[740 940] wiązka przewodów układu nawiewu

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

[740 940] wiązka przewodów układu nawiewu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

Witam serdecznie. Przełożyłem klimatyzacje z 940 do 740 i nie wiem gdzie wpiąć żółty przewód zakończony żeńską wsuwką idącą z wiązki układu wentylacji. W 940 był wpięty w zestaw zegarów, a w 740 gdzie to wpiąć? W 740 mam zegary yazaki. No i drugie pytanie też odnośnie żółtego przewodu ale od wyświetlacza temperatury zewnętrznej. Pomarańczowy to zasilanie, czarny masa, a zielone to termometr. A ten żółty?
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: [740 940] wiązka przewodów układu nawiewu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

kapsel pisze:[...] żółty przewód zakończony żeńską wsuwką idącą z wiązki układu wentylacji. W 940 był wpięty w zestaw zegarów [...]
Przełożyłeś klimę z ECC?
W 940 to wyjście w zegarach informuje o prędkości, w sensie samochód stoi albo jedzie. Żółty przewód łączy licznik ze sterownikiem ECC. Sygnał na wyjściu licznika pojawia się po przekroczeniu oidp 10 albo 15km/h. Drugi kabelek podłączony pod to wyjście kończy się przy ecu silnika.
Gdzie go podłączyć w 740? Jeśli w liczniku 740 jest wyjście prędkości pod które podpięte jest ecu silnika, to właśnie tam.
Ale i bez tego klima będzie działać:)
0 x
Awatar użytkownika
kapsel
Posty: 224
Rejestracja: 11 listopada 2015, 20:19

Re: [740 940] wiązka przewodów układu nawiewu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapsel »

Hmm. To już coś. Ale nie koniecznie musi kończyć bieg w ecu silnika skoro klimę przełożyłem z TiC do TiC. Prędzej bym uważał, że skoro bierze sygnał z predkościomierza to sygnał będzie z czujnika prędkości w moście. No ok. Więc pierwszą sprawę mam rozwiązaną. Licznik Yazaki już sobie rozkminię w wolnej chwili. A ktoś może wie od czego jest ten żółty od wyświetlacza temperatury zewnętrznej?
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: [740 940] wiązka przewodów układu nawiewu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

No wiadomo, że ecu to w benzynie.
W benzynowym + ECC do wyjścia prędkości w liczniku podłączone są dwa przewody (fioletowo biały do ecu i żółty do ECC), w klekocie jeden.
Prędkościomierz pobiera sygnał z czujnika w moście i generuje inny sygnał, odmienny od tego z czujnika i wykorzystywany m.in. przez sterownik ECC.

Żeby było łatwiej zajrzałem do źródeł: w liczniku 940 na wyjściu od żółtego kabla do prędkości 10km/h nie ma napięcia albo jest napięcie akumulatora, po przekroczeniu 10km/h napięcie ustala się na poziomie 6-7V. Jeśli znajdziesz takie w liczniku w 740, to tam się podłącz.
Jeżeli natomiast znajdziesz wyjście prędkości (a pewnie znajdziesz bo są) ale będzie się zachowywało inaczej niż w 940, to mz. lepiej ten żółty przewód zostawić luzem, bo po podłączeniu klima może zacząć żyć własnym życiem...

Natomiast o wskaźniku temperatury wiem niewiele, ale coś mi świta, że żółty był podłączany pod oświetlenie. Ale to do sprawdzenia.
Ztcp. kiedyś Brus zakładał u siebie coś takiego i miał oryginalną instrukcję.
0 x
ODPOWIEDZ