B230F -> B230FT

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

B230F -> B230FT

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Mam do wymiany uszczelkę pod głowicą. Jest wyciek oleju. Silnik i głowica jest w porządku. Kompresja mierzona nie bierze oleju ani wody. Wiadomo że przy okazji warto wymienić szereg rzeczy czy zrobić niezbędne regulacje co będzie kosztować koło 2 - 3,5 tys zł.
Pytanko czy w tym przypadku nie lepiej zrobić wymianę silniczka na B230FT? :twisted: Silnik można kupić za 3 koła. Pytanie z jakimi jeszcze innymi kosztami się wiąże taka wymiana.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

W zabytku będzie z tym problem.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Myślę o 745 :) z 240 wszystko w porządku. Silnik suchy jak pieprz :)
1 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

O swapach było już wiele razy...
2 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Uszczelki+śruby-200zł,jeśli głowica dobra to planowanie 60zł+ robocizna. Maks. 700zł. Nie wiem skąd Ci się wzięło 2-3,5k?
Swapy to temat maglowany i "wymaglowany". 5-7k się zamknie z robotą (oczywiście zależy od ceny gratów i ich kompletności). Z doświadczenia tylko wspomnę,zę największy problem stanowi znalezienie sterowników bez immo. I auto biorca musi być w 100% sprawne na PB.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Tak jak pisza chłopaki, mały remont b230f powinien zamknac sie w 1-1,5tys zł. Swap 3tys za silnik to dopiero połowa wydatków jeśli wszystko zagra. Jesli chcesz to robić w 745 to pytanie który LH-jetronik tam siedzi 2.2 czy 2.4?
Znalezienie sprawnych kompów od turbo pod lh2.2 graniczy z cudem, pod lh2.4 jest lepiej ale tu uwaga bo wiele kompów na rynku jest od wersji z immo... W każdym razie po przekładce wiązki z 2.2 na 2.4 powiedziałem sobie nigdy więcej, natomiast swapów w autach z ori LH2.4 zrobiłem w sumie 3. Z turbo jest trochę kombinacji natomiast najłatwiejszy był swap z B230F na B234F czyli 16V w zasadzie p&p w jedną sobotę.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

zachatąwujta pisze:Uszczelki+śruby-200zł,jeśli głowica dobra to planowanie 60zł+ robocizna. Maks. 700zł. Nie wiem skąd Ci się wzięło 2-3,5k?
Swapy to temat maglowany i "wymaglowany". 5-7k się zamknie z robotą (oczywiście zależy od ceny gratów i ich kompletności). Z doświadczenia tylko wspomnę,zę największy problem stanowi znalezienie sterowników bez immo. I auto biorca musi być w 100% sprawne na PB.
To muszę dobrze poszukać fachowca bo gdzie nie dzwoniłem to słyszałem o kwotach ponadtysiącowych...
0 x
MarcinS
Posty: 441
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Ja za kompletny remont głowicy dałem niecałe 900zł. Kontrola i poprawa wszystkich gwintów, planowanie, nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze, testy szczelności itd. Do tego doszły koszty nowych śrub głowicy i wszystkich potrzebnych uszczelek. Z plynami, świecami i wszelkimi wężami itp. wyszlo mnie jakieś 1400zł. Głowicę wyjmowałem i montowałem sam.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

MarcinS pisze:Ja za kompletny remont głowicy dałem niecałe 900zł. Kontrola i poprawa wszystkich gwintów, planowanie, nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze, testy szczelności itd. Do tego doszły koszty nowych śrub głowicy i wszystkich potrzebnych uszczelek. Z plynami, świecami i wszelkimi wężami itp. wyszlo mnie jakieś 1400zł. Głowicę wyjmowałem i montowałem sam.
Czyli jak doliczę robociznę to przekroczę 2 koła...
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: B230F ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

MarcinS pisze:Ja za kompletny remont głowicy dałem niecałe 900zł. Kontrola i poprawa wszystkich gwintów, planowanie, nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze, testy szczelności itd. Do tego doszły koszty nowych śrub głowicy i wszystkich potrzebnych uszczelek. Z plynami, świecami i wszelkimi wężami itp. wyszlo mnie jakieś 1400zł. Głowicę wyjmowałem i montowałem sam.
Wszystko zależy od zakresu prac, mnie planowanie, wymiana prowadnic, uszczelniaczy, dotarcie zaworów, wymiana szpilek od strony wydechu kosztowała na jesieni 2018 450zł (zawory były ok i zostały stare). Musze przyznać, że po czapka wyglądała jak nowa...
0 x
ODPOWIEDZ