Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: xjtdi » 11 października 2018, 12:57

bnw pisze:Hmm, volvokornelia na allegro to ta sama osoba, co edek-volvo?

można tak powiedzieć...
0 x

Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: V945turbo » 11 października 2018, 21:26

Dudes pisze:Jak sprawdzić czy chłodnica oleju jest sprawna? No bo mi się masełko na bagnecie zrobiło...

Macasz czy ciepła po pi... -ostrej jeździe, aktualnie już można się spodziewać takiej sytuacji jesli auto stoi na zewnątrz.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F

Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: Dudes » 13 października 2018, 13:57

V945turbo pisze:
Dudes pisze:Jak sprawdzić czy chłodnica oleju jest sprawna? No bo mi się masełko na bagnecie zrobiło...

Macasz czy ciepła po pi... -ostrej jeździe, aktualnie już można się spodziewać takiej sytuacji jesli auto stoi na zewnątrz.

To jeszcze jedno takie pytanie.. Silnik ledwo osiągnął temp 40 stopnii a chłodnica jest ciepła, czyżby uszkodzony termostat?
0 x
740 Turbo B200ET

Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: fonderal » 13 października 2018, 22:54

Albo wyjęty.
0 x

michlacz231
Posty: 26
Rejestracja: 14 października 2018, 15:49

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: michlacz231 » 14 października 2018, 15:53

Witam , przypadkiem gałke zmiany biegów i tym samym sposobem odłączyłem przycisk overdrive od kabli, ma ktoś jakiś sposób jak je włożyc z powrotem ? te kable są cholernie krótkie. ( volvo 740 )
0 x

Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: Dudes » 14 października 2018, 21:57

fonderal pisze:Albo wyjęty.

Jest jest. Sam go tam kiedyś wkładałem :mrgreen:
0 x
740 Turbo B200ET

Awatar użytkownika
nckpol
Posty: 724
Rejestracja: 05 sierpnia 2015, 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: nckpol » 15 października 2018, 09:13

michlacz231 pisze:Witam , przypadkiem gałke zmiany biegów i tym samym sposobem odłączyłem przycisk overdrive od kabli, ma ktoś jakiś sposób jak je włożyc z powrotem ? te kable są cholernie krótkie. ( volvo 740 )


Zdejmij mieszek dźwigni zmiany biegów - znajdziesz tam kabel od OD, jest go dużo, możesz go wciskać / pchać ku górze by mieć więcej zapasu z góry do założenia wtyków na przycisk 5 biegu

Dudes pisze:
fonderal pisze:Albo wyjęty.

Jest jest. Sam go tam kiedyś wkładałem :mrgreen:


to znaczy, że albo zrobiłeś coś źle, albo termostat też jest zły (parafrazując klasyka). Skoro nie osiągnął odpowiedniej temperatury a ciepły olej jest już w chłodnicy, znaczy że masz otwarty duży obieg cały czas
0 x

Awatar użytkownika
monter87
Posty: 138
Rejestracja: 18 marca 2018, 09:44
Lokalizacja: Ryki

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: monter87 » 15 października 2018, 09:32

nckpol pisze:
michlacz231 pisze:Witam , przypadkiem gałke zmiany biegów i tym samym sposobem odłączyłem przycisk overdrive od kabli, ma ktoś jakiś sposób jak je włożyc z powrotem ? te kable są cholernie krótkie. ( volvo 740 )


Zdejmij mieszek dźwigni zmiany biegów - znajdziesz tam kabel od OD, jest go dużo, możesz go wciskać / pchać ku górze by mieć więcej zapasu z góry do założenia wtyków na przycisk 5 biegu

Dudes pisze:
fonderal pisze:Albo wyjęty.

Jest jest. Sam go tam kiedyś wkładałem :mrgreen:


to znaczy, że albo zrobiłeś coś źle, albo termostat też jest zły (parafrazując klasyka). Skoro nie osiągnął odpowiedniej temperatury a ciepły olej jest już w chłodnicy, znaczy że masz otwarty duży obieg cały czas
Spotkałem sie z przypadkiem gdzie problemem był właśnie montaż, powinien byc termosta-uszczelka-obudowa, a ktoś zamontował uszczelka-termostat-obudowa i niby nic ale nie grzało

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
0 x

Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: Dudes » 15 października 2018, 19:15

Takie pytanie na szybko, jak dobrać sprężyny na przod? Jak rozumieć te - 40 itp. Sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie miałem sprężyny od d24, przez co przód stał wyżej niż tył. Więc uciąłem po jednym zwoju i jest w sumie ok, tylko że wypadałoby założyć jakieś normalne sprężyny, a nie druciarstwo. Moje pytanie - jak dobrać właśnie sprężyne żeby to wyglądało dobrze?
0 x
740 Turbo B200ET

Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 654
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontaktowanie:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Postautor: saabauto » 16 października 2018, 10:28

Dudes pisze:Takie pytanie na szybko, jak dobrać sprężyny na przod? Jak rozumieć te - 40 itp. Sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie miałem sprężyny od d24, przez co przód stał wyżej niż tył. Więc uciąłem po jednym zwoju i jest w sumie ok, tylko że wypadałoby założyć jakieś normalne sprężyny, a nie druciarstwo. Moje pytanie - jak dobrać właśnie sprężyne żeby to wyglądało dobrze?


-35mm to złoty środek pomiędzy komfortem a trakcją. Jamexy, bo takie mam w swojej 744 są poprawne i da się jeździć, belką silnika o nic nie zahaczam.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości