Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Dyziek
Posty: 30
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 18:18

Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dyziek »

Witam,
Potrzebuję rysunek złozeniowy kolumny mcpersona do 945, chodzi o górne łozysko- tulejki podkładki i te sprawy.Musze zweryfikowac czy zmontowany jest poprawnie lub czegos nie brakuje,a drugiej strony nie chce rozbierac w tym celu.
Ogólnie objaw jest taki- przeskok w okolicach górnego łożyska przy skręcie, szczególnie przy wjechaniu w dziure/na krawęznik, przeskok przy mocniejszym hamowaniu lub przyspieszaniu.Na dole jest wszystko ok, sworzeń nowy, wahacze sztywne-sprawdzane na szarpakach i luz pojawia sie gdzieś na górze. Uprzedzam pytania-łożysko nie jest zatarte, spręzyna nie jest pęknięta, rozbierałem, załozyłem nawet drugie łożysko -bez zmian.
Moje podejrzenie to albo źle złozona kolumna (brak czegos w okolicach łozyska) albo luz samego amortyzatora w kolumnie (wkładu).

z góry dzięki i pozdrawiam, schemat potrzebny dosć pilnie ponieważ chciałbym sie za to w sobote zabrać
0 x
Sikor
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 18:36

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sikor »

0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

Tez to mam! Jak podniose kolo, to moge drgnac mcphersonem gora dol i nie wiem ocb... :|

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Dyziek
Posty: 30
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 18:18

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dyziek »

Sikor- to akurat nie ten schemat, ale i tak dzięki ;) właściwy znalazłem w końcu na turbobricks.
Kaban- to inna bajka niż u mnie, w samochodach innych marek górna poduszka często ma odrobinę swobody względem kielicha.
Finalnie rozebrałem kolumne, po przeanalizowaniu wywaliłem....dodatkową gumę od Opla....wymieniłem górny talerzyk wraz z łożyskiem na mniej zmęczone bo akurat miałem i skręciłem wszystko z powrotem...ale już wtedy wiedziałem, że to nie była przyczyna ;) nie miało prawa być luzu, sprężyna nie mogła przeskakiwać, po kilku próbach doszedlem....stuknięcie następuje przy ostrym hamowaniu, szczegolnie przy lekko skreconych kołach, w momencie gdy koło jest w jednej linii ze skośnym wahaczem- i to na jego tulei jest luz :lol: dziwna sprawa, bo na diagnostyce na szarpakach nic nie wyszło, ale jednak....może to przez to, że guma jest już stwardniała i nie chciała się poddać przy obciazeniach jakie generowały szarpaki ;)
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

No to nie moze byc u mnie, ja stara mam juz tylko poduszke i lozysko z przodu ktore wydaje mi sie, ze sa dobre. Reszta na przodzie jest calutka nowa... Nic to, na wiosne wpadam z B8 moze dojde tam, narazie nie jest to jakies uciazliwe, bo wystepuje rzadko...

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Dyziek
Posty: 30
Rejestracja: 02 sierpnia 2015, 18:18

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dyziek »

Czym to sie objawia podczas jazdy? Czyzby podobny efekt jak u mnie?
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

Najczesciej skrecone mocno kola i przejazd przez jakies laczenie, tory, poprzeczna nierownosc. Podczas jazdy na wprost nie slychac nic... Mam wrazenie, ze sprezynyi usiadly i amor jest do niej zbyt dlugi. Nie chce mi sie rozbierac tego po raz trzeci wiec zrobie to ze zmiana amorow na krotsze i twardsze :/

Wysłane z telefonu.
0 x
.
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

No i znalazlem niechcacy pukanie. Odkrecil sie amor w kolumnie :O nie calkiem ale juz sie sporo ruszal. niepotrzebnie tam chyba smarowalem...

Wysłane z telefonu.
0 x
.
takijedenkuba
Posty: 1750
Rejestracja: 01 października 2014, 22:24
Lokalizacja: Ustrzyki D. Zielonka Warszawa Iława

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: takijedenkuba »

Dla tego w yankesie bambus przyspawał nakrętki....
0 x
Awatar użytkownika
Kaban
Posty: 317
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 03:22

Re: Schemat złożeniowy mcpersona-pilne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kaban »

I następnym razem też to posmaruję, ale czerwonym klejem do gwintów Loctite'a :lol:
0 x
.
ODPOWIEDZ