Złomowanie / kasacja bez rejestracji w WK

Wszystko, co nie jest związane z tematyką pozostałych for
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Złomowanie / kasacja bez rejestracji w WK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Czy jeśli kupię auto za granicą to mogę je zezłomować bez rejestrowania? Chcę kupić auto na części, wyjąć co potrzebne a resztę oddać na śmietnik. Nie potrzebuję do tego OC ani dowodu rejestracyjnego bo nie będę nim jeździł (tylko laweta).
0 x
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 104
Rejestracja: 04 października 2016, 21:18
Lokalizacja: Puławy

Re: Złomowanie / kasacja bez rejestracji w WK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adaśko »

Śmiało, przecież auto nie będzie rejestrowane w kraju, a żadne info o właścicielu nie pojawi się w WK. 3/4 allegro tak działa.
0 x
Opel Manta B GT/E 1977
Opel Senator A2 3.0 24V 1986
Volvo 965 3,0 1991
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Złomowanie / kasacja bez rejestracji w WK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Ale czy będę mógł się go legalnie pozbyć na złomie bez dokumentów rejestracji w kraju? I czy akcyzę muszę placic w takim razie? Wg prawa muszę ale kto to sprawdzi?
0 x
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Złomowanie / kasacja bez rejestracji w WK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

jeśli ściągniesz sobie auto na niemieckich blachach to możesz je zezłomować u nas jeśli masz obywatelstwo polskie , przynajmniej u mnie na firmie tak to działa , natomiast nie wiem jak z akcyzą w tym przypadku ale chyba nie trzeba płacic bo jak mówisz nie bedziesz go rejestrował
co ciekawe kumpel kiedyś chciał zezłomować w niemczech uno w którym padła skrzynia , auto miało blachy polskie i nie było opcji żeby je tam do kasacji oddać
a tak szczerze to tak jak adaśko mówi , papiery w piec , podziel niepotrzebne rzeczy na metale i normalnie do skupu , każdy weźnie z pocałowaniem ręki
0 x
ODPOWIEDZ