Co Volvo schrzaniło...

Niekoniecznie o samochodach.
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

To ja też pojadę z bardzo wdzięcznym offtopicowym tematem ;)
W każdej marce i modelu pojawiają się elementy konstrukcji, które powstały na zasadzie:
"- Sven/Hans/Pierre/Sergio/John, ale tego elementu nie możemy tego zostawić! To jest tak kretyńsko zaprojektowane, że klienci zrobią nam jesień średniowiecza w serwisach!
- Gunnar/Gunther/Pierre/Antonio/Harry, nie pie...dol, mamy tydzień na wypchnięcie tego do produkcji! Jak Prezes się dowie, że jest obsuwa przez to, że wymyśliliśmy sobie że przeprojektujemy tą krzywkę/dźwigienkę/włącznik, to do końca życia będziemy projektować spłuczki od kibli!"

W związku z powyższym proponuje opisywanie tutaj rzeczy, które wg Was Volvo na etapie projektowania nie przemyślało, nie dopracowało, albo które Was zwyczajnie wkurzają.

To ja zaczynam:
1. Umiejscowienie włącznika awaryjnych w 940. Ten kto to wymyślił miał albo dodatkowy staw w ręce, albo nie wiedział do czego służą awaryjne.
2. Włączanie się wycieraczek i spryskiwaczy lamp razem z włączeniem spryskiwacza przedniej szyby. Przez to płyn do spryskiwaczy w "brudne" pory roku znika w tempie ekspresowym.
3. Jakość plastików w 940. Nie chodzi mi o to że są twarde, bo to mi nigdy nie przeszkadzało i nie przeszkadza w starych furach, ale to że jest tak kruchy. Przy demontażu czegokolwiek naprawdę bardzo łatwo coś połamać.

To chyba wszystko co mi przychodzi do głowy. Teraz Wy ;)
0 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
Dymitr
Posty: 156
Rejestracja: 23 października 2014, 13:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dymitr »

Moim zdaniem, w 240tkach jest kiepskie mocowanie rączek przy boczkach (tych pionowych rączkach) w drzwiach przednich. Użytkowników naszego volviego, proszę aby zamykali drzwi wyłącznie przy użyciu rączek poziomych, które są solidnie przykręcone.
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Rączka sama w sobie jest solidna, tylko płyta/boczek do którego jest przymocowana jest słabej jakości i po tylu latach może i często ma dość. U mnie w temacie boczków powodem do uśmiechu są odpadające maskownice głośników, ale to też wina wykonania boczków.

Poza tym pękające deski rozdzielcze, napęd na jedno koło, gdy nie ma szpery - to może być nawet inspiracja do zmiany nazwy forum na volvoowd.pl tj one wheel drive :lol:

Coś bym jeszcze znalazł, ale reszta wad mi chyba nie przeszkadza.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Trudno mi powiedzieć jak oceniam mechanizm składania kanapy w 245, bo w obu autach miałem zdemolowane klamki i odblokowuję tę kanapę scyzorykiem. Jakaś żenada. Myślałem jak to zdrutować, ale nie wpadłem na żaden dobry pomysł.

Beznadziejne plastiki z których robiono kieszenie drzwi i konsolę środkową między fotelami.

Umiejscowienie wydechu który puszcza spaliny na tylne lewe światło - rozumiem, że z wiekiem płowieje, ale to błąd technologiczny, bo starczyłoby wypuścić wydech 10 cm w którąś stronę albo skierować końcówkę w dół.

Debilnie mało miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy.

Technologia podłączeń elektrycznych tylnej klapy i legendarnie przecierające się kable puszczone przez zawias. Oraz idiotyczna metodologia naprawy tychże.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Dymitr pisze: Użytkowników naszego volviego, proszę aby zamykali drzwi wyłącznie przy użyciu rączek poziomych, które są solidnie przykręcone.


Też tak mam :mrgreen:
Ale to nie wina słabych boczków tylko właściwego zamocowania pochwytu.
Nie mocujemy go w boczku, tylko przez otwór w boczku w blacharce drzwi.

Wkurza mnie dodatkowo mega ślimacza prędkość pracy wycieraczek i dziwnie wygięte niektóre klamki :)
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

takijedenkuba pisze:Ale to nie wina słabych boczków tylko właściwego zamocowania pochwytu.
Nie mocujemy go w boczku, tylko przez otwór w boczku w blacharce drzwi.

Racja.. 100% racji :) Zbyt długo tam nie zaglądałem.
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Awatar użytkownika
voglt
Posty: 90
Rejestracja: 13 października 2014, 19:51

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: voglt »

W 940:
-w schowku na rękawiczki idiotycznie wystający do środka i raniący dłonie zaczep zamka.
-konstrukcja i skuteczność hamulca ręcznego :(
w 245:
-za nisko otwierająca się klapa tylna.
-głośna praca dmuchawy w wersjach bez klimy
-rezygnacja z klap nawiewu powietrza na nogi w późniejszych modelach.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Dopiszę jeszcze w 240, świerszcze i chrobotanie w wentylatorach nawiewu
0 x
Bestia666
Posty: 70
Rejestracja: 04 października 2014, 11:11

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bestia666 »

W mojej 940 denerwują mnie w zimę klamki zewnętrzne. Często wpada w nie śnieg i zamarza :evil: Włącznik awaryjnych tłumaczę sobie na dwa sposoby. Volvo miało się nie psuć i uprzejmość w Szwecji jest naturalna. Nie trzeba dziękować :D Lamka oświetlenia wnętrza za mało oświetla tylną kanapę. Kto ma małe dziecko, ten wie o co mi chodzi. Chciałem dodać dodatkowe oświetlenie, ale Led to nie mój styl.
0 x
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Co Volvo schrzaniło...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Przy transporcie pokrywy bagażnika, plastik słupka środkowego dziś nie dał rady przy niewielkim naporze tejże klapy w zakręcie. Połamał się na tyle puzzli że nie warto tego sklejać ...
Inne złamane tylko po środku leżały, leżały, leżały w garażu, przykrył je kurz ... aż je wyrzuciłem w zeszły weekend :mrgreen:
Teraz by się przydały te posrane plastiki
0 x
ODPOWIEDZ