Volvo 760 Turbo Intercooler

Zaprezentuj swoją cegłę i aktualizuj na bieżąco swój temat
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

A cóż to się przydarzyło?
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Chyba się zepsuło.

Jadąc w normalnym trybie:
Pierwszy bieg nie zmieni się na drugi aż nie puszczę lekko pedału gazu. Przy okazji przypadkowo zrobiłem test odcinki, ciągnie do około 7000RPM dobrze przyspieszając do samego końca ;) Reszta biegów wchodzi OK. Przy prędkości około 100km/h dając gaz w podłogę miałem przypadek że obroty się wkręcały jak szalone, a auto nie przyspieszało jak powinno.


Jeżeli zablokuje lewarkiem pierwszy bieg i przełożę lewarek na pozycję "2", wtedy zmiana jest OK bez upuszczania pedału gazu.
Robiąc ten sam manewr z "2" na "D" skrzynia się ślizga. [EDIT 17.02.2018: nie ślizga się tylko wrzuca na jedynkę, na kolejnej stronie jest sprostowanie]

Na pewno nie powiem że jestem zadowolony. Tym bardziej że auta używam na codzień i jeszcze w lutym/marcu mam sporo planowanych wyjazdów.

Poważnie myślę o swapie na manuala...
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2018, 23:26 przez re5pect, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

A olej w skrzyni jest? Jak by było mało to może przeciągać.
Może też być coś nie tak z linką, weź ją odepnij i się przejedź.

Edit
Doczytałem, że się ślizga gdy przełączasz z 2 na D a to wskazuję na przypalone tarczki, montuj M90 ;)
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Zakładając, że oleju jest w normie i nie jest on mazutem , to raczej szukaj skrzyni na podmianę. AW03-71 oczywiście.
A do podwyższonej mocy silnika zaleca się modyfikację sprężyn tłoczków (accumulator mode). skrzynia zmienia biegi mniej płynnie,
ale za to nie pali tarczek sprzęgieł.
Spieszmy się kochać automaty, tak szybko odchodzą :)
sambo

ps.
mam gdzieś w garażu zestaw remontowy łącznie z tarczkami (ori volvo) do AW 71 - chcesz?
0 x
Obrazek
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

No właśnie kolega pisał wcześniej, że ma ten mod zrobiony...
Zaczynam bać się o swój automat...
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

re5pect pisze:Chyba się zepsuło.
Zwalaj miskę i dobieraj się do filtra, może to wydaje się słabo możliwe, ale Ediparts zaleca najpierw najprostsze rzeczy. Przy okazji miski kup mały magnesik neodymowy i zamień ten, leżący na dnie miski, na ten mocniejszy. Filtr albo porządnie umyj, albo kup nowy - majątku nie kosztuje.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

sambo pisze:Zakładając, że oleju jest w normie i nie jest on mazutem , to raczej szukaj skrzyni na podmianę. AW03-71 oczywiście.
A do podwyższonej mocy silnika zaleca się modyfikację sprężyn tłoczków (accumulator mode). skrzynia zmienia biegi mniej płynnie,
ale za to nie pali tarczek sprzęgieł.
Spieszmy się kochać automaty, tak szybko odchodzą :)
sambo

ps.
mam gdzieś w garażu zestaw remontowy łącznie z tarczkami (ori volvo) do AW 71 - chcesz?
Zaraz leci do Ciebie PW w sprawie zestawu remontowego ;)
saabauto pisze:
re5pect pisze:Chyba się zepsuło.
Zwalaj miskę i dobieraj się do filtra, może to wydaje się słabo możliwe, ale Ediparts zaleca najpierw najprostsze rzeczy. Przy okazji miski kup mały magnesik neodymowy i zamień ten, leżący na dnie miski, na ten mocniejszy. Filtr albo porządnie umyj, albo kup nowy - majątku nie kosztuje.
Dzięki za info. Może spróbuję się tam dobrać. Najpierw muszę znaleźć nową uszczelkę i nowy filtr.

Generalnie nie wiem co robić - czy naprawiać obecną skrzynię, czy kupić nową taką samą, czy swapować na manuala.
Muszę wrzucić temat o swapie na manuala, jeżeli ktoś byłby w stanie to dla mnie zrobić od A do Z w miarę akceptowalnych kosztach to chyba byłaby to dobra opcja.
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

re5pect pisze:
Dzięki za info. Może spróbuję się tam dobrać. Najpierw muszę znaleźć nową uszczelkę i nowy filtr.

Generalnie nie wiem co robić - czy naprawiać obecną skrzynię, czy kupić nową taką samą, czy swapować na manuala.
Muszę wrzucić temat o swapie na manuala, jeżeli ktoś byłby w stanie to dla mnie zrobić od A do Z w miarę akceptowalnych kosztach to chyba byłaby to dobra opcja.
Najpierw zwal miskę i wymień (nie czyść, tylko wymień) filtr. Potem sprawdź na gorącej skrzyni olej (przy okazji - jak sprawdzasz stan oleju - jaką procedurą?) i wtedy kombinuj. Co do filtra - masz Ediparts, Midparts, a najlepiej Draken, który ściągnie Ci:

http://www.skandix.de/en/spare-parts/dr ... t/1004237/

lub

http://www.skandix.de/en/spare-parts/dr ... t/1004239/

tylko miej numer seryjny skrzyni na podorędziu, filtry jakimiś pierdołami się różniły...
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2018, 15:04 przez saabauto, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
re5pect
Posty: 666
Rejestracja: 20 listopada 2014, 21:39

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: re5pect »

Dzięki! Zaraz piszę do Drakena.
Jeszcze robię sobie nadzieję że coś ze sterowaniem się pokopało, muszę odpiąć akumulator i zobaczyć czy pomoże (nadzieja umiera ostatnia).

Pamiętam że kiedyś podawałeś prawidłową procedurę sprawdzania poziomu oleju, ale zupełnie jej nie pamiętam ;)
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Volvo 760 Turbo Intercooler

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

re5pect pisze:Dzięki! Zaraz piszę do Drakena.
Jeszcze robię sobie nadzieję że coś ze sterowaniem się pokopało, muszę odpiąć akumulator i zobaczyć czy pomoże (nadzieja umiera ostatnia).

Pamiętam że kiedyś podawałeś prawidłową procedurę sprawdzania poziomu oleju, ale zupełnie jej nie pamiętam ;)
Ad.1 - ROTFL, przecież ta skrzynia to pełny hydraulik....

Ad.2 - numer z tabliczki spisz...

Ad.3 - sprawdzanie oleju w skrzyni - poszukaj, bo tylko taka metoda jak opisałem jest miarodajna i poprawna. :-)
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
ODPOWIEDZ