[240 87'] Szyba przednia

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

[240 87'] Szyba przednia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Śmingus - dyngus to i temat rzeka (a raczej woda wpływająca do 240 -_- ). Po kilku miesiącach poszukiwań, rozmontowaniu połowy wnętrza samochodu ustaliłem iż na 95% powodem powodzi wewnątrz mojego samochodu jest przednia szyba. Z bliska uszczelka wygląda jak na ponizszych zdjęciach, po stronie kierowcy jest on zawinięta w dziwny sposób, jednak woda dostaje się do samochodu stroną pasażera a następni spływa po słupku A pod nogi. I tutaj następują moje pytania. Czy uszczelka przedniej szyby w serii 200 (rocznik 1987) jest klejona to raz, dwa - czy orientuje się ktoś, która z 2 uszczelek oferowana w Draken jest właściwa? (Teoretycznie roczniki są podane, jednak Panowie stwierdzili że sami nie wiedzą :V http://www.draken.com.pl/…/4891-listwa- ... szyby-prze… albo http://www.draken.com.pl/…/4892-listwa- ... szyby-prze…), po trzecie czy oprócz uszczelki muszę wymienić jakieś elementy? (klipsy, ozdobną listwę itd?). No i ostatnie czy dokonywał ktoś taką naprawę na własną rękę i mógłby ją opisać lub poradzić jak się za to zabrać? Dzięki za każdą pomoc :D
DSC_0054.JPG
DSC_0055.JPG
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2018, 17:07 przez Maciek4530, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: [240 87'] Uszczelka przedniej szyby i jej ew. wymiana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

To nie uszczelka tylko ozdobna listwa. Szyba jest wklejana. Gdzieś to u siebie opisywałem. Trzeba zdjąć delikatnie listwy. Mój szybiarz dał radę i niczego nie połamał. Szybę trzeba wyciąć i wtedy auto do blacharza. Trzeba usunąć rdzę i pomalować podszybie słupki i kawałek dachu na nowo. Warto też wymienić porysaną szybę na nową a reszta jak w każdym innym aucie.
Rdza będzie na 99% i warto przypilnować szybiarz bo jak Ci to wklei na rdzę to za kilka miesięcy będzie to samo.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: [240 87'] Uszczelka przedniej szyby i jej ew. wymiana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

ok, dzięki wielkie za odpowiedź, w takim razie listwa schodzi razem z gumowym elementem ze zdjęć? W jednym z rogów widać klej (a raczej maź) na której była zamontowana szyba - to wiem, jednak jak wygląda sprawa właśnie tej "uszczelki" która jest między szybą a chromowaną listwą? ma ona jakiekolwiek znaczenie i jest sens ją wymienia czy może zostać stara bo nie spełnia większej roli? Masz może link do swojego opisu tego zabiegu? :)
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: [240 87'] Szyba przednia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Cała plastikowa czarna listwa z chromowanym paskiem jest ozdobą. Zamontowana jest na klipsy. Żadnego dokładniejszego opisu ze zdjęciami nie mam. W Googlach powinieneś znaleźć zdjęcia.
1 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: [240 87'] Szyba przednia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Czy na pewno woda leci po słupku ? Może przeciek jest niżej. Sprawdzi pod deska rozdzielczą stan połączenia ścianki bocznej z grodzią. Jeśli tam odchodzi pionowa masa pokrywająca zgrzewy/spawy to pod spodem mogą być dziury.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: [240 87'] Szyba przednia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Zgrzew/spaw sprawdzony, uszczelniony - odpływ nagrzewnicy sprawdzony, wszystkie "przejścia" przez grodź sprawdzone - na jesieni zdjąłem deskę, wszystko co się dało łatwo zdemontować praktycznie do gołej blachy (prócz nagrzewnicy) i ewidentnie woda płynęła z prawego rogu, za okładziną słupka w okolicach "kompa" LH i stamtąd na podłogę, nasiąkała mata wygłuszająca, a z nią wykładzina i cała reszta. Raczej innych możliwości już nie ma
0 x
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: [240 87'] Szyba przednia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Ło jak dobrze, że ja nie jeżdzę w deszcz :P
2 x
ODPOWIEDZ