Wszystko o dystansach

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

endriugto pisze:
JoeM pisze:
wujek pisze:Tak, mam 30mm przód i tył 215/45/18 felga 8J.
Na 205/40/17 i 7,5J tyłu troszkę brakuje.

No i dużo gleby :)
dzięki :)
A do którego auta to chcesz i z jakimi felgami?
do 700 z felgą 7,5" et43 i opona 225
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

nckpol pisze:U mnie w prezentacji masz serię 700 na 7,5j et30 z dystansami 30mm przód i 33mm tył - aby tej samej szerokości koła z tym samym ET stały równo (bo seria 700 jest szersza z przodu niż z tyłu - oczywiście jest to efekt wizualny powodowany przez błotniki) to tył musi być na stronę min te 3 mm szerzej ;)
Na turbobricks widzę tendencje że równica miedzy przodem a tyłem to min. 5mm. U mnie też taką różnice zastosuje jako że ogólnie dostępne dystanse o te właśnie 5mm się różnią (idąc w górę i zaczynając od dystansów 25mm). Nie przewiduje naciągów i gleby więc będzie to chyba optymalne rozwiązanie i jak dla mnie nie ma sensu walczyć o mniejsze szpary. Finalnie takie zestawienie:

Rozmiar felgi: 17" x 7,7"
Offset: 43
Dystanse: 25mm przód, 30mm tył
Opona: 225/45/17

Zdjęcie jak to kiepsko wygląda na wiosnę :)
0 x
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

Czy dystanse 25mm przód i 30mm będą ok razem z hydrami do 744 ?
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

ambasador pisze:Czy dystanse 25mm przód i 30mm będą ok razem z hydrami do 744 ?
Jeśli nie pomorze ktoś kto si ę na tym znam (ja nie) to poszukaj najbardziej upchane koła w tym wątku na turbobricks (hydry chyba też tam były) albo niech ktoś wrzuci tu swoje wymiary. Wpisz parametry tych kół w kalkulator jako felgę wzorcową a na dole parametry hydry.

http://forums.turbobricks.com/showthrea ... 487&page=2
http://uniwers.vot.pl/et/index.php
0 x
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

ambasador pisze:Czy dystanse 25mm przód i 30mm będą ok razem z hydrami do 744 ?
Będziesz miał z przodu 8mm bardziej schowane niż ja, z tyłu 6mm bardziej schowane -> u mnie nic nie trze ani z przodu ani z tyłu także luzik - tyle, że wychodzisz na mocne ET na minusie - a to (ponoć) mocno już wpływa na zużywanie łyżyskowania kół
0 x
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

Jeśli nowe dystanse to polecama RR Customs
https://shop.rrcustoms.pl/
Fachowa obsługa. Wyjaśnią, doradzą itp. Wysłałem prośbę o wycenę do 4 sklepów. Tylko oni odezwali się i mieli najlepszą cenę internetową spośród konkurencyjnych sklepów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dla porównania i jako ciekawostkę można zobaczyć jakie podejście do klienta ma ta firma (mają tez stronę ale nie pamiętam jak się nazywała, firma z Łodzi)
https://www.olx.pl/oferta/dystanse-samo ... cngyW.html

Obrazek
Obrazek
1 x
zachatąwujta
Posty: 118
Rejestracja: 15 lutego 2018, 15:03

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zachatąwujta »

Podali Ci cenę,nie pasuje Ci to po co drążysz temat!!!!!!! Bardzo dobrze Ci odpowiedzieli.
2 x
Awatar użytkownika
clarksontop
Posty: 887
Rejestracja: 05 stycznia 2015, 22:28
Lokalizacja: KRA

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: clarksontop »

Myślę, że JoeM chodzi o podejście do obsługi klienta, wielu sprzedawców, usługodawców nie ma o tym pojęcia. Niestety.
1 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Napisać, że podejście tej firemki jest bardzo hmmmm... nierzetelne , to nic nie napisać.
Nie wróżę im spektakularnego sukcesu ;)
1 x
Obrazek
Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontakt:

Re: Wszystko o dystansach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JoeM »

zachatąwujta pisze:Podali Ci cenę,nie pasuje Ci to po co drążysz temat!!!!!!! Bardzo dobrze Ci odpowiedzieli.
Proszę nie krzycz na mnie kolego. Wytłumaczę tobie jak potrafię. Pierwszy raz w życiu kupowałem dystanse. Czytam ogłoszenie z ceną 180 zł (do negocjacji) za parę na jedna oś.

„Do wyboru dystanse o każdej możliwej grubości:
5,7,10,15,17,20,25,30,35,40,45,50,55,60,70,80 mm
(cena dystansów może delikatnie różnić się w zależności od grubości)
W ofercie zarówno dystanse przelotowe jak i przykręcane!”

Jestem zupełnym laikiem a przynajmniej byłem. Nie wiedziałem za co się płaci w dystansach. No bo przecież nie za grubość bo napisane jest że tu to cena może zmienić się jedynie „delikatnie”. Sugerują się opisem cena za komplet powinna byś 360 zł z delikatną różnicą. Nie targowałem się pomimo że ogłoszenie z cena do negocjacji :) Gość podał 650 zł. Czy to jest „delikatna różnica”? Może nie skumałem, może dla innych jest to oczywiste, dla mnie nie. W każdym bądź razie chciałem się dowiedzieć w czym rzecz. Pomijając cenę bo to nie ona tak mnie zaskoczyła ale jego podejście. Czy moje zdumienie zasługiwało na odpowiedź typu „ spieprzaj dziadu”? Klient mam prawo nie wiedzieć natomiast on jako sprzedawca ma obowiązek mi to wyjaśnić. Obecnie firmy walczą o klienta. Mają dla niego szacunek. Nie muszą mnie całować po tyłku bo tego nie lubię. Wystarczy że nie traktują mnie jak debila. Facet ma ewidentnie klienta w pompie. Nie dba o opinie a w dobie internetu to podstawa. Byłem szeregowym sprzedawcą, byłem managerem, prowadzę micro biznes i nie wyobrażam sobie tak rozmawiać z klientem. W starej firmie za taką rozmowę z klientem byłbym bez pracy. Z koliei w mojej firemce nie miałbym klientów. Ilu z Was będzie miało ochotę rozmawiać z tak pretensjonalnym typem. W profesjonalnej firmie za dystanse o tych samych parametrach zapłaciłem 60 zł mniej. Grzeczna i rzeczowa rozmowa, wiele się dowiedziałem o dystansach i chętnie tam wrócę. Nie kupiłbym dystansów u tego buca nawet jeśli u niego byłyby tańsze o te 60 zł.
2 x
ODPOWIEDZ