Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
szymal
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2017, 22:04

Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymal »

Hej, jak zdemontować podsufitkę w otwieranym dachu? Gdzie pociągnąć, przesunąć, w jakiej pozycji powinien być dach? Uchylony do góry? Na wpół otwarty? Szukam szukam a odpowiedzi nie znalazłem.
0 x
kupczas
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2015, 05:00

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kupczas »

W szybrach które przerobiłem w swojej karierze było tak: najpierw wyjmij szybę na zamkniętym dachu i będziesz miał dojście do podsufitki. Prowadnice podsufitki są na sprężynkach więc wystarczy je wcisnąć po kolei i powinna wyjść. Wypychasz od środka w górę.
0 x
szymal
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2017, 22:04

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymal »

Mam wersję bez szyby. I chodzi mi tylko o demontaż podsufitki z "szyberdachu" bo nie wiem czy dobrze się wyraziłem. Zakładam że trzeba ją gdzieś szarpnąć, pociągnąć tylko z której strony i w jakim kierunku by nie pourywać czegoś przy okazji.
0 x
kupczas
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2015, 05:00

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kupczas »

Co za różnica czy jest szyba czy blacha? Demontaż jest podobny najpierw szyba/blacha a potem podsufitka.
0 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Nie bardzo. W "blaszanym" część uchylająca się jest jakby oddzielnie. Do wymiany podsufitki trzeba wyciągnąć szyber,rozebrać wszystko i oddzielić część ,która się uchyla od części odsuwanej. To są dwie oddzielne tapicerki do zrobienia. Robiłem ze trzy takie tapicerki.
0 x
szymal
Posty: 20
Rejestracja: 21 maja 2017, 22:04

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szymal »

Nie wiem jak jest w szybowym szybrze więc nie wiem też czy jest tak samo czy inaczej. Demontaż potrzebny był do wyregulowania dachu. Nie domykał się hacząc o listwę i musiałem trochę pomagać mu unosząc go ręką. Okazało się że nie muszę do regulacji całkiem demontować podsufitki, wystarczyło poodczepiać ją gdzie trzeba, wsunąć trochę w kasetę i był doskonały dostęp do regulacji. Sytuacja opanowana.
0 x
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Demontaż podsufitki otwieranego dachu 745

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Dla potomnych:

http://forums.turbobricks.com/showthread.php?t=160443

Krok po kroku z obrazkami.
0 x
ODPOWIEDZ