Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Adam_RWD
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2019, 21:14
Lokalizacja: Puławy

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_RWD »

Czy w całej serii 200 były jednakowe silniki i ramiona wycieraczek przednich reflektorów? Czy były inne do okrągłych lamp, inne do kostek lodu, inne do prostokątów przed i po liftowych?
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Adam_RWD pisze:Czy w całej serii 200 były jednakowe silniki i ramiona wycieraczek przednich reflektorów? Czy były inne do okrągłych lamp, inne do kostek lodu, inne do prostokątów przed i po liftowych?
Na pewno różne były ramiona. Silniki zwykle spotykałem te same.
Bałuch 79 pisze:Skoro jest poruszany temat audio to zapytam, jakie było najlepsze ori radio montowane w 200?
Nie wiem co jest kryterium najlepszości, ale były radia z dyktafonami, equalizerami, CB, Dolby i wszystkim na co pozwalała wyobraźnia.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

dom?n pisze:
Nie wiem co jest kryterium najlepszości, ale były radia z dyktafonami, equalizerami, CB, Dolby i wszystkim na co pozwalała wyobraźnia.
Chodziło mi bardziej które radio było flagowcem, z tego co wyczytałem to chyba Top Executive, ale raczej ciężko dostać.
4 Stereo chyba też daje radę? Cyfrowego nie chcę.
0 x
Awatar użytkownika
jinx
Posty: 268
Rejestracja: 18 marca 2018, 18:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jinx »

Top Executive, potem 4 Microprocessor (od 1981 chyba). 4 stereo najpopularniejsze pod kasetę :) Mam je teraz, no cóż, daje rade, ale bez szału z odbiorem stacji niestety.
0 x
Obrazek245 1992 B230F M47
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Żeby nie bawić się w dodatkowe wzmacniacze i inne elektrośmieci polecam te wyższe modele które obsługują od razu głośniki na tył i na przód. Mają dwie wtyczki, 9-pinową i 4-pinową i tym je najszybciej rozpoznać. Jako, że nie chcesz cyfrowych, tylko analogi, to możesz śmiało ciągnąć coś z USA. Jest np. bardzo popularne i powszechnie dostępne CR-2170 które jest odpowiednikiem Top Executive bez dyktafonu ale z Dolby.

Ja sobie już kminię co robić dalej z radio, i myślę że skończy się to wywaleniem napędu kaset i zamontowaniem jakiegoś blutacza albo innej formy łączności bezprzewodowej, bo za chwilę może być problem ze smartfonami bez gniazda słuchawkowego. Polecam kombinacje we własnym zakresie :)
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Jeszce pytanko, czy instalacja pod radio jest w aucie jak fabrycznie wyszło bez audio? Wydaję mi się, że nic nie widziałem jak rozbierałem konsolę środkową.
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Zdejmij osłonę nad nogami pasażera, jeśli w stronę przepustu w drzwiach pasazera idą dwa kable to masz potwierdzenie. Jeśli pamiętam kolory, to żółto-biały i biały, albo szaro-żółty i szary. Możesz też poszukać kostki w konsoli środkowej, gdzieś za popielniczką.
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
DonPedro
Posty: 12
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 19:36

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DonPedro »

Obrazek
Mam pod maską taką pompkę podciśnienia, ale nie mam do niej żadnych węży :( Ma ktoś może schemat jak to podłączyć? Z tego co wyczytałem to powinna być podpięta pod sterowanie nawiewami
0 x
Online
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

DonPedro pisze:Obrazek
Mam pod maską taką pompkę podciśnienia, ale nie mam do niej żadnych węży :( Ma ktoś może schemat jak to podłączyć? Z tego co wyczytałem to powinna być podpięta pod sterowanie nawiewami
Ty się lepiej przedstaw w końcu i pochwal furą ;)
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 267
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

dom?n pisze:Zdejmij osłonę nad nogami pasażera, jeśli w stronę przepustu w drzwiach pasazera idą dwa kable to masz potwierdzenie. Jeśli pamiętam kolory, to żółto-biały i biały, albo szaro-żółty i szary. Możesz też poszukać kostki w konsoli środkowej, gdzieś za popielniczką.
Wygląda na to, że jak auto nie wyjechało z fabryki z audio to instalacji nie posiadło. U mnie brak.
0 x
ODPOWIEDZ