?
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FT 97r.

Awatar użytkownika
Sinuspi

Re: Wymiana kompresora klimatyzacji .

Postautor: Sinuspi » 01 maja 2020, 22:02

gruszka2 pisze:Witam .
Jakiś czas temu sprawdziłem układ klimatyzacji, i okazało się po napełnieniu że jest szczelna .Stary kompresor poddaje się przy około 2000tyś obrotów ale, i tak po napełnieniu układu ostro mroziło :D Po majówce chciałbym zabrać się za podmianę kompresora .Będę dzwonił do Fana ,i pytał o oringi na przewody olejowe , może mają .Jak to jest z tym olejem ? Co mogę nabroić ?

Kolor - dla ułatwienia klimaciarz wie pod jaki jest olej i czynnik.
My Friendy potrafią podrobić nawet oringi.
Zmieniasz kompresor pamiętaj o ojelu. Nie może być on suchy.
Taki objaw może powodować sprzęgło kompresora. Zanim się nababrasz sprawdź go dokładnie w tym sprzęgiełko i przy okazji wymigaj błędy klimy.
0 x
VOLVO - ZAWSZE w drodze.
Bóg stworzył Volvo 2/7/9 bo miał gest, a inne samochody - no cóż miał też poczucie humoru.
K-Jetronic to mój konik ;)

Awatar użytkownika
gruszka2

Postautor: gruszka2 » 07 maja 2020, 18:43

Myślałem że olej jest jakiś dedykowany .
Z tym zepsutym się nie będę barował , zakładam ten ponoć na 100% sprawny .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FT 97r.

Awatar użytkownika
fonderal

Postautor: fonderal » 07 maja 2020, 23:47

Olej jest dedykowany do czynnika, musi się z nim mieszać. Najpopularniejszym do R134a jest olej typu PAG i taki też trzeba zalać.
Przy składaniu układu klimy zalewa się olejem nowe elementy:
parownik 50 ml
osuszacz 90 ml
skraplacz 20 ml
przewody 20 ml
sprężarka - brakująca ilość.
Razem w układzie ze sprężarką Seiko Seiki powinno krążyć 220 ml oleju, Sanden 240 ml, w pozostałych 200.

Najczęściej pada sprzęgło, szczególne przy automatycznej klimie. Objawy to rozłączane się, jak już wyżej napisał Sławek. Naprawa jest prosta, polega na regulacji szczeliny, najczęściej podkładkami. Miałem podobnie, u mnie (Seiko Seiki) wystarczyło odkręcić jedną śrubkę i wywalić jedną podkładkę. Cała naprawa zajęła 15 minut.
1 x

Awatar użytkownika
gruszka2

Postautor: gruszka2 » 09 maja 2020, 12:42

Dzięki serdeczne Panowie .
0 x

945 B230FT 97r.

Awatar użytkownika
gruszka2

Postautor: gruszka2 » 29 maja 2020, 09:06

Witam.
Stary nowy kompresor okazał się perfekcyjny ,nowy parownik i rezultat jak na focie ;)
Jedyny minus to taki że bocznymi nawiewami leci nieco cieplejsze powietrze .
Dla dobrego dostępu do kompresora trzeba zdjąć alternator i jest ok .
Załączniki
20200528_164614.jpg
20200528_164614.jpg (1.09 MiB) Przejrzano 83 razy
3 x

945 B230FT 97r.

Wróć do „Bieżąca obsługa aut”