"Na Zabytek"

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

"Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

Korzystając z naszego forum chciałbym serdecznie pogratulować Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków w Lodzi wytyczania nowych trendów zabytkowej motoryzacji..... Nissan Micra 1,2 - stan muzealny :lol: :

Obrazek

z instalacja LPG (zapewne oryginalna "made in Japan")

Obrazek

sambo :D
1 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

ERA konserwatora, albo § za dbanie o klasyka :x
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Miedziany
Posty: 70
Rejestracja: 10 listopada 2016, 10:10
Lokalizacja: Świątkowa Wielka
Kontakt:

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miedziany »

Ja tydzień temu widziałem Forda Focusa na zabytkowych blachach.

Jak to zrobić? - wystarczy włączyć pojazd do ewidencji muzealnej i można rejestrować wszystko, łącznie z saangyoungami i tatą nano..
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Miedziany pisze:Ja tydzień temu widziałem Forda Focusa na zabytkowych blachach.

Jak to zrobić? - wystarczy włączyć pojazd do ewidencji muzealnej i można rejestrować wszystko, łącznie z saangyoungami i tatą nano..
Najstarszy Foscus jest z połowy 1999r także 25lat nie ma......
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Focus może być tylko i wyłącznie częścią kolekcji. Jest taka teoretyczna możliwość.

Micra to fajny wóz, ta jest trochę naciągana, ale jeszcze 5 lat i ze świecą takich szukać :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

dom?n pisze:Focus może być tylko i wyłącznie częścią kolekcji. Jest taka teoretyczna możliwość.

Micra to fajny wóz, ta jest trochę naciągana, ale jeszcze 5 lat i ze świecą takich szukać :)
To nie chodzi o to czy to jest micra czy inne auto. Może zdjęcia nie oddają tego w pełni, ale to istny złom ! Zaniedbany do tego stopnia, że nie powinien w ogóle poruszać się drogach a co dopiero być zabytkiem techniki. To są kpiny z ludzi, którzy poświęcają mnóstwo wysiłku, czasu i pieniędzy aby zachować kulturę dawnej motoryzacji.
To oczywiście tylko moje zdanie.
Sambo
2 x
Obrazek
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

sambo pisze:To nie chodzi o to czy to jest micra czy inne auto. Może zdjęcia nie oddają tego w pełni, ale to istny złom ! Zaniedbany do tego stopnia, że nie powinien w ogóle poruszać się drogach a co dopiero być zabytkiem techniki. To są kpiny z ludzi, którzy poświęcają mnóstwo wysiłku, czasu i pieniędzy aby zachować kulturę dawnej motoryzacji. To oczywiście tylko moje zdanie.
Sambo
Podzielam zdanie kolegi.
Mamy tu w okolicy "Celebrytę" którego jak widzę na drodze tym jego rzęchem to mam ochotę go zatrzymać, zabrać kluczyki i zadzwonić po policję. Tyle że traktują go pobłażliwie, nawet mu przyklaskują.
A co niektórzy to są zachwyceni tym, za przeproszeniem ze się tak wyrażę JEŻDŻĄCYM GÓWNEM i nawet film dokumentalny jakiś zdolny artysta nakręcił o tym syfiarzu... Żałosne to jest...
Pewnie część z was go zna, Gargamel Marecki celebryta
Obrazek
0 x
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

A najlepsze są zmiany koloru lakieru Warczybrzucha przy tych samych od wielu lat tablicach.
0 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Adaśko pisze:A najlepsze są zmiany koloru lakieru Warczybrzucha przy tych samych od wielu lat tablicach.
Ma ich chyba 11szt
0 x
Awatar użytkownika
kalor
Posty: 263
Rejestracja: 03 października 2014, 09:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Na Zabytek"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kalor »

takijedenkuba pisze:
sambo pisze:To nie chodzi o to czy to jest micra czy inne auto. Może zdjęcia nie oddają tego w pełni, ale to istny złom ! Zaniedbany do tego stopnia, że nie powinien w ogóle poruszać się drogach a co dopiero być zabytkiem techniki. To są kpiny z ludzi, którzy poświęcają mnóstwo wysiłku, czasu i pieniędzy aby zachować kulturę dawnej motoryzacji. To oczywiście tylko moje zdanie.
Sambo
Podzielam zdanie kolegi.
Mamy tu w okolicy "Celebrytę" którego jak widzę na drodze tym jego rzęchem to mam ochotę go zatrzymać, zabrać kluczyki i zadzwonić po policję. Tyle że traktują go pobłażliwie, nawet mu przyklaskują.
A co niektórzy to są zachwyceni tym, za przeproszeniem ze się tak wyrażę JEŻDŻĄCYM GÓWNEM i nawet film dokumentalny jakiś zdolny artysta nakręcił o tym syfiarzu... Żałosne to jest...
Pewnie część z was go zna, Gargamel Marecki celebryta
Obrazek

widziałem go kilka razy i zawsze miałem wrażenie, ze ta para mieszka w tym wardburgu.
zdecydowanie nie wyglądali tez na ludzi, którzy zakładają i prowadzą to: https://www.facebook.com/GargamelMareckiCelebryta/

ad rem: być może przy "wyrabianiu" żółtych tablic stan tej mikry był trochę lepszy :) a celem było zdobyć żółte i profity? czy to jest tak, ze jak juz wóz dostanie żółte blachy, to można z nim zrobić co się chce (np. lpg, futro na kierownicę i znaczki z bozią na podszybiu)?
0 x
ODPOWIEDZ