Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Informacje, relacje, perturbacje
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Miś » 26 sierpnia 2016, 23:08

Zainspirowany odrobinę tym co się wydarzyło w wątku kolegi jakuba a dokładnie ciepłym przyjęciem jego objazdowych wakacji, podzielę się z Wami moim gdzieś głęboko skrywane planem i marzeniem. Być może w Waszym gronie znajdę chętnych do współdzielenia wyprawy jaka zrodziła sie w mojej głowie. Ale zacznę od początku...

Jestem sporym fanem "caravaningu", przykładowo w tym roku objechalem Szkocję camper'em. Być może i jest to dość wygodna opcja, bo łazienka, ogrzewanie i bieżącą woda ale przeżycie jest bardzo wyjątkowe. Poniżej dwie fotki z tej wyprawy:

Obrazek

Obrazek

Nie będę się tutaj jakoś szczególnie rozwodzić nad Szkocją bo nie o to chodzi. Jednak gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie podzielę się wspomnieniami i udzielę kilku wskazówek.

Wracając do tematu mam w planach na koniec przyszłego roku 2017 zakup przyczepy i jej kompletną renowację. Mój wybór padł na Eriba Puck

Obrazek

Przyczepa razem z Gustafem i plan okrążenia morza Bałtyckiego... Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Norwegia i jej fiordy, znów Szwecja i obowiązkowe zwiedzanie fabryki oraz muzeum Volvo, Dania, Niemcy. Na ustalenie dokładnej trasy jest zbyt wcześnie ale poniżej jest poglądowa mapka...

https://goo.gl/maps/LQRUoq7QsPk

Oczywiście to jest dość odległa perspektywa... ale taki mam plan do którego będę dążył. Być może ktoś zainteresuje się takim sposobem spędzenia urlopu za dwa, no powiedzmy trzy lata i będzie chętny wziąść udział we wspólnych przygotowaniach.
Z mojej strony zapewniam, że choćby "srały skały" to i tak to zrobię! :mrgreen:
1 x

Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontaktowanie:

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: JoeM » 27 sierpnia 2016, 10:04

Widzę że mamy niemal identyczne upodobania :) Też jestem fanem "caravaningu" choć nie praktykującym. Zbieram się i zawsze coś stanie na przeszkodzie. Zazwyczaj są to finanse bo nie jest to tania opcja :? Z przyczep już trochę korzystałem. Nigdy nie miałem swojej i gdy zobaczyłem starą przyczepę (Schaefer Orion Suleica 500) na pewnym placu niedaleko mnie to zwariowałem :P Podbiłem, spytałem, jest na sprzedaż. Był to wrzesień i odebrałem moja cegłę od lakiernika. Nie mogło być gorszego czasu. Przez tydzień rozkminiałem skąd wziąć kasę. Po tygodniu pojechał gadać. Może jakoś w ratach? Niestety, sprzedana. Stała podobno długo. Gościu nie wystawiał jej na sprzedaż. Chciał robić dla siebie. Po mnie przyjechał tez jakiś gość z ulicy. Nie zastanawiał się długo. Zabrał mi ją :cry: A żeby było śmieszniej spotkałem niedawno właściciela na klasykach nocą. Jeździ volvo i powiedział że sprzedał by mi w ratach bez problemu :evil: Taka historia

To własnie ta ślicznotka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/ ... 1472282440

tak wygląda z volvo 244. Trochę zaokrągła dla dwusety ale ja w marzeniach miałem tą przyczepę i amazona kombi :lol:

Obrazek

Całkiem fajna ta Eriba Pack. Dla pary na wędrówki idealna. U mnie nie sprawdziłaby się. Potrzebujemy jeszcze łózko dla córki. No ale taki Pan to już jest bardzo spoko. Fajne przyczepki na wypady (zloty :) ). Jednak na dłuższe biwakowanie potrzeby gabarytowe itp. rosną.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2016, 11:33 przez JoeM, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Miś » 27 sierpnia 2016, 10:46

Oj stary... nie wiem ile sobie koleś wycenił ale przegapiłeś chyba moc okazję!

No cóż, nic straconego! Jeszcze się coś trafi...

Pociągnę temat troszkę później bo właśnie mi się przerwa na tacho kończy i musze ruszać. Pzdr
0 x

Awatar użytkownika
JoeM
Posty: 1839
Rejestracja: 23 listopada 2014, 15:49
Lokalizacja: Poznań / Wiry
Kontaktowanie:

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: JoeM » 27 sierpnia 2016, 11:35

Kosztowała 14 tyś do negocjacji. Nie wiem czy warto było ale byłem gotów negocjować.
0 x

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Miś » 27 sierpnia 2016, 17:00

Moim zdaniem 14 tyś to nie jest jakaś wygórowana cena. Pewnie trzebaby wpakować jeszcze z dyszkę (może więcej 8-) )... ale cieszył byś się bardzo wyjątkową przyczepą!

Ja osobiście jestem zwolennikiem wypraw objazdowych, każdego dnia nocleg w innym miejscu a ewentualny biwak to tak maksymalnie dwu, no powiedzmy trzydniowy.

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że caravaningu jest droga opcją. Ja mam zupełnie odmienne spostrzeżenia. Wszystko zależy od kierunku w którym się spogląda. W niektórych sytuacjach nawet wynajęcie campera lub przyczepy jest tańsze niż wykupienie noclegu. Dodatkowo dochodzi kwestia przywiązania do miejsca. Caravaning daje poczucie wolności i niezależności!
Wrócę tutaj do tej Szkocji... to nocne zdjęcie z latarnią morską w tle zrobienie jest w tym miejscu: https://goo.gl/maps/dE4E1KSDX7r
Krótki spacer i niesamowita była możliwość podziwiania pingwinów, fok czy niespotykanych u nas puffin'ów w ich naturalnym środowisku.

Obrazek

Darmowy nocleg w tym miejscu... podczas którego pozwolilismy sobie na szklaneczkę dobrej szkockiej whisky kupionej tego samego dnia w destylarni, którą mijaliśmy po drodze... i mrugająca za oknem latarnia morska to jedno z najlepszych wspomnień jakie pozostają na lata. Więc nie zgodzę się, że to jest droga opcja ;)

Po kilku latach wynajmowania przyczep, czy kampera nastał czas na kupno własnej!

Ja wkrótce również będę ojcem, dokładnie w październiku... to daje mi czas na ogarnięcia tematu przyczepy i myślę, że z dwuletnim no może trzy letnim dzieckiem juz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poznawać świat na nowo!

Wiec JoeM, do dzieła! :twisted:
0 x

matibobi
Posty: 239
Rejestracja: 31 marca 2016, 11:35
Lokalizacja: Leszno, Wlkp

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: matibobi » 27 sierpnia 2016, 18:22

;) No niesamowite. W tym roku mieliśmy z piękną jechać dookoła Skandynawii naszą 245. Już miałem wszystko dopracowane. Noclegi, trasę, stacje paliw, zwiedzanie, auto ogarnięte, sprzęt kupiony (namiot, kuchenka, sprzęt kempingowy). Ale nadarzyła się okazja iii...kupiłem cegłę...ale taką do budowy domu. Plany przesunęły się o rok, a może i dłużej. Można pomyśleć jak to połączyć ;)
0 x
Pozdrawiam !!!
690-018-111
matibobi
PV 544 '61 B16, 240 '89 B230F, 740 '92 B230F, 940 '92 B230FB, 850 '96 B5244S, XC90 '06 D5…
ex. ,S80 royal executive, s80 d5
6x240 `80, 2x`82, `84, `89, 93
940 ‚92`94, 92, 92, 92, 960 `91
V70 99, 01,
850 96
340 88

Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Mareek » 27 sierpnia 2016, 20:34

Chyba nie powinno się tego tematu czytać na trzeźwo :)
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Miś » 27 sierpnia 2016, 20:36

Why?

Wystrzelone z mojego kałasznikowa!
0 x

Awatar użytkownika
Miś
Posty: 758
Rejestracja: 11 lipca 2016, 20:40
Lokalizacja: Kalisz, UK

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Miś » 27 sierpnia 2016, 20:37

Jakbym dziś jakieś głupoty pisał to banujcie bo... jest impreza!

Wystrzelone z mojego kałasznikowa!
0 x

Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wspólne wakacje z Volvo "tour the baltic sea"

Postautor: Mareek » 27 sierpnia 2016, 20:39

Dlatego :D

To wygląda strasznie.. i strasznie kosmicznie.

JoeM pisze:To własnie ta ślicznotka
Obrazek


Z każdym Koźlakiem 7,8% jednak zaczynam dostrzegać w niej to coś :lol:
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości