Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

Jaka powinna być szczelina w sprzęgle kompresora w 940 w Zexel? U mnie wchodzi 0,7mm i minimalnie się uślizguje, nie wiem tylko czy zrobienie na 0,5 wystarczy.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1248
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Cześć! Czy ktoś potrafi mi podac wszystkie wymiary szpilek montażowych kolektora wydechowego w B230F z 240 91'? Będę raczej zmuszony je zmienić (bo zapewne nie da się odkręcić śrub po 30 latach?) a wolał bym nie kupować oryginałów za 10-cio krotną cenę :D To samo pytanie tyczy się podkładek i nakrętek.

W katalogu brak numeru oem, natomiast Skandix pokazuje dla mojego VIN 3 opcje: M8 - 45mm, M10 -40mm oraz M10-50mm jednak w żadnym przypadku nie jest określona długość bez zwojów :(

EDIT: M8-45mm ma dopisek jako jedyne "Cylinderhead - Exhaust manifold", reszta natomiast "Exhaust manifold - Downpipe" tak więc prawie pewnie że właściwe jest M8-45mm (ktoś może potwierdzić)? Jaką długość będzie miał fragment bez zwojów? :D
ex manifold.png
ex manifold.png (243.07 KiB) Przejrzano 3309 razy
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Cześć, chce zmienić paski osprzętu w B200ET - podpowie ktoś, jakie konkretne kupić? W hurtowniach często mieszają i już kilka razy musiałem się bawić w zwroty np filtra.

Drugie pytanie - zostać na mineralnym 15W40, tak jak mówi instrukcja, czy wlać coś innego?
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
misica
Posty: 111
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:50
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misica »

Mitek91 pisze:Jaka powinna być szczelina w sprzęgle kompresora w 940 w Zexel? U mnie wchodzi 0,7mm i minimalnie się uślizguje, nie wiem tylko czy zrobienie na 0,5 wystarczy.
Robiłem to kiedyś.Na angielskim forum znalazłem schemat i instrukcję.
1 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

misica pisze:
Mitek91 pisze:Jaka powinna być szczelina w sprzęgle kompresora w 940 w Zexel? U mnie wchodzi 0,7mm i minimalnie się uślizguje, nie wiem tylko czy zrobienie na 0,5 wystarczy.
Robiłem to kiedyś.Na angielskim forum znalazłem schemat i instrukcję.
Też to znalazłem, łudziłem się że jak zeszło mi na 0,5 będzie ok, a jednak minimalnie ćwierka. Już mam nowe sprzegło, ale przełożę tylko tarczę, czekam na podkladki dystansowe, ustawię sobie 0,3-0,4.
0 x
AOW
Posty: 419
Rejestracja: 30 lipca 2020, 11:03

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AOW »

Czy seria 900 miała opcję "follow me home" ? Jeśli tak, to jaki to przekaźnik i gdzie on jest?
0 x
Jest: Volvo S70 TDI 97' 940 Classic 98'+ S90 D5 AWD 20'
Było: FSO Polonez 2000, BMW E-28 520i, Citroen C5 X7,
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3086
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

AOW pisze:Czy seria 900 miała opcję "follow me home" ? Jeśli tak, to jaki to przekaźnik i gdzie on jest?
Niestety, Szwedzi mieli wtedy latarki na dynamo albo .... noce i zorzę polarną.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
AOW
Posty: 419
Rejestracja: 30 lipca 2020, 11:03

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AOW »

Sinuspi pisze:
AOW pisze:Czy seria 900 miała opcję "follow me home" ? Jeśli tak, to jaki to przekaźnik i gdzie on jest?
Niestety, Szwedzi mieli wtedy latarki na dynamo albo .... noce i zorzę polarną.
Ok. Myślałem że w ostatnich modelach była taka opcja, gdyż to tylko przekaźnik świateł, tak jak w S/V70 i chyba też w 850.

Ha, w ostatnich 960(S/V90) w teorii można było doposażyć auto w taką funkcję, gdyż w tych modelach przekaźnik świateł był taki jak w 850'tce oraz S/V70 do roku 98 czyli nr. 3523200, który można w teorii zamienić na przekaźnik nr. 9459171.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2021, 13:10 przez AOW, łącznie zmieniany 3 razy.
1 x
Jest: Volvo S70 TDI 97' 940 Classic 98'+ S90 D5 AWD 20'
Było: FSO Polonez 2000, BMW E-28 520i, Citroen C5 X7,
Chełpiszon
Posty: 23
Rejestracja: 05 listopada 2020, 17:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chełpiszon »

B200ft
Hej, przy okazji wymiany rozrządu wymieniłem uszczelniacze z przodu. I zaczęło mi ciec z tyłu. Auto zostawia trochę plamę. Wyczyściłem sobie na szybko odmę (test korka czy tam rękawiczki już wypada spoko), ale auto dalej zostawia plamę. Czyli pozostaje mi tylko chyba zrobić uszczelniacz wału. Skoro już ewentualnie będę to rozkręcał, to wymienię chyba sprzęgło. Jakie polecacie ? Oraz jakie inne elementy zrobić podczas tego przedsięwzięcia? Jakie marki i na co zwrócić uwagę ?
0 x
MarcinS
Posty: 443
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja założyłem sprzęgło LUK, uszczelniacz nie pamiętam, corteco, elring albo reinz. Od nastu kkm wszystko gra.
2 x
ODPOWIEDZ