Volvo 240 D24 Temperatura płynu chłodniczego

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
DanielsDS
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2018, 12:38

Volvo 240 D24 Temperatura płynu chłodniczego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DanielsDS »

Witam, chciał bym się dowiedzieć jak zachowuję się temperatura płynu chłodniczego w Volvo 240 diesel 24d VW,
auto posiadam od 2tyg i temperatura płynu chłodniczego nigdy nie dochodzi do połowy(50%) oraz zachowuję sie dziwnie tzn.
początkowo normalnie rośnie do poziomu 40% następnie spada do poziomu ok 30% później zaczyna się wahać od 10%-30%, jak jadę to spada jak się się zatrzymam to rośnie, górny wąż ciepły dolny letni (odcinek pomiarowy zawsze dom-praca-dom) 25km w jedną stronę.

poprzedni właściciel mówił że termostat wymieniony całkiem nie dawno,
mimo to zmieniłem termostat, oraz czujnik płynu chłodniczego i przeczyściłem styki.

efekt bez zmian...

pozatym jak jest zimno auto po odpaleniu chodzi nie równo i mocno dymi na szaro-biało.
0 x
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Volvo 240 D24 Temperatura płynu chłodniczego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

jakiej firmy termostat wrzuciłeś :?: Możesz zamienić wsuwki na czujnikach temp.: ten przy 1 wtrysku jest na wskaźnik, ten z tyłu głowicy jest do przekaźnika świec. Zamień wsuwki miejscami i zobacz jak zachowuje się wskaźnik.
Co do pracy na zimnym może być kilka spraw: od świec żarowych, przez termostat zimnego startu, ustawienie pompy po słabą kompresję. Wszystko do sprawdzenia.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
DanielsDS
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2018, 12:38

Re: Volvo 240 D24 Temperatura płynu chłodniczego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DanielsDS »

Termostat Wahler, wsuwki ok. Płynu nie ubywa, ale wąż idący na termostat po 25km jest tylko letni, ale ten górny przy głowicy gorący, wskażnik temperatury przeważnie wskazuje około 1/4 skali. i raczej sporadycznie dochodzi do 40%. Podczas jazdy z odkręconym korkiem nic się nie zmienia(przypuszczałem że może sie zapowietrza). zmienie wsuwkę na nową i zobacze jak będzie bo ta jest pośniedziała tyle że coś tam oskrobałem i popsikałem 3-ma różnymi kontakt sprayami.
0 x
DanielsDS
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2018, 12:38

Re: Volvo 240 D24 Temperatura płynu chłodniczego

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DanielsDS »

wsuwka zmieniona na nową, nic sie nie zmieniło wskaźnik temperatury żyje własnym życiem i nie wychodzi poza 33% skali mimo że silnik gorący jak piec ;)
0 x
ODPOWIEDZ