Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Panowie temat nakrętek do szpilek w 240

Mam dużo sprzecznych informacji i już sam nie wiem.
Czy w 240 nakrętki szpilek kół do M12 czy 1/2 cala?

Maciek Twierdzi że 1/2 cala, ale pisał mi że wchodziły z lekkim luzem i niszczyły gwint... Lekki luz wskazywałby że 1/2 cala (czyli 12,7 mm) to jednak delikatnie za dużo. Nie chcę podważać jego wiedzy bo jest dużo większa niż moja ale może ktoś ma jeszcze jskies doświadczenia?
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Nie no, ja się nie znam - nie mniej zawsze wszyscy polecali do 240 1/2-20 unf i do takich dwa podejścia miałem (z różnych firm). Efekt był taki że zawsze miały drobny luz będąc wkręconym na większość swojej długości co przyczyniło się do uszkodzenia szpilki. Fabryczne nakrętki Volvo czy to do stalówek przelotowe czy do aluminiowych nieprzelotowe (dedykowane do Scorpius min.) pasują idealnie, bez luzu i nie uszkodziły nawet jednego zwoju na szpilkach...
0 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Być może wygram tym pytaniem Forumową Nagrodę Darwina ale co mi tam...
do czego służy w 240-tce fioletowy przełącznik na centralnej konsoli? Obok świateł awaryjnych
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

BASSRIDE pisze:Być może wygram tym pytaniem Forumową Nagrodę Darwina ale co mi tam...
do czego służy w 240-tce fioletowy przełącznik na centralnej konsoli? Obok świateł awaryjnych
Do niczego i do wszystkiego. To przycisk do przedlifta, bez piktogramu. U mnie dla przykładu był jak od awaryjnych (poliftowy) bez piktogramu i kiedyś był w jakiś sposób połączony z resztkami alarmu - wywaliłem bo mam inne fajne pstryczki które coś robią :lol: Możesz się dowiedzieć rozgrzebując wóz lub wciskając :lol: Nie mniej jednak poszukał bym czy ktoś w taki sposób kiedyś lamp nie dokładał bo to częsta przypadłość 240 - wiele z nich ma przyciski dedykowane lub po prostu pierwsze lepsze służące kiedyś za obsługę p.mgielnych lub dalekosiężnych.
EDIT: to że jest koło awaryjnych to żadna wskazówka :D W biedaku będzie w tamtym miejscu kontrolka awaryjnych, grzanie szyby i zapalniczka a u innego awaryjne będą z brzegu pośród 6 akcesoryjnych pstryczków - fajnie taki zestaw wygląda ;)
2 x
Awatar użytkownika
BASSRIDE
Posty: 300
Rejestracja: 27 grudnia 2021, 18:10

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BASSRIDE »

Maciek4530 pisze:
BASSRIDE pisze:Być może wygram tym pytaniem Forumową Nagrodę Darwina ale co mi tam...
do czego służy w 240-tce fioletowy przełącznik na centralnej konsoli? Obok świateł awaryjnych
Do niczego i do wszystkiego. To przycisk do przedlifta, bez piktogramu. U mnie dla przykładu był jak od awaryjnych (poliftowy) bez piktogramu i kiedyś był w jakiś sposób połączony z resztkami alarmu - wywaliłem bo mam inne fajne pstryczki które coś robią :lol: Możesz się dowiedzieć rozgrzebując wóz lub wciskając :lol: Nie mniej jednak poszukał bym czy ktoś w taki sposób kiedyś lamp nie dokładał bo to częsta przypadłość 240 - wiele z nich ma przyciski dedykowane lub po prostu pierwsze lepsze służące kiedyś za obsługę p.mgielnych lub dalekosiężnych.
EDIT: to że jest koło awaryjnych to żadna wskazówka :D W biedaku będzie w tamtym miejscu kontrolka awaryjnych, grzanie szyby i zapalniczka a u innego awaryjne będą z brzegu pośród 6 akcesoryjnych pstryczków - fajnie taki zestaw wygląda ;)
trzeba będzie grzebać, bo jest podłączony i aktywny (zapala się lampka po wciśnięciu) tylko za cholerę nie wiem co aktywuje :)
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

BASSRIDE pisze:
Maciek4530 pisze:
BASSRIDE pisze:Być może wygram tym pytaniem Forumową Nagrodę Darwina ale co mi tam...
do czego służy w 240-tce fioletowy przełącznik na centralnej konsoli? Obok świateł awaryjnych
Do niczego i do wszystkiego. To przycisk do przedlifta, bez piktogramu. U mnie dla przykładu był jak od awaryjnych (poliftowy) bez piktogramu i kiedyś był w jakiś sposób połączony z resztkami alarmu - wywaliłem bo mam inne fajne pstryczki które coś robią :lol: Możesz się dowiedzieć rozgrzebując wóz lub wciskając :lol: Nie mniej jednak poszukał bym czy ktoś w taki sposób kiedyś lamp nie dokładał bo to częsta przypadłość 240 - wiele z nich ma przyciski dedykowane lub po prostu pierwsze lepsze służące kiedyś za obsługę p.mgielnych lub dalekosiężnych.
EDIT: to że jest koło awaryjnych to żadna wskazówka :D W biedaku będzie w tamtym miejscu kontrolka awaryjnych, grzanie szyby i zapalniczka a u innego awaryjne będą z brzegu pośród 6 akcesoryjnych pstryczków - fajnie taki zestaw wygląda ;)
trzeba będzie grzebać, bo jest podłączony i aktywny (zapala się lampka po wciśnięciu) tylko za cholerę nie wiem co aktywuje :)
U mnie też się zapalała i nic z niej nie wynikało. Wypiąłem pstryczek i ulokowałem. Kiedyś usunę to razem z resztkami alarmu :lol:
1 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Zobacz, czy nie masz gdzieś pod zderzakiem resztek instalacji dodatkowych świateł. To chyba najczęściej spotykane.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Chełpiszon
Posty: 23
Rejestracja: 05 listopada 2020, 17:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chełpiszon »

B200ft m90 1995
Mam pewien problem ze sprzęgłem. Mianowicie po wymianie zestawu (z Luka, tarcza, docisk, łożysko)
zdażyło mi się to już drugi jak nie trzeci raz, że wysprzęglik wychodzi za daleko przez co tłoczek wypada i tracę możliwość wysprzęglenia. Naprawa wysprzęglika to pikuś, ale tu chodzi o to, że się powtarza. Obstawiam, że łożysko jest winowajcą bo sprzedawca coś tam biadolił, że są różne rozmiary tego łożyska. Czy były różne wersje tego łożyska ? Czy może wadliwy docisk ?
0 x
Awatar użytkownika
baron
Posty: 663
Rejestracja: 02 sierpnia 2019, 13:58

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baron »

BASSRIDE pisze: trzeba będzie grzebać, bo jest podłączony i aktywny (zapala się lampka po wciśnięciu) tylko za cholerę nie wiem co aktywuje :)
to, że się świeci, nie znaczy że cokolwiek jest pod niego podłączone.
taka uroda tego przełącznika. jak hebel w dół - to świeci.
1 x
The Saab 900: built like a Merc, safe as a Volvo and so much cooler than a BMW
Awatar użytkownika
grodek75
Posty: 288
Rejestracja: 23 sierpnia 2021, 16:55
Lokalizacja: Warszawa / Gdynia

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grodek75 »

Cześć wszystkim, krótkie pytanie - silne stuki na kierownicy przy jeździe po nierównościach (np. bruk, kostka granitowa, etc.).
Obrazowo opisałbym je jakby ktoś walił młotkiem w kolumnę kierownicy.
Amortyzatory na 100% OK, łączniki stabilizatora nowe, wymienione tuleje wahaczy, żadnych luzów na drążkach, etc.
Do głowy przychodzi mi kończąca się maglownica, co Wy na to?
0 x
Volvo 964 2.9 R6 (B6304), 1994r.
Instagram: @volvo.960.warsaw
ODPOWIEDZ