Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

Simon_ses pisze:Prawdopodobnie czeka mnie wymiana serwa, syczy przy wciśnięciu pedału hamulca, puchnie przy jednoczesnym dodaniu gazu, hamuje dopiero przy mocnym wdepnięciu w podłogę. Czy serwo od diesla bądź 16v jest p&p, czy muszę koniecznie szukać tego ogromnego 8v? Jakie są między nimi różnice?
Załóż serwo od diesla, ma większą powierzchnię pracy, od 16V nie pasuje.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Simon_ses
Posty: 45
Rejestracja: 31 października 2018, 16:53

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Simon_ses »

Dzięki za szybką odpowiedź :)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Czy na podstawie tych zdjęć można dowiedzieć się co to jest za oprogramowanie i dostroić instalację LPG? Ewentualnie co to jest.
Załączniki
IMG_20190113_141309-1152x648.jpg
IMG_20190113_141309-1152x648.jpg (143.15 KiB) Przejrzano 5498 razy
IMG_20190113_141318-1152x648.jpg
IMG_20190113_141318-1152x648.jpg (160.28 KiB) Przejrzano 5498 razy
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

endriugto pisze:Czy na podstawie tych zdjęć można dowiedzieć się co to jest za oprogramowanie i dostroić instalację LPG? Ewentualnie co to jest.
http://europegas.pl/kontakt/

zaś wtryskiwacze - najtańsze valteki 3 ohmowe.
1 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

saabauto pisze:
endriugto pisze:Czy na podstawie tych zdjęć można dowiedzieć się co to jest za oprogramowanie i dostroić instalację LPG? Ewentualnie co to jest.
http://europegas.pl/kontakt/

zaś wtryskiwacze - najtańsze valteki 3 ohmowe.
Czyli gazownik powinien wiedzieć jak się do tego zabrać?
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Czyli gazownik powinien wiedzieć jak się do tego zabrać?
Taaak. Nie podchodzić :!: :lol:
2 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

zachatąwujta pisze:
Czyli gazownik powinien wiedzieć jak się do tego zabrać?
Taaak. Nie podchodzić :!: :lol:
Pytam serio bo się nie znam a mój gazownik (robił mi inne auta) powiedział że nie wie co to jest za instalacja i nie może się podłączyć do oprogramowania. Pytanie czy faktycznie nie wie czy mu się po prostu nie chce...
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Słuchaj, masz jakiś wynalazek z najtańszymi gratami pod maską. Valteki na 30-to centymetrowych wężykach. Dobrze ,że reduktora nie pokazałeś bo pewnie też jakiś badziew. Więc czego wymagasz od gazmena? Może nie ma interfejsu,programu,nie zna sterownika i po prostu ma to w d... Chłop nie będzie za 50zł marnował czasu na uczenie się sterownika od podstaw bo w tym czasie założy jedną całą instalację i zarobi 1000zł albo wystroi pięć innych na znanej elektronice typu Stag, Tech,Zenit,Bluebox czy KME. Ja ogarniam instalacje,poprawiam,stroję itp. Jakbym otworzył maskę w Twoim to bym ją od razu zamknął i się pożegnał. Dla mnie, to jest cały przód do wymiany. Zapamiętajcie sobie. Nie oszczędza się przy montażu tylko PO montażu. I druga zasada. NIE kupuje się samochodów z wynalazkami pod maską. Czy takie wyjaśnienie Ciebie satysfakcjonuje?
3 x
Awatar użytkownika
zlyzuw
Posty: 297
Rejestracja: 12 grudnia 2018, 16:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zlyzuw »

240tka - deska rozdzielcza od góry ma podłużne pęknięcia ze starości i trochę mnie do denerwuje. Pomijając wymianę deski na nową jest jakiś patent na naprawę? Jakieś szpachle do plastiku czy coś? xD
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

zachatąwujta pisze:Słuchaj, masz jakiś wynalazek z najtańszymi gratami pod maską. Valteki na 30-to centymetrowych wężykach. Dobrze ,że reduktora nie pokazałeś bo pewnie też jakiś badziew. Więc czego wymagasz od gazmena? Może nie ma interfejsu,programu,nie zna sterownika i po prostu ma to w d... Chłop nie będzie za 50zł marnował czasu na uczenie się sterownika od podstaw bo w tym czasie założy jedną całą instalację i zarobi 1000zł albo wystroi pięć innych na znanej elektronice typu Stag, Tech,Zenit,Bluebox czy KME. Ja ogarniam instalacje,poprawiam,stroję itp. Jakbym otworzył maskę w Twoim to bym ją od razu zamknął i się pożegnał. Dla mnie, to jest cały przód do wymiany. Zapamiętajcie sobie. Nie oszczędza się przy montażu tylko PO montażu. I druga zasada. NIE kupuje się samochodów z wynalazkami pod maską. Czy takie wyjaśnienie Ciebie satysfakcjonuje?
Auto kupiłem z instalacją holenderską niby dobrą i to był jedyny gazownik który podjął się obsługi.
Okazało się że jednak nie podołał i powymieniał mi prawie wszystko jak się okazało na kiepskiej jakości. Gazownik jak później pokątnie się dowiedziałem nie słynie z fachowości...
Na szczęście do instalacji nie mam żadnych uwag i wszystko ładnie działa już od dwóch lat i kilkudziesięciu tysięcy kilometrów.
Chciałbym jednak co rok zrobić jej serwis. Wymienić filtry i wyregulować a do tego który mi to montował muszę jechać przez całe miasto.
Na pewno nie będę nic wymieniał.

Nie miałeś mi nic wyjaśniać tylko odpowiedzieć na pytanie/pomóc (patrz tytuł wątku). Także ten tego Twoja wypowiedź nic mi nie pomogła w Twojej gazowej przemądrzałości. Dziękuję...
0 x
ODPOWIEDZ