245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Muzyczny Krawiec
Posty: 14
Rejestracja: 28 października 2016, 01:31
Lokalizacja: Masłowo

245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muzyczny Krawiec »

Wreszcie mogę określić ile pali moja Balbinka.
Prędkościomierz działa. :)
Na 120 km połknęła 17 litrów. Dla mnie to dużo (choć nie mogę obliczyć dokładnie ile na 100, słaby z matmy jestem zdecydowanie...) Ale weźmy że mniej-więcej 14-cie zważywszy że większość na trasie, to sporo. Nie uważacie?
Domyślam się że przyczyn może być dużo.
Zacząć więc od świec najprawdopodobniej, co dalej?
0 x
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

Dzielisz ilość litrów przez setki kilometrów. Dokładnie 17/1,2 = 14,16dm3/100km
Spore spalanie.
1 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Muzyczny Krawiec pisze:Wreszcie mogę określić ile pali moja Balbinka.
Prędkościomierz działa. :)
Na 120 km połknęła 17 litrów. Dla mnie to dużo (choć nie mogę obliczyć dokładnie ile na 100, słaby z matmy jestem zdecydowanie...) Ale weźmy że mniej-więcej 14-cie zważywszy że większość na trasie, to sporo. Nie uważacie?
Domyślam się że przyczyn może być dużo.
Zacząć więc od świec najprawdopodobniej, co dalej?
1989 ccm a jaki system zasilania ? bo to masło maślane z dodatkiem margaryny... ;)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Dokładnie - napisz najpierw co masz dokładnie pod maską - LH-Jetronic 2.2 czy 2.4 a może REGINA?
Spalanie przy silniku B230F 115KM trasa z szybkością 90-100km/h 6,5-7 litrów miasto 10-11L na 100km Twój mimo, że trochę mniejsza pojemność powinien palić podobnie
0 x
Muzyczny Krawiec
Posty: 14
Rejestracja: 28 października 2016, 01:31
Lokalizacja: Masłowo

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muzyczny Krawiec »

1986 cm3 / 85 kW. 245 2.0 GL tyle wyczytałem z karty pojazdu... Reszty rozumiem trzeba dojść drogą dedukcji, tak?
Tyle co mogę powiedzieć, to że tam jest wszystko w oryginale. Patrzę teraz w kwit od rzeczoznawcy i nie ma takiego info, jaki jest tam silnik...
Więc najlepsze będzie zdj. :) Ale tu jakieś przedpotopowe warunki, że zdj ze starego fona jest za duże... Może warto już coś z tym zrobić? Pytam adminów... Bo chcieli się reklamować, naklejki dawać, jak miałem Nią w świat ruszyć, ale pytanie co tu reklamować i wspierać... :) No comments...[/list]
https://www.fotosik.pl/zdjecie/63d4e06a11dfb597
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Jedno zdjęcie i wszystko jasne - to nie jest LH-Jetronic... innymi słowy będzie Ci dużo palił i niestety trzeba przyjąć, że ten typ tak ma ;-)
Może się nie znam ale ja na tym zdjęciu widzę zemstę Roberta Boscha czyli K-jetronic - ciągły mechaniczny wtrysk benzyny...
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Silnik silnikiem, ale zawsze warto sprawdzić ciśnienie w oponach, czy hamulce nie blokują, geometrię zawieszenia, popracować nad stylem jazdy, założyć nowy filtr powietrza, nie wozić w bagażniku niepotrzebnych gratów, zdjąć nieużywany hak, zamykać okna podczas jazdy i takie tam drobiazgi. Każda z tych rzeczy z osobna niewiele daje (no może poza blokującymi hamulcami i trochę mniej ciśnieniem w oponach), ale wszystko razem pozwoli zejść ze spalaniem o zauważalną wartość.
1 x
Muzyczny Krawiec
Posty: 14
Rejestracja: 28 października 2016, 01:31
Lokalizacja: Masłowo

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muzyczny Krawiec »

treścią każdego forum są jego użytkownicy, a zwłaszcza Ci którzy chcą pomóc. Marudy są pocieszne ale im też dziękuję. fonderal jesteś wielki. WSZYSTKIE patenty zastosuję i zamelduję o efektach. :) PS Prędkościomierz potrafi się wyłączać, nie powiem że kontroluję to w 100%, ale wiem że tak jest. I tu nie jestem przeca w stanie sprawdzić ile metrów czy km. jadę bez licznika. Trza mi do tego zajrzeć w wolnej chwili i wtedy już będę o wiele mądrzejszy i dokładniejszy.
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Muzyczny Krawiec pisze:treścią każdego forum są jego użytkownicy, a zwłaszcza Ci którzy chcą pomóc. Marudy są pocieszne ale im też dziękuję. fonderal jesteś wielki. WSZYSTKIE patenty zastosuję i zamelduję o efektach. :) PS Prędkościomierz potrafi się wyłączać, nie powiem że kontroluję to w 100%, ale wiem że tak jest. I tu nie jestem przeca w stanie sprawdzić ile metrów czy km. jadę bez licznika. Trza mi do tego zajrzeć w wolnej chwili i wtedy już będę o wiele mądrzejszy i dokładniejszy.
Jako maruda powiem Ci bez licznika że k-jet przy prawidłowym CO2 na wydechu ma spalanie 50.000 litrów powywietrza na 1 litr paliwa. O założenia przy jakim obciążeniu i obr, polecam poczytać i o teorii ruchu pojazdu i metodyce badania silnika na hamowni....
Pytanie ile (dużo - a ile to dużo ? l lub kg) pali k-jet jest FAJNE !!!! :D ;)
Jeżeli będę przeglądał liczniki to będę mądrzejszy ? Noooo powiem Ci że widzę ich codziennie kilka (naście) - ale jakoś od tego rozumu mi nie przybywa :P a k-jety póki co bardzo lubię....
Dla wyjaśnienia, Bosch Robert kupił patent m.in K-Jeta a nie go opracował. On był handlowcem ("bjutisnenem") nie inżynierem.
Skoro masz problem tylko ze spalaniem i nic więcej przy wozie, to jesteś szczęśliwcem :mrgreen: Gratuluje egzemplarza.
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Muzyczny Krawiec
Posty: 14
Rejestracja: 28 października 2016, 01:31
Lokalizacja: Masłowo

Re: 245 Polar 90r. 2l. benzyna dużo pali, jakie mogą być przyczyny?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Muzyczny Krawiec »

Te wszystkie treści do mnie nie przemawiają... Może nie muszą... Teraz... Mam 245 w stanie najlepszym w Polsce i o to mogę brać zakłady. Zero rdzy, kupiony od wariatów, warto było dać duuuużo gotówki aby mieć spokój. :)
0 x
ODPOWIEDZ