VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

Awatar użytkownika
Mareek

VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

Postautor: Mareek » 04 marca 2022, 17:31

Hej

Miejsce na zlot wybrane, sporo zaliczek już wpłacone, pora pomyśleć nad atrakcjami:
1. dla tych co przyjadą w czwartek: jakaś wycieczka w piątek
2. dla całej grupy: jakaś wycieczka w sobotę.

Szukamy pomysłów, w tym organizacyjnych.
Jazda w kolumnie po podmiejskich bezdrożach pewnie tak, ale po mieście priorytetem będzie płynny przejazd do celu.
Jesteś dobrym organizatorem? Może chciałbyś poprowadzić grupę?
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem

Awatar użytkownika
Miś

Re: VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - Giławy wrzesień 2022 - atrakcje

Postautor: Miś » 12 sierpnia 2022, 11:39

Hallo Hallo... coś ktoś :mrgreen:
0 x

Awatar użytkownika
Mareek

Postautor: Mareek » 14 sierpnia 2022, 10:18

Misiu, a może w tym roku bez atrakcji? Dla nas stałych bywalców przejazd w kolumnie lokalnymi drogami to już norma, a nie atrakcja. Jako atrakcję na ten rok proponuję wolną sobotę :lol:
1 x

Awatar użytkownika
JoeM
Kontaktowanie:

Postautor: JoeM » 14 sierpnia 2022, 12:04

Też nie mam ciśnienia na przejazd w tym roku. Jeśli nie mam nic ciekawego w okolicy to chętnie poczilujemy się na miejscu.
1 x

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 14 sierpnia 2022, 13:40

Mareek pisze:Misiu, a może w tym roku bez atrakcji? Dla nas stałych bywalców przejazd w kolumnie lokalnymi drogami to już norma, a nie atrakcja. Jako atrakcję na ten rok proponuję wolną sobotę :lol:

ja i tak zostaję do następnego czwartku więc czas na zwiedzanie będę miał.
Chociaż przyznam, że w sobotę po śniadanku jakąś rundę w kolumnie bym zrobił bo to trochę jak tradycja.
Może być bez zwiedzania ale wyskoczyć gdzieś nad któreś jeziorko na godzinkę i wrócić do obiektu byłoby spoko opcją ;)
1 x

Awatar użytkownika
MacMru

Postautor: MacMru » 14 sierpnia 2022, 16:43

Miś pisze:
Mareek pisze:Misiu, a może w tym roku bez atrakcji? Dla nas stałych bywalców przejazd w kolumnie lokalnymi drogami to już norma, a nie atrakcja. Jako atrakcję na ten rok proponuję wolną sobotę :lol:

ja i tak zostaję do następnego czwartku więc czas na zwiedzanie będę miał.
Chociaż przyznam, że w sobotę po śniadanku jakąś rundę w kolumnie bym zrobił bo to trochę jak tradycja.
Może być bez zwiedzania ale wyskoczyć gdzieś nad któreś jeziorko na godzinkę i wrócić do obiektu byłoby spoko opcją ;)

Myślę, że jakąś „kolumienkę” wyjazdową sformujemy i pojedziemy na bliższą lub dalszą wycieczkę w ramach normy - nieustannie stanowiącej dla nas atrakcję 8-)
Jeżeli Ktoś zna „coś ciekawego” w okolicy - to skorzystamy z tej wiedzy, jak nie - to wybierzemy „coś z mapy” ;)
2 x

Awatar użytkownika
Maciek4530

Postautor: Maciek4530 » 14 sierpnia 2022, 18:43

A mamy w tym roku jakiś placyk ogarnięty? Najbliżej chyba Mikołajki które mały ryneczek mają, dwa lata temu tam parkowałem :D
0 x

Awatar użytkownika
Mareek

Postautor: Mareek » 14 sierpnia 2022, 21:46

Placu nie mamy, bo i dyskusję podjął dopiero Miś.

Jako miejscówkę z placem mogę zaproponować Olsztyn, parking nr 1 przy płazy miejskiej w Olsztynie, na ulicy kapitańskiej. Można stamtąd pospacerować dookoła jeziora, sam parking też jest ok. 40km w jedna stronę.
1 x

Awatar użytkownika
Dag

Postautor: Dag » 14 sierpnia 2022, 23:01

Organizatorem dobrym nie jestem, prawdopodobnie będę tylko jeden dzień pewnie pt/sob, ale zrobiłem taki szybki rekonesans, pojeździłem palcem po mapie i mam kilka przemyśleń.
Maciek, do Mikołajek jest prawie 70 km, nie wiem jak wyglądały poprzednie złoty, ile km robiliście w takich przejazdach, ale 70km to chyba za dużo na przekaz kolumna. Rzeczywiście wydaje sie być lepszym wyborem Olsztyn, to jest do centrum ok 27 km, a na parking nr 1 jak wskazał Marek ok 40, będzie co tam porobić, pozwiedzać ewentualnie. Ale w zależności od dnia przejazdu, obawiałbym sie korków w Olsztynie, spotkałem sie z nimi raz kiedyś nawet w sobotę.

Podobna odległość jest do całkiem fajnego (o ile dobrze pamietam) Biskupca, bylo by bez korków.

Ale miałbym inna propozycje, ciekawym, choć bardzo małym miasteczkiem jawi mi sie Pasym. Leży 13 km od Giław, wiec taki przejazd byłby chyba Ok. Jest rynek z ratuszem i parkingiem, pewnie przy zapowiadanej frekwencji bez problemu byśmy sie zmieścili. Jest tez pare fajnych zabytków jak np. wieża ciśnień, ratusz, kościół, który stoi na ruinach zamku, pozostałości murów miejskich, jest tez kilka starych ciężarówek strażackich i są tez dwa jeziora itp. Jest tez możliwość zjedzenia czegoś np. Obiady u Mai, a przy samym rynku jakieś kebsony czy lody. Wydaje mi sie to fajna opcja, jeśli byśmy sie na to zdecydowali, to mógłbym co nieco sie dowiedzieć w celu opowiedzenia/oprowadzenia. W takich miejscach niekiedy bywa więcej uroku niż w innych bardzo znanych i dużych. I jest całkiem blisko.
Wrzucam zdjęcie rynku w Pasymiu. Co Wy na to?
Załączniki
CFF6B062-93DB-4DD2-9FD5-B453E787699A.jpeg
CFF6B062-93DB-4DD2-9FD5-B453E787699A.jpeg (143.99 KiB) Przejrzano 35 razy
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2022, 07:48 przez Dag, łącznie zmieniany 1 raz.
4 x
Jest: Volvo 940 Turbo 1992
Było: Volvo 740 GLT 1989, S70 2.5 TDI 1997, V70 2.4 2005, S40 1.8 1997

Awatar użytkownika
Miś

Postautor: Miś » 15 sierpnia 2022, 01:19

Dag pisze:Organizatorem dobrym nie jestem
...
Wrzucam zdjęcie rynku w Pasymiu. Co Wy na to?

Zdecydowanie 70km w jedną stronę to za dużo.
Duże miasta raczej unikałbym choćby że względu na sytuację jaka miała miejsce w Kłodzku.

Ale pomysl z tym Pasymiem jest dla mnie spoko.

Jak zerknąć na mapę to można zatoczyć krąg wokół jezior Serwent i Kalwa i daje to łącznie 50km.
2 x

Wróć do „VIII Ogólnopolski Zlot VolvoRWD.pl - ??? - wrzesień 2022”