stuka przy ruszaniu

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Marcin1988
Posty: 136
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:25

stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1988 »

Mam problem w swojej 240 gdy jest już rozgrzana przy ruszaniu na skręconych kolach są dwa stuknięcia z tyłu tak jakby prawe a później lewe koło. gdy koła są skręcone w prawo to najpierw odzywa się prawa strona i odwrotnie. Wymieniłem już wszystko oprócz amortyzatorów i nie zaglądałem do hamulców. Dodam jeszcze ze gdy samochód przejedzie 30km to stuka nawet przy ruszaniu na wprost. Na 10 prób ruszania stuknie 7. pomóżcie bo już mechanik rozłożył ręce i nie chciał pieniędzy za przegląd. Stuka od 1,5roku, jeżeli to most to już powinien paść :). Nie mam już pomysłu a szkoda mi samochodu bo jest w całkiem niezłym stanie :)
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

Ściągałeś bęben tył? Może okładzina z ręcznego się zerwała. To napewno z tyłu? Poduszki silnika i skrzyni ok?? Luz na krzyżakach wału?
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Marcin1988
Posty: 136
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:25

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1988 »

Było już sprawdzane. wyciągałem nawet półoś i nic nie znalazłem. Czasami potrafi tak stuknąć że się ludzie rozglądają. Poduszki wymienione, luzów nie ma. zaczyna stukać dopiero jak samochód przejedzie parę km. Nie wiem czy to ma jakiś sens ale może po zatrzymaniu łapią hamulce, tylko gdyby były to hamulce to by stukało jak pchałem samochód na luzie a i tego próbowałem. może to amortyzatory ?
0 x
Awatar użytkownika
Mareek
Posty: 2010
Rejestracja: 01 października 2014, 13:33
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mareek »

Może jakiś inny mechanik pomoże? Jeśli to się odzywa przy skręconych kołach tak jak napisałeś, to ja bym skupił się na tym moście. Może pomyśl przy okazji o zamontowaniu ALD lub LSD
0 x
Polecali zakup BMW, to się skusiłem
Marcin1988
Posty: 136
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:25

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1988 »

Już mechanicy mi się skończyli :) i wszyscy zgodnie twierdzili to nie most. Nie napisałem może jeszcze jednej ważnej rzeczy. Gdy ruszam na skręconych kołach w prawo to stuknie najpierw z prawej strony potem z lewej ale gdy się zatrzymam i chce zrobić to jeszcze raz to stuknięcia nie ma, muszę najpierw skręcić koła w lewo i ruszyć i wtedy sie odzywa najpierw lewa potem prawa strona. Nigdy nie stuknie dwa razy w tej samej pozycji. Mógłbym się kręcić cały dzień np. w prawa a stuknie tylko za pierwszym razem :). Może to rzeczywiście amortyzatory? tył mi tak siedzi że musiałem podkładać (nakładki pod sprężyny nie wiem jak się to fachowo nazywa) bo opony ocierały mi o wewnętrzne nadkole.
Załączniki
IMAG0233.jpg
IMAG0233.jpg (248.56 KiB) Przejrzano 6446 razy
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

masz most z LSD?
sambo
0 x
Obrazek
Tomeczek90
Posty: 45
Rejestracja: 26 września 2015, 13:04

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomeczek90 »

A to na pewno z tyłu? Ja miałem podobne objawy, raz stukneło a raz nie i zawsze przy skręconych kołach, przy ruszaniu, a winowajcą były (aż wstyd się przyznać) nie dokręcone sworznie z przodu. :oops:
0 x
1990 Volvo 940 (945) GL D24T - ex
1980 Zastava 1100p
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

sambo pisze:masz most z LSD?
sambo


Objawy rozbitego krzyżaka w LSD.... ale skoro tyle osób już sprawdzało.... Moj też "stuka" ale cicho w miare i tylko po deptaniu, coprawda nic w środku nie jest rozwalone ale od czasu do czasu coś rypnie w trybach.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Marcin1988
Posty: 136
Rejestracja: 31 sierpnia 2015, 11:25

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1988 »

Jak już mocno stuknie to słychać i z przodu :) już 2 razy na przeglądzie rocznym mi mówili że będzie sworzeń do wymiany ale jeszcze nie teraz :). Sambo jak wymieniałem olej w moście to wypłyną pocharatany simering co ty na to ?
0 x
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: stuka przy ruszaniu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

nie mam pojęcia co stuka w Twojej cegle, ale jak coś innego oprócz oleju wylatuje z mostu to
może warto zdjąć dekiel dyfra i dokładnie się przyjrzeć. To kosztuje godzinę roboty, uszczelkę i olej.

sambo
0 x
Obrazek
ODPOWIEDZ