tańsze OC

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

czyli posiadając jedno stare auto wychodzi na to samo,bo składka członkowska PZMot to 100zł na rok...
0 x
Awatar użytkownika
MacMru
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 12:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacMru »

... dlatego właśnie przedstawiłem oba warianty, żeby każdy mógł sobie wybrać odpowiadającą mu obcję ... lub znaleźć jeszcze inną - jeszcze bardziej odpowiadającą :roll: :?: :!:
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

MacMru pisze:We Wrocławiu kalkulacja na samo OC („nowonabyte” 245 B23A rocznik 1984) w Proamie wyszła 438,- zł ... czyli całkiem nieźle ... , ale w Compensie (z legitymacją PZMot) udało się kupić za 332,- zł :D
I to się zgadza, bo Compensa ma dodatkową zniżkę dla aut w wieku powyżej 30lat czyli seri 2xx i 7xx do 1988roku się na to łapią i rzeczywiście dla takich aut oferta Compensa jest najkorzystniejsza na rynku.
0 x
Awatar użytkownika
MacMru
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 12:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MacMru »

xjtdi pisze:
MacMru pisze:We Wrocławiu kalkulacja na samo OC („nowonabyte” 245 B23A rocznik 1984) w Proamie wyszła 438,- zł ... czyli całkiem nieźle ... , ale w Compensie (z legitymacją PZMot) udało się kupić za 332,- zł :D
I to się zgadza, bo Compensa ma dodatkową zniżkę dla aut w wieku powyżej 30lat czyli seri 2xx i 7xx do 1988roku się na to łapią i rzeczywiście dla takich aut oferta Compensa jest najkorzystniejsza na rynku.
A jak to zwykle w życiu bywa, wiele czynników ma wpływ na ostateczny rezultat - bo np. za 240 na „żółtych tablicach” (silnik B230F, rocznik 1990) zapłaciłem, w połowie grudnia, w PZU 277,- zł ... tylko wtedy zapomniałem, że mam „nowonabyte 245” - któremu w styczniu kończy się OC poprzedniego właściciela ... :oops:
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Ktoś może próbował przedłużyć w PZU OC z kartą PZMotu na kolejny rok?
Wiadomo, PZU zaczęło wymagać żółtych tablic, ale gdzieś mi przemknęła informacja, że dla klientów posiadających polisę ze zniżką za wiek i członkostwo w PZMocie na starych warunkach, PZU przewiduje kontynuacje na dotychczasowych zasadach. Prawda to czy jakaś kaczka dziennikarska?
0 x
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

fonderal pisze:Ktoś może próbował przedłużyć w PZU OC z kartą PZMotu na kolejny rok?
Wiadomo, PZU zaczęło wymagać żółtych tablic, ale gdzieś mi przemknęła informacja, że dla klientów posiadających polisę ze zniżką za wiek i członkostwo w PZMocie na starych warunkach, PZU przewiduje kontynuacje na dotychczasowych zasadach. Prawda to czy jakaś kaczka dziennikarska?
Kaczka dziennikarska. Ode mnie 2 dni temu zażądali w PZU albo żółtych tablic, albo 862 zł/rok za Volvo 745 1990r przy max zniżkach. Szukam dalej
0 x
Online
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

fonderal pisze:Ktoś może próbował przedłużyć w PZU OC z kartą PZMotu na kolejny rok?
Wiadomo, PZU zaczęło wymagać żółtych tablic, ale gdzieś mi przemknęła informacja, że dla klientów posiadających polisę ze zniżką za wiek i członkostwo w PZMocie na starych warunkach, PZU przewiduje kontynuacje na dotychczasowych zasadach. Prawda to czy jakaś kaczka dziennikarska?
Faktycznie zapowiadali że będą przedłużać umowy na warunkach z poprzednich lat.

Niedawno dostałem ofertę przedłużenia OC na następny rok nawet taniej niż ostatnio, ale ja mam V na żółtych, więc nie jest to miarodajna odpowiedź.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

fonderal pisze:Ktoś może próbował przedłużyć w PZU OC z kartą PZMotu na kolejny rok?
Wiadomo, PZU zaczęło wymagać żółtych tablic, ale gdzieś mi przemknęła informacja, że dla klientów posiadających polisę ze zniżką za wiek i członkostwo w PZMocie na starych warunkach, PZU przewiduje kontynuacje na dotychczasowych zasadach. Prawda to czy jakaś kaczka dziennikarska?
Mi przedłużyli na starych warunkach ale to było na samym początku jak ta informacja wypłynęła więc może jeszcze agenci nie byli ogarnięci.
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Olałem PZM i PZU. Przez CUK wyszło najtaniej w jakiejś firmie typu krzak.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: tańsze OC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

No mi taniej niż 260 zł raczej nigdzie nie policzą, tym bardziej za auto zarejestrowane w Warszawie...
Compensa odpada, bo samochód jest specjalny, a zniżka tylko na osobowe. Poza tym patrzą na pierwszą rejestrację a nie rok produkcji, u mnie różnią się o 12 lat.
0 x
ODPOWIEDZ