Szyberdach 700

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Szyberdach 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Hej.Słuchajcie mam do Was następujące pytanie.Mam w swoim Volvo elektryczny szyber,który odmówił posłuszeństwa.Szyber nie jest oryginalny tylko dokladany w serwisie Volvo w Niemczech.Czy istnieje możliwość zamontowania w jego miejsce oryginalnego,ale ręcznego?Gość od dachów we Wrocku powiedział mi,że oryginał jest fabrycznie wspawany i nie ma możliwości zdemontowania go oraz przełożenia do mojego.Dodam,że mój ma podobno niestandardowe wymiary.Czy ktoś jest w temacie i może mi pomóc.Dodam tez,że w związku z tym,że moj obecny jest dokładany nie ma możliwości ewentualnego zamknięcia go kluczem stąd się zastanawiam nad ręcznym bo jak bym go nawet zreanimował (podobno od 300 do 500 zl) to jeśli nagle padnie mi silnik a będzie np padało to nie będę miał możliwości go zamknąć.Prosze o info:)
Pozdro dla wszystkich Vikingów;)
0 x
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Szyberdach 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

Oryginalny czy na korbkę czy elektryczny jest taki sam, różnica to tylko właśnie korbka lub silnik i są one między sobą zamienne. Jeżeli nie miałeś fabrycznie szyberdachu to nie masz też miejsca na jego mocowania. Stelaż dachu jest inny w wersji z i bez szybra.
Musiałbyś ściągnąć podsufitkę i zobaczyć jak ten aktualny jest zamocowany..
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
Maczas
Posty: 222
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 13:53

Re: Szyberdach 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maczas »

Mam zdjętą:)mocowany jest takimi blaszkami w kształcie kątownika - na wkręty:)postaram się cyknąć fotkę i podesłać do posta:)
0 x
Awatar użytkownika
Jaro_JB
Posty: 63
Rejestracja: 15 lutego 2015, 14:06
Lokalizacja: Zabrze - Nysa

Re: Szyberdach 700

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaro_JB »

Fabrycznego szyberdachu nie wstawisz, jeżeli nie był zakładany fabrycznie. Chodzi nie o mocowania, bo te są, ale o przetłoczenia w dachu, tzn. pod fabryczny szyber otwór w dachu ma ranty w które wchodzi szyber, fabryczny szyberdach nie ma uszczelki zakładanej na wycięcie w dachu.
Oj, nie wiem, czy dość jasno wytłumaczyłem. ;)
0 x
ODPOWIEDZ