Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

fonderal pisze:Błąd 1-6-1 to jak za słabo świecisz latarką w czujnik:) Nie wystarczy mocniej zaświecić, trzeba rozpocząć procedurę od nowa (wyłączyć zapłon). W ogóle czujnik nasłonecznienia nie ma wpływu na to, czy klima działa czy nie. On działa tak, że jak mu się wydaje że świeci na niego słońce, wtedy sterownik do wyniku z czujnika temperatury wewnętrznej w lampce dodaje 3 stopnie i klima zaczyna mocniej chłodzić.

Błędy klimy zawsze się kasują po wyłączeniu zapłonu, sterownik nie ma pamięci. Sprawdza się po jeździe a przed zgaszeniem silnika.
VENT to nawiew przez kratki na desce. Silnik pracuje, wentylator na auto, nawiew na kratki, temperatura na minimum, obieg zamknięty włączony, jakaś latarka na czujnik. Ale jak nie ma czynnika, to nie będzie i błędu...

Przy konwersji z R12 na R134a teoretycznie wymienia się jeszcze wszystkie trzy presostaty w skraplaczu. Pracujące z R134a działają przy ciśnieniach o 3 bary wyższych w przypadku dwóch włączających wentylator, a zabezpieczający przy 2 barach więcej. Bez wymiany presostatów klima naturalnie będzie działać. Wentylator będzie się załączał wcześniej i a klima może się wyłączyć pomimo, że są jeszcze 2 bary zapasu. Ale to skrajny przypadek, sprawny wentylator raczej zbije ciśnienie.

Twój presostat raczej będzie w porządku, one się rzadko psują. Przy ew. wymianie czynnik naturalnie ucieka, trzeba wcześniej opróżnić układ.
Ok, w takim razie jutro ja będę jechał do pracy to sprawdzę jeszcze raz z inna latarką. Piszesz że czujnik nasłonecznienia nie ma wpływu na działanie klimy, ale aby wymrugać błędy muszę dobrze w niego świecić jak dobrze rozumiem. Dzisiaj położyłem na niego zaświeconą lampkę czołową więc świeciłem całkowicie na niego. Ale rozumiem że kod 1-6-1 to jakiś kod w sumie nie związany z faktycznymi błędami? A co do samego czynnika to tak jak pisałem wcześniej, poprzedni właściciel wymienił wszystko co się dało no czynnika r134a ( tzn w serwisie klimatyzacji mu wymienili). Jutro rano jadę do serwisu sprawdzić ile czynnika zostało w układzie. Jak się okaże żę jest go wystarczająco dużo aby klima chodziła to będe szukał dalej przyczyny. Generalnie wszystkie wtyczki itd rozpiąłem, poczyściłem i kompresor zaczął lepiej chodzić (albo mi się wydaję). Ale zauważyłem jedną rzecz, jak klima jest właczona i silnik chodzi na jałowych obrotach to sprzegło się załącza rozłacza załącza itd (jak się zasprzegli to się kręci jakąs chwilę i rozłącza na nowo i tak w kułko) a na wysokich obrotach to tak jak by nie mogło się czasami zasprzeglić. Chwyta i puszcza chwyta i puszcza po czym przestaje ( wtedy też nie chłodzi bo rurki stają się ciepłe) i jak obroty zwolnią to załącza się z powrotem ( i na nowo zaczyna chłodzić). Nie wiem czy to tak ma być czy nie? Wydaję mi się że nie. A dodatkowo dziwi mnie to że jak kompresor przestaję działać to jak zrobię zworkę tak jak mi mówiłeś na prezostacie to od razu kompresor zaczyna działać.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Czyli masz odpowiedź, że to presostat na osuszaczu rozłącza sprężarkę. Teraz bez sprawdzenia ile tam jest gazu nie ma co gdybać.
Generalnie przy klimie automatycznej kompresor może się rozłączać i załączać cyklicznie, np. co kilkanaście sekund, czasem tak się dzieje. Ale jeżeli po zmostkowaniu wtyczki presostatu zjawisko zanika, to albo jest mało czynnika, albo uwalony presostat.
Jakby co, to ma numer 6849313 (3537866).

Tak, ten błąd oznacza, że latarka za słabo świeci, źródła każą używać latarki ze zwykłą żarówką. Nie jest błędem jako takim, ale uniemożliwia odczyt innych błędów, jeśli takie są.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 22:01 przez fonderal, łącznie zmieniany 1 raz.
1 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

fonderal pisze:Czyli masz odpowiedź, że to presostat na osuszaczu rozłącza sprężarkę. Teraz bez sprawdzenia ile tam jest gazu nie ma co gdybać.
Generalnie przy klimie automatycznej kompresor może się rozłączać i załączać cyklicznie, np. co kilka, kilkanaście sekund, czasem tak się dzieje. Ale jeżeli po zwarciu wtyczki presostatu zjawisko zanika, to albo jest mało czynnika, albo uwalony presostat.
Jakby co, to ma numer 6849313 (3537866).
No własnie już dzisiaj zamówiłem, zamiennik ale powinien chodzić! Bo jak mam jechać na spuszczenie czynnika to przy okazji zmienie czujnik i się okaże co i jak.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

MarcinNog pisze:
fonderal pisze:Czyli masz odpowiedź, że to presostat na osuszaczu rozłącza sprężarkę. Teraz bez sprawdzenia ile tam jest gazu nie ma co gdybać.
Generalnie przy klimie automatycznej kompresor może się rozłączać i załączać cyklicznie, np. co kilka, kilkanaście sekund, czasem tak się dzieje. Ale jeżeli po zwarciu wtyczki presostatu zjawisko zanika, to albo jest mało czynnika, albo uwalony presostat.
Jakby co, to ma numer 6849313 (3537866).
No własnie już dzisiaj zamówiłem, zamiennik ale powinien chodzić! Bo jak mam jechać na spuszczenie czynnika to przy okazji zmienie czujnik i się okaże co i jak.
Dzisiaj przejechałem 24km na włączonej klimie, pod pracą sprawdziłem błędy jeszcze raz przykładając się do tego i błąd 1-1-1. Także wg wykazu jest brak błędów. Więc wychodzi na to że prezostat raczej powinien być sprawny, czy dobrze mi się wydaję? I może to tylko brak czynnika w układzie. Ale tego dowiem się dzisiaj popołudniu jak dotrę do serwisu.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

MarcinNog pisze: Ale tego dowiem się dzisiaj popołudniu jak dotrę do serwisu.
No właśnie :)
Ja znikam na weekend. Przeczytać przeczytam, ale z pisaniem gorzej.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

fonderal pisze:
MarcinNog pisze: Ale tego dowiem się dzisiaj popołudniu jak dotrę do serwisu.
No właśnie :)
Ja znikam na weekend. Przeczytać przeczytam, ale z pisaniem gorzej.
Spoko spoko. Jednak dzisiaj nie dotrę do serwisu, także dopiero w następnym tygodniu. Pozdrawiam miłego weekendu :D
0 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Jakieś dobre/złe opinie na temat wysprzęglika Brembo?
https://aparts.pl/partscatalogue/e-86-0 ... 86002.aspx#
0 x
Awatar użytkownika
BulvGL
Posty: 56
Rejestracja: 25 stycznia 2019, 00:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BulvGL »

Volvo 960 92' multilink itp, jakie min ET felgi przy szerokości 8J?, 20 sądzie czy mniej?
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

BulvGL pisze:Volvo 960 92' multilink itp, jakie min ET felgi przy szerokości 8J?, 20 sądzie czy mniej?

http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=10&t=751
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

Pytanko: czy aluminiowa belka zderzaka tylnego jest taka sama w sedanie i kombi ?
0 x
ODPOWIEDZ