Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Michasioo
Posty: 24
Rejestracja: 04 października 2018, 00:22

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michasioo »

Orientujecie się jak wyskalowany jest wskaźnik temp. wody tzn. jaki zakres temperatur łapie wskazówka ?
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3064
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

fonderal pisze:Coś mi świta, że tam jest jedna linka, na której lewy rygiel jest niejako "po drodze". Ale rozbierałem to wieki temu i mogę błądzić...
Nie błądzisz za bardzo. Jest jeden drut :)
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Michasioo pisze:Orientujecie się jak wyskalowany jest wskaźnik temp. wody tzn. jaki zakres temperatur łapie wskazówka ?
W 900? On nie jest w ogóle wyskalowany :)
W każdym razie we wszystkich które widziałem, wskazówka przy normalnej temperaturze stała albo równo w pionie, albo odchylała się w prawo o pół grubości. Co nie znaczy, że tak będzie w każdym, czujnik ma swoją tolerancję i wskaźnik też.

Teoretycznie jest tak (za https://www.volvoclub.org.uk/faq/Electr ... Fluctuates)
Coolant temperature gauge sensor resistor ratings for 7XX/94X cars are:

Cars from 82-86: 87 ohms to get a 90C reading at the gauge (range: 217 ohms +/- 35 ohms at 60C/140F to 67 ohms +/- 15 ohms at 100C/212F)
Cars from 87-93: 206 ohms to get a 90C reading at the gauge (range: 560 ohms at 60C/140F to 153 ohms at 100C/212F)
Cars from 94 on: 75 ohms to get a 90C reading at the gauge (range: 780 ohms at 20C/68F to 75 ohms at 90C/194F)
Czyli zamiast czujnika podłączasz stosowny rezystor i już wiesz, w którym położeniu wskazówki konkretnego wskaźnika jest jaka temperatura.
Sinuspi pisze:
fonderal pisze:Coś mi świta, że tam jest jedna linka, na której lewy rygiel jest niejako "po drodze". Ale rozbierałem to wieki temu i mogę błądzić...
Nie błądzisz za bardzo. Jest jeden drut :)
No tak mi się właśnie kołatało po mej sklerotycznej pamięci.
2 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Obrazek

Czy klamki składania kanapy w 740/940 są specyficzne dla lewej i prawej strony? Czy można je jakoś przełożyć z lewej na prawą?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

dom?n pisze:Obrazek

Czy klamki składania kanapy w 740/940 są specyficzne dla lewej i prawej strony? Czy można je jakoś przełożyć z lewej na prawą?
Kurczaczki nie zwróciłem uwagi czy są zamienne stronami. Wydaje mi się że nie. Na pewno dziewięćsetkowe różnią się od siedemsetkowych. Chyba tylko głębokością.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

dom?n pisze:Czy klamki składania kanapy w 740/940 są specyficzne dla lewej i prawej strony? Czy można je jakoś przełożyć z lewej na prawą?
Wygląda, że są różne:
Rear seat Left. 5DRS -1989
1338274 Control, black
1338276 Control, blue
1338280 Control, beige
1338282 Control, red

Rear seat Right. 5DRS -1989
1338275 Control, black
1338277 Control, blue
1338281 Control, beige
1338283 Control, red
Przy czym na moje oko kolorowy element jest taki sam po prawej i lewej, różnią się tym białym pocięglem i sprężyną.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

fonderal pisze: Wygląda, że są różne (...)

Przy czym na moje oko kolorowy element jest taki sam po prawej i lewej, różnią się tym białym pocięglem i sprężyną.
Właśnie to widzę, i zastanawiam się na czy nie jest to kwestia obrócenia białego pocięgla i sprężyny :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

dom?n pisze:
fonderal pisze: Wygląda, że są różne (...)

Przy czym na moje oko kolorowy element jest taki sam po prawej i lewej, różnią się tym białym pocięglem i sprężyną.
Właśnie to widzę, i zastanawiam się na czy nie jest to kwestia obrócenia białego pocięgla i sprężyny :)
Mam takie klamki w garażu. Możemy je sobie porównać w przyszły czwartek jak chcesz ;)
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

endriugto pisze:
dom?n pisze:
fonderal pisze: Wygląda, że są różne (...)

Przy czym na moje oko kolorowy element jest taki sam po prawej i lewej, różnią się tym białym pocięglem i sprężyną.
Właśnie to widzę, i zastanawiam się na czy nie jest to kwestia obrócenia białego pocięgla i sprężyny :)
Mam takie klamki w garażu. Możemy je sobie porównać w przyszły czwartek jak chcesz ;)
Chcę! Chyba że do tego czasu przyjdzie prawa i zamienię ją w lewą :)
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
czk
Posty: 171
Rejestracja: 18 grudnia 2016, 04:27

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czk »

Proszę państwa, jak wygląda sprawa ze skutecznością świecenia lamp EU w 2/7/9 vs US sealed beam? Pięknie to wygląda ale samochód ma służyć, a "nasze" lampy jak dla mnie świecą wyśmienicie i nie chciałbym tego tracić.

Ciekawi mnie również porównanie okrągłe przedlifty vs prostokątne '86+ w 240.
0 x
240 '93,'85 / 940 '94,'94,'95 / Kia Sorento '04 / Citroën XM '95
ODPOWIEDZ