Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

xjtdi pisze:
nckpol pisze:Czy ktoś fizycznie i faktycznie przymierzał na przodzie felgi od Volvo fwd do RWD?
6,5j16 et43 - > z wyliczeń wychodzi mi że 1-2mm zabraknie i oprą się o kolumne ale miło byłoby gdyby ktoś to potwierdził

Oczywiście mowa o 2/7/9 mk1 bo mk2 to jasna sprawa
W jednej z moich 740 były jak kupiłem były takie felgi i dystanse 10mm i nic nie tarło. Felg już nie mam ale dystanse walają się w garazu do dziś mogę zmierzyć lub zrobić fotkę
Dystansów to i u mnie pod dostatkiem ;) nie mam niestety odpowiedniej felgi by przymierzyć - ale skoro ktoś wrzucił to z dystansem tzn. że bez mogą nie spasować. Ktoś jeszcze mierzył?
0 x
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

Próbowałem takie felgi wsadzić bez dystansów do 940. Z przodu oparły się o macphersona.
0 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nckpol »

fullsize pisze:Próbowałem takie felgi wsadzić bez dystansów do 940. Z przodu oparły się o macphersona.
Dzięki, teraz już wszystko wiem :)
0 x
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

Gdzie szukać nowych spinek tapicerki?
0 x
Kargul Tomasz
Posty: 2
Rejestracja: 09 lutego 2018, 16:11

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kargul Tomasz »

Cześć ,
Dostałem namiar na forum volvorwd.pl od kolegi który dzięki wam kupił kupił ładną 900 polar kombi , zapłacił za auto w bogatej wersji wyposażenia w skórach 5600 zł przez rok dodał do auta drugie tyle , jak sam mówi w chwili obecnej ma niezniszczalną dużą komfortową rakietę, jaką chciałby mieć i ja ;)
Do brzegu
Mam na imię Tomasz prowadzę firmę produkcyjną , często przemierzam dłuższe trasy , zapakowany rzeczami o sporych gabarytach ( expozytory wystawowe na targi).
Zamierzam spędzić trochę czasu w starym volvo 900 , stać mnie na nowe auto natomiast nie odczuwam potrzeby wydawania drakońskich kwot tylko po to by spinać się gdy powstanie nowa rysa na błotniku.
Postaram się nieco doprecyzować być może coś mi poradzicie,
Auto robić będzie rocznie około 50000 tys km przychylał bym się do diesla , w aucie z poprzedniej epoki zdecydowanie wolał bym siedzieć na skórze - welur po 20 latach dla mnie jest nie do przyjęcia , jestem przyzwyczajony do skrzyni manualnej choć przyznam że znam komfort automatu i jeśli nie jest awaryjny uważam ze genialny wynalazek który przydał by się w mojej rakiecie , klimatyzacja nie jest komfortem to niezbędne wyposażenie każdego auta z kolei jeśli auto tej wielkości nie ma ogrzewania postojowego wypadało by chociaż zagrzać tyłek zimową porą , nad tą opcją się nie upieram to jest miły dodatek.
Nie wierzę w przebiegi 250 tys kilometrów , nie uznaje też ofert aut które w rekach prywatnych przeszły gruntowny remont po czym są sprzedawane, miesiąc po wymianie ostatniej części ( wybaczcie za szczerość ale uważam to za czystą głupotę, ktoś kupuje auto za 6 tyś wkłada swój czas i pieniądze na części po czym sprzedaje auto za 10000, nie widzę tu ani zarobku ani zdrowego rozsądku), to samo tyczy się instalacji gazowej, w gre wchodzi tylko diesel .
Mieszkam w Elblągu jeśli ktoś z was chce sprzedać autko za powiedzmy 6000 zł , które spełniało by moje oczekiwania , zna stan techniczny auta wie co trzeba w nim wymienić i nie chce tego robić z chęcią pomogę.
Moja propozycja jest następująca przyjeżdżasz autem na kołach do Elbląga po wcześniejszym ustaleniu szczegółów telefonicznie 796993777 na miejscu sprawdzamy auto u mojego mechanika jeśli jego wersja pokrywa się z twoją zwracam tobie za koszt paliwa , obiad , nocleg i powrót do domu i oczywiście płacę za auto przelewem lub gotówką jak wolisz .
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

ambasador pisze:Gdzie szukać nowych spinek tapicerki?
Alledrogo, draken.com.pl volvofan.pl
0 x
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

Dzięki, a gdzie znaleźć jakieś numery seryjne tych spinek, bo nie mam na wzór nawet...
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Nie idź na łatwiznę. Chcesz informacji o spinkach a nawet nie napisałeś do czego ich szukasz. Na początek skorzystaj z wyszukiwarki na forum bo działa serio dobrze. Jak nie pomoże wpisz czego i do czego szukasz w google. A jak to zawiedzie pytaj. Wykazywanie się samodzielnością jest w cenie ;)
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Kargul Tomasz pisze:...
ahahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahhah


p.s. przyjme na klate decyzja moderatora za ten post
1 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
ambasador
Posty: 131
Rejestracja: 22 grudnia 2017, 23:22

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambasador »

endriugto pisze:Nie idź na łatwiznę...
Nie no, przejrzałem wszystkie tematy ze słowem "spinki" jakie wyrzuciła szukajka, obejrzałem co oferuje draken i alledrogo. Trudno coś znaleźć nie wiedząc czego się szuka..
Najpilniej poszukuję spinek mocujących osłony słupków A i klipsy mocujące gumową uszczelke między maską, a komorą silnika, ale generalnie to kupiłbym już więcej na zapas, bo planuje ściągać deskę i boczki drzwi..
Jest gdzieś wykaz/lista spinek do 740?
0 x
ODPOWIEDZ