Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Karolgold740
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2020, 07:27

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karolgold740 »

Bardzo dziękuje za odpowiedz.
1 x
Awatar użytkownika
Greg601
Posty: 130
Rejestracja: 13 listopada 2020, 17:00
Lokalizacja: GND

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg601 »

Dwa szybkie pytania.
1. Most lsd , olej mineralny czy syntetyk?
2. Włącznik ogrzewania tylnej szyby. Mam taki zwykły ON/OFF czy mogę go zamienić na taki ze zdjęcia?
Załączniki
IMG_20201204_130506.jpg
IMG_20201204_130506.jpg (84.73 KiB) Przejrzano 4715 razy
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Greg601 pisze:Dwa szybkie pytania.
1. Most lsd , olej mineralny czy syntetyk?
2. Włącznik ogrzewania tylnej szyby. Mam taki zwykły ON/OFF czy mogę go zamienić na taki ze zdjęcia?
Co do oleju, ważne żeby był w wersji do mostów z LSD, jaki to już wtórna sprawa mineralny się szybciej starzeje od syntetycznego. Teoretycznie w zwykłym moście syntetyka można by nigdy nie wymieniać i wielu producentów tak zakładało. W moście z LSD ze względu na cierny charakter blokady jaki olej by nie był, warto by go jednak co jakiś czas/przebieg wymienić.
0 x
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

Greg601 pisze:Dwa szybkie pytania.

2. Włącznik ogrzewania tylnej szyby. Mam taki zwykły ON/OFF czy mogę go zamienić na taki ze zdjęcia?
Jeśli to taki odskokowy to musisz mieć przekaźnik z wyłącznikiem czasowym, który po np. 10 minutach odłącza prąd. Mam tak fabrycznie rozwiązane ogrzewanie lusterek w 240, tylna szyba w amerykańskich 240 działa tak samo.
0 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
Greg601
Posty: 130
Rejestracja: 13 listopada 2020, 17:00
Lokalizacja: GND

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg601 »

jinx pisze:
Greg601 pisze:Dwa szybkie pytania.

2. Włącznik ogrzewania tylnej szyby. Mam taki zwykły ON/OFF czy mogę go zamienić na taki ze zdjęcia?
Jeśli to taki odskokowy to musisz mieć przekaźnik z wyłącznikiem czasowym, który po np. 10 minutach odłącza prąd. Mam tak fabrycznie rozwiązane ogrzewanie lusterek w 240, tylna szyba w amerykańskich 240 działa tak samo.
Właśnie ten włącznik ma w sobie dwa przekaźniki. Pewnie jeden na lusterka a drugi na szybę. Chcę wymienić, bo mój ma zryrany ten symbol i brzydko wygląda, a jeśli przy okazji bEdzie się sam wyłączał to nawet lepiej.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

jinx pisze: Jeśli to taki odskokowy to musisz mieć przekaźnik z wyłącznikiem czasowym, który po np. 10 minutach odłącza prąd.
Ten ze zdjęcia właśnie ma taki timer. Ma nawet dwa, najpierw wyłącza lusterka a potem tylną szybę.
Natomiast czy pasuje p&p? Nie wiem, trzeba by zerknąć w schematy i porównać, a nie mam takiego ze zwykłym wyłącznikiem. Bo w ogóle da się go zaadaptować i będzie działał.
0 x
Awatar użytkownika
Greg601
Posty: 130
Rejestracja: 13 listopada 2020, 17:00
Lokalizacja: GND

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greg601 »

fonderal pisze:
jinx pisze: Jeśli to taki odskokowy to musisz mieć przekaźnik z wyłącznikiem czasowym, który po np. 10 minutach odłącza prąd.
Ten ze zdjęcia właśnie ma taki timer. Ma nawet dwa, najpierw wyłącza lusterka a potem tylną szybę.
Natomiast czy pasuje p&p? Nie wiem, trzeba by zerknąć w schematy i porównać, a nie mam takiego ze zwykłym wyłącznikiem. Bo w ogóle da się go zaadaptować i będzie działał.
Zamontowany, DZIAŁA! Teraz mam czasowe grzanie szyby.
0 x
Karolgold740
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2020, 07:27

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karolgold740 »

Witam ponownie
Potrzebuje kupić chłodnice wody do 740 bez turbo z klimatyzacja. Jaki sklep polecacie ewentualnie jakiej firmy? Cena, jakość. Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
Karol
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

Karolgold740 pisze:Witam ponownie
Potrzebuje kupić chłodnice wody do 740 bez turbo z klimatyzacja. Jaki sklep polecacie ewentualnie jakiej firmy? Cena, jakość. Z góry dziękuje za odpowiedz pozdrawiam
Karol
Szukaj w dużych hurtowniach. Przechodziłem przez3to w zeszłym roku czy dwa lata temu.
Najważniejsze to operowanie vinem a nie modelem silnikiem i rocznikiem bo ja przez to jeździłem do hurtowni dwa razy :D
Co do jakości to wszystko jest chińskie i nieważne co kupisz wytrzyma tyle samo.
0 x
Karolgold740
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2020, 07:27

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karolgold740 »

Dziękuje za odpowiedz. Jutro ruszam na poszukiwania. Na alledrogo widziałem kilka firmy nissens.
0 x
ODPOWIEDZ