Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Sinuspi

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: Sinuspi » 29 sierpnia 2021, 23:15

Mitek91 pisze:Czy jeśli w 940 91r. nie mam oryginalnej regulacji wysokości świateł to dobrze rozumiem, że mogę mieć fabrycznie nivomaty z tyłu? Można to było mieć jako opcję w salonie?

Tzn teraz mam założone Monroe już trochę nadgryzione, ciekawi mnie czy z salonu wyjechał z nivo

Temat wałkowany jak ciasto na makaron, wystarczy użyć "szukaj" i wpisać dwa słowa ;)
1 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.

K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego

Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: dom?n » 29 sierpnia 2021, 23:43

Mitek91 pisze:Czy jeśli w 940 91r. nie mam oryginalnej regulacji wysokości świateł to dobrze rozumiem, że mogę mieć fabrycznie nivomaty z tyłu? Można to było mieć jako opcję w salonie?

Tzn teraz mam założone Monroe już trochę nadgryzione, ciekawi mnie czy z salonu wyjechał z nivo

Rozczytaj VIN za pomocą Pocket Data Booklet.
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą

re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D

Awatar użytkownika
Sinuspi

Postautor: Sinuspi » 30 sierpnia 2021, 22:15

dom?n pisze:

Krótko, bez tabliczki i w/w książki nie odpowiesz na pytanie co dała fabryka. Nie schylając się pod wahacz tylny nie zobaczysz czy masz nivomaty fizycznie.
0 x

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego

Mitek91

Postautor: Mitek91 » 30 sierpnia 2021, 22:25

Sinuspi pisze:
dom?n pisze:

w VINie nie ma nic zakodowanego z peryferii. Tabliczkę rozkoduj w tej książce.

Rozkodowałem, wyszły zwykłe amorki, choć skandix sprężyny uważa za te do wersji z nivo. Szkoda, myślałem ze regulacji świateł nie ma właśnie przez to samoregulowanie amorków, a z drugiej strony to finansowo korzystniej jak chcę się trzymać fabrycznej konfiguracji :)
0 x

Awatar użytkownika
Sinuspi

Postautor: Sinuspi » 30 sierpnia 2021, 22:31

Mitek91 pisze:
Sinuspi pisze:
dom?n pisze:

w VINie nie ma nic zakodowanego z peryferii. Tabliczkę rozkoduj w tej książce.

Rozkodowałem, wyszły zwykłe amorki, choć skandix sprężyny uważa za te do wersji z nivo. Szkoda, myślałem ze regulacji świateł nie ma właśnie przez to samoregulowanie amorków, a z drugiej strony to finansowo korzystniej jak chcę się trzymać fabrycznej konfiguracji :)

Wklej zdjęcie tabliczki lub podeślij jej fotę.
Była tez możliwość mania monrołów - amortyzatorów z regulacją ich skoku pneumatycznie właśnie ze zwykłą sprężyną.
0 x

Mitek91

Postautor: Mitek91 » 30 sierpnia 2021, 22:46

Tabliczka:
Załączniki
2021012519023994691700.jpg
2021012519023994691700.jpg (205.51 KiB) Przejrzano 647 razy
0 x

Awatar użytkownika
Sinuspi

Postautor: Sinuspi » 30 sierpnia 2021, 23:02

Mitek91 pisze:Tabliczka:

Fabrycznie wyjechał bez nivomatów. W sedanie 940tki nivomaty spotykane były jak grad na Saharze ;) jak również rumianek w postaci B234F
1 x

Mitek91

Postautor: Mitek91 » 30 sierpnia 2021, 23:29

Sinuspi pisze:
Mitek91 pisze:Tabliczka:

Fabrycznie wyjechał bez nivomatów. W sedanie 940tki nivomaty spotykane były jak grad na Saharze ;) jak również rumianek w postaci B234F

Szkoda, że nie można w ten sposób dojść do fabrycznej konfiguracji audio ;)
0 x

Mitek91

Postautor: Mitek91 » 04 września 2021, 21:59

Czy w zegarach yazaki sprawdzenie lutów i kondesatorów to sposób na opadającą wskazówkę obrotów? Znalazłem info o wskazówkach od prędkości, temperatury i paliwa, z obrotami mało kto ma problem, prędzej jakieś skrajne przypadki, u mnie tylko czasem spada wskazanie o 500rpm w dół i samo powraca, bez odbicia na pracy silnika.
0 x

Iwan

Postautor: Iwan » 06 września 2021, 12:44

A moje obecne 940 ale kombi, tak jak poprzednie, kupiłem na nivomatach i z regulacją wysokości światła reflektorów.
Także dwa identyczne przypadki z mojego podwórka.

A wskazanie obrotomierza idzie z alternatora, więc wcale nie musi odzwierciedlać pracy silnika. Może być poślizg paska ewent jakiś problem natury elektrycznej. W moim zdarzyło mi się zaobserwować powiedzmy nieznaczne, chwilowe wahania wskazówki, ale wychylenie nieduże na pewno nie 500 obr na skali ale może góra 100.
0 x

Wróć do „Bieżąca obsługa aut”