Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Pokaż zdjęcie tej atrapy.
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Obrazek

Zdjęcie paskudne i to z czasów niemocy, zanim dostalo życie i nowe lampy, ale zdecydowanie najlepiej widać grill.
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 655
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

kredka44ta pisze:Obrazek

Zdjęcie paskudne i to z czasów niemocy, zanim dostalo życie i nowe lampy, ale zdecydowanie najlepiej widać grill.
Kupić ładną atrapę za 100 - 150zł i nie bawić się w odświeżanie, które pochłonie worek kasy. Albo spróbować uratować swoją atrapę, ale we własnym zakresie. Pasta polerska do plastików i ramkę wypolerować, kratkę po zdemontowaniu wyczyścić zmywaczkiem do naczyń (szorstką stroną na mokro), wysuszyć, odtłuścić i pomalować srebrnym sprayem, tak ze 3 - 4 warstwy. I już.
1 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Dziękuję za radę :)
Szprej i ja to naprawdę zły pomysł, ale najważniejsze że już wiem, że nie warto zamienników :D
Pozdrawiam!
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Ta atrapa z daleka nie wygląda źle. Zapewne z bliska ma swoje mankamenty. Tak jak wyżej ramkę wypolerować miękkim padem i lekko ścierną pasta polerską, może być do lakieru samochodowego. Zejdzie większość utlenionej powłoki. Front grilla też można wypolerować. Malowanie sprayem to trochę druciarstwo.
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 655
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

Bałuch 79 pisze: Malowanie sprayem to trochę druciarstwo.
Polakieruję Ci dla porównania dwa rdzenie atrapy - oba przygotowane (zmatowane i nie zagruntowane) - jeden zrobię pistoletem z bazy, na 4 - 5 warstw, drugą sprayem - podobnie. Jak wskażesz, która atrapa była robiona techniką sprayową, stawiam równowartość dobrej butelki alkoholu :-)

Jak ktoś porządnie przygotuje powierzchnię (zmywaczkiem nie zrobi się głębokich rys, ale równo zmatuje - pod kilkoma warstwami lakieru to się elegancko schowa - na domowe warunki najlepszy pomysł) to efekt wyjdzie bardziej niż ok.
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

saabauto pisze: na domowe warunki najlepszy pomysł) to efekt wyjdzie bardziej niż ok.
Dokładnie malowanie sprayem jest dobre żeby sobie powiesić grill w domu na ścianie.
Po przejechaniu kilkuset km tez pseudo chrom zacznie odpryskiwać po uderzeniach kamyczków piasku itd.
Wszystko jest na chwilę, dobre przy sprzedaży auta.
Pokaż mi dobry chrom w sprayu.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

kredka44ta pisze:Dziękuję za radę :)
Szprej i ja to naprawdę zły pomysł, ale najważniejsze że już wiem, że nie warto zamienników :D
Pozdrawiam!
Czy ja wiem, że z tymi zamiennikami jest tak źle? Jakieś dwa lata temu od ludka z alledrogo kupiłem dwa nowe grille jeden do 740 drugi do 940 i niby zamiennik bo bez znaczka który musiałem przełożyć z starych atrap ale do dziś wyglądają jak nowe. Pasowało też wszystko p&p więc nie wiem czy to taki zły pomysł, jeżdżą w autach których używamy na co dzień i naprawdę wyglądają dobrze, aż za dobrze bo trochę kontrastują z ogólną patyną ~30 letniego auta ;-)
0 x
Awatar użytkownika
kredka44ta
Posty: 46
Rejestracja: 21 września 2017, 18:19
Lokalizacja: Chorzów

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kredka44ta »

Ja jestem z tych co szprej to tylko na ścianę, więc to już pomijam. A różnice moim zdaniem widać, chociaż może mistrza w tym jeszcze nie poznałam.

Trochę źle zadałam pytanie, bo ogólnie wolę zostawić nieidealny oryginał, niż zakładać folwarczny zamiennik, tyle że w interneciu ciężko o real-photo-my-friend, sami widzicie, że u mnie na zdjęciu też nie wygląda jak śmietnik, a jednak mnie drażni bardziej, jak ta wgniota na masce.

Najważniejsze dla mnie jest, że dwa głosy mówią, że da się wizualnie podratować istniejący i tak też zrobię
0 x
Awatar użytkownika
saabauto
Posty: 655
Rejestracja: 02 listopada 2014, 12:16
Lokalizacja: www.naprawavolvo.pl
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: saabauto »

Bałuch 79 pisze:
Dokładnie malowanie sprayem jest dobre żeby sobie powiesić grill w domu na ścianie.
Po przejechaniu kilkuset km tez pseudo chrom zacznie odpryskiwać po uderzeniach kamyczków piasku itd.
Wszystko jest na chwilę, dobre przy sprzedaży auta.
Pokaż mi dobry chrom w sprayu.
Nigdzie nie napisałem o "chromie" w sprayu. Pisałem o srebrnym lakierze, który daje dobry i trwały efekt.

Metalizacja próżniowa jest droga i nieopłacalna do starej atrapy. W sprayu "chrom" to srebrny albo szary lakier z dużą ilością pigmentu, nietrwały i badziewny - nie myl pojęć.

Tak, atrapę da radę ładnie uratować. :-)
0 x
--
pzdr. Mateusz Nowakowski vel George
http://www.naprawavolvo.pl
tel: 500 740 940
ODPOWIEDZ