[960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pomocy

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
vOOytas
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 11:07

[960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pomocy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vOOytas »

Cześć.

Czy jest możliwe w miarę bezproblemowe osadzenie silnika redblock B230FK do 960 po lifcie (96rok)?

Mam na placu 940 z B230FK (buda 1991 ale elektryka z dawcy 1995) z M90 po kolizji oraz 960 z whiteblock 2.5 również z M90 ale padniętym silnikiem (prawdopodobnie) wg VIN 1996rok

Zastanawiam się w jaki najprostszy sposób podłączyć elektrykę silnika do reszty instalacji. Jak wiadomo 940 ma inną lokalizację skrzynki bezpiecznikowej, inną obsługę szyb elektrycznych, ma poduchy itd. Moja 960 ma również sprawny tempomat i ABS który chciałbym zachować ( o ile to możliwe).

Czy jest możliwe połączenie tych dwóch instalacji? Czy jedyna wersja to przełożenie wszystkiego łącznie z deską rozdzielczą z 940? Jak tylko z deską to trochę będzie kiepsko wyglądać....
Licznik też pewnie się różni.



Proszę o pomoc i podpowiedzi.




Miłego dnia.
Wojtek.
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

Redblock jest na Jetronicu LH2.4 a Whiteblock na Motronicu, pewnie 4.3. To dwa kompletnie rozne swiaty, dosc gruba robota ale skoro wsadzaja whiteblocki do redblockow to i odwrotnie da rade. Calą wiącha do przelozenia...

Ogarnales wypadanie zaplonow w swoim redblocku?

Wysłane z telefonu.
0 x
.
vOOytas
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 11:07

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vOOytas »

Czy masz na myśli całą całą wiązkę? Czy da się połączyć wiązkę silnika z wiązką samochodu?

(montując kompletną wiązkę, musiałbym wkładać starą deskę rozdzielczą - nie wiem czy wpasuje w budę po lifcie, no i kiepsko to będzie wyglądać chyba....)

Co do wypadania zapłonów, zmniejszyłem przerwę na świecach jest lepiej. Niestety na LPG skubie dalej. Myślę że może to być wina nie za dobrych wtryskiwaczy - może są za wolne jak na full grupę.
0 x
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

Najprościej cała wiązka z kompami, skrzynką bezpieczników, po co masz przekładać dechę ? Budziki tylko a przełączniki to przełączniki, podepnie bez problemu. Są pewnie jacyś magicy co by to połączyli, ale tak jest najprościej, odpalisz motor to pózniej powoli do wszystkiego dojdziesz. Ja tak kiedyś zrobiłem i nigdy do końca nie doszedłem do pełnej sprawności wszystkiego, ale auto jezdziło :) sprzedałem je :D zanim znalazłem czas żeby coś zrobić. Tyle że ja przekładałem FB na LH do starej 745 ET.
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
vOOytas
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 11:07

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vOOytas »

w 960 po lifcie mam skrzynkę bezpiecznikową przy lewym słupku. 940 ma pod popielniczką. Chyba nie do naciagnięcia :)

Mam już kilka podpowiedzi jak samą instalację silnikową połączyć z instalacją samochodu.

Na razie walczę z silnikiem jaki siedzi w 969 (2.5) znalazłem jedną usterkę która może być powodem tak złej pracy silnika.
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

Tuleja, glowica, uszczelka ? ;)

Wysłane z telefonu.
0 x
.
jajacek
Posty: 307
Rejestracja: 02 października 2014, 23:34
Lokalizacja: warszawa/grochów

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jajacek »

na allegro widziałem cały silnik 2.5 za 1500 pln wyjdzie taniej niż przeszczep.
wiązki da się szczepić, ale to musi być wariat, lub pasjonat i nie wszystko może, jednak zadziałać.
0 x
Tel. 509 186 929
960 sedan 94r.
960 kombi 90r.
vOOytas
Posty: 15
Rejestracja: 20 sierpnia 2015, 11:07

Re: [960 MK2 1996] wymiana silnika z white na redblock - pom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vOOytas »

Silnik pracuje już prawidłowo, zero błędów w kompie.

Regulator ciśnienia paliwa był padnięty (zalewanie) + kawałek instalacji zasilania cewek (zapłony pojawiały się jak chciały, trudno było zlokalizować który cylinder nie pracuje, nagrzewały się kolektory równo a zapłony wypadały).
Wczoraj zrobiłem ten kawałek i połączyłem z instalacją zgodnie ze schematami :)
0 x
ODPOWIEDZ