740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

Tu możesz napisać swoje uwagi do forum albo zapytać o jego funkcjonowanie
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Witam! Jest ktoś na forum, kto mógłby mi pomóc w białej karcie? Stworzyłem na podstawię opinii i książki swoją białą kartę, ale chce się dowiedzieć czy to ma ręce i nogi. Pozdrawiam!
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Chcesz ją robić sam?

Uwazaj bo w niektórych województwach wymagana jest biała karta wykonana przez rzeczoznawcę... tam nie tyle chodzi o dane techniczne a często o stronę formalną... rozmiar zdjęć, czcionka :lol:

Jeżeli masz już swoją wypełniona to podeślij mi na maila (wysyłam na priv), zerknę i może coś wspólnymi siłami stworzymy.
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Miś pisze:Chcesz ją robić sam?

Uwazaj bo w niektórych województwach wymagana jest biała karta wykonana przez rzeczoznawcę... tam nie tyle chodzi o dane techniczne a często o stronę formalną... rozmiar zdjęć, czcionka :lol:

Jeżeli masz już swoją wypełniona to podeślij mi na maila (wysyłam na priv), zerknę i może coś wspólnymi siłami stworzymy.
Sam stworzyłem ową kartę, tata był dzisiaj u konserwatora w Częstochowie i mówili, że bez problemu można zrobić samemu. Zaraz podeślę na maila ;)
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

W takim razie super... zaoszczedziłeś kilka stówek. :D mi się to niestety nie udało.

A masz już opinię rzeczoznawcy?
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Miś pisze:W takim razie super... zaoszczedziłeś kilka stówek. :D mi się to niestety nie udało.

A masz już opinię rzeczoznawcy?
Tak, opinia jest, dzięki niej też powpisywałem kilka rzeczy na kartę, ale głównie to korzystałem z książki od mojego Tapczana i własnej wiedzy. A i auto nie będzie na żółtych, tylko potrzeba mi go wpisanego do rejestru zabytków, czy jak to zwał :D
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Yyyyy zdradzisz tajemnice po co? Jak będziesz miał wpis do ewidencji zabytków to troszkę sobie utrudnisz kilka spraw... wszelkie przeróbki (nie naprawy) będziesz musiał uzgodnić z WKZ... czemu nie chcesz go na żółtych blachach?
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Miś pisze:Yyyyy zdradzisz tajemnice po co? Jak będziesz miał wpis do ewidencji zabytków to troszkę sobie utrudnisz kilka spraw... wszelkie przeróbki (nie naprawy) będziesz musiał uzgodnić z WKZ... czemu nie chcesz go na żółtych blachach?
Dzięki wpisowi do rejestru w przypadku wypadku jest szansa że dostanę odszkodowanie jakie mi się należy, a nie jakieś tam grosze. Dlatego trzeba wpisać do rejestru :)
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Dla mnie dziwne rozumowanie ale to już Twoja sprawa... pewnie przemyślana.
Zajmijmy się ta kartą ;)

Zadaj nurtujące Cię pytania.
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Miś pisze:Dla mnie dziwne rozumowanie ale to już Twoja sprawa... pewnie przemyślana.
Zajmijmy się ta kartą ;)

Zadaj nurtujące Cię pytania.
Otóż nie wiem czy dobrze ją wypełniłem, nigdy wcześniej nie bawiłem się w to i wolałbym żeby sprawdził to ktoś, kto ma o tym pojęcie. Słyszałem też, że trzeba na specjalnym papierze to wydrukować, bodajże A3 i jakaś gramatura (250g?). I zdjęcia.. podobno trzeba je wywołać o odpowiednim formacie. To są najważniejsze pytania. Co do przeróbki, raczej nic nie będę przerabiał w Tapczanie, ja kocham klasyczny wygląd :D
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: 740 Turbo - Biała karta, kilka pytań.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś »

Wiec tak... biała kartę drukuje się na papierze o podwyższonej gramaturze (180-240g/m2). Drukowana na papierze formatu A3 ale tylko jej okładka... pozostałe strony drukowane na papierze A4 o bezwzględnie tej samej gramaturze. Całość ma tworzyć tak jakby książeczkę.

Zdjęcia formatu 9×12, na błyszczącym papierze z fotolaba.

Wiesz nie dostałem jeszcze tego maila?
0 x
ODPOWIEDZ