Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

saabauto pisze:
konradko pisze:
ana pisze:Witam, wentylator dmuchawy nagrzewnicy czy jak to się nazywa, chyba kończy żywota, strasznie trzeszczy! Czy ten silniczek da się naprawić, czy nowy kupić?

Da się naprawić ale nie zawsze. Lepiej kupić nowy i najlepiej nie najtańszy Chińczyk.

Tu masz instrukcję wyjęcia
http://cleanflametrap.com
ROTFL! Trzeba to koniecznie pokazać takim biednym żuczkom, którzy mają zwykłe 240 bez klimy po 87r., a żeby dostać się tam do wiatraka trzeba wyrwać deskę od strony pasażera.
A nie można zdemontować?
0 x
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

Podpowiedzcie mi proszę co ile wymieniać rozrząd w B234F i co koniecznie wymienić a co nieobowiązkowo. Pompę wody kiedy wymieniać?
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1235
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

pytanko do radiowców :P Czym różni się przykładowe CR-603 od CR-606? Wyglądają z zewnątrz tak samo... Oraz jak wygląda kwestia kodów w tym przypadku?
0 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 484
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

erni35 Jeśli nie wiesz kiedy był robiony to wymieniasz wszystko i śpisz spokojnie . Pompa cię nie zrujnuje , wymieniasz cały zestaw rozrządu .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 484
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Krótka piła do mostu 3.73 jaka oliwa .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Maciek4530 pisze:pytanko do radiowców :P Czym różni się przykładowe CR-603 od CR-606? Wyglądają z zewnątrz tak samo... Oraz jak wygląda kwestia kodów w tym przypadku?
CR-603 i CR-606 to są te same radia poza jednym szczegółem: 606 mogło odbierać komunikaty drogowe AVI. W 603 jest przycisk 6, w 606 w tym samym miejscu jest AVI.
AVI nigdy nie działało w Polsce, a tam gdzie działało (Niemcy?), zostało wyłączone dobre 10 czy 15 lat temu, także guzik będzie martwy po wsze czasy. Od pojawienia się RDSu tę funkcję pełni TP/TA, wchodzące w jego skład. Także dziś 603 lepsze, bo może zapamiętać więcej stacji:)

Natomiast jeśli kodowanie jest oparte na matrycy diodowej a nie na epromie, z kodem nie powinno być większego problemu. Matryca składa się z dwunastu pól, radio można zdekodować po obecności lub nie diod w poszczególnych polach. A jak się komuś nie chce bawić może wyciąć wszystkie i kod ustawi się na 1111. W każdym razie wystarczy spojrzeć na płytkę radia, albo będzie coś takiego albo nie (może być pod mechanizmem kaseciaka). Jak będzie to dawaj zdjęcie i będziemy myśleć;)
A i jeszcze, jak w kodzie wypadnie cyfra 6, to w CR-606 wprowadza się ją guzikiem AVI.

Obrazek
1 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1235
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

fonderal pisze:
Maciek4530 pisze:pytanko do radiowców :P Czym różni się przykładowe CR-603 od CR-606? Wyglądają z zewnątrz tak samo... Oraz jak wygląda kwestia kodów w tym przypadku?
CR-603 i CR-606 to są te same radia poza jednym szczegółem: 606 mogło odbierać komunikaty drogowe AVI. W 603 jest przycisk 6, w 606 w tym samym miejscu jest AVI.
AVI nigdy nie działało w Polsce, a tam gdzie działało (Niemcy?), zostało wyłączone dobre 10 czy 15 lat temu, także guzik będzie martwy po wsze czasy. Od pojawienia się RDSu tę funkcję pełni TP/TA, wchodzące w jego skład. Także dziś 603 lepsze, bo może zapamiętać więcej stacji:)

Natomiast jeśli kodowanie jest oparte na matrycy diodowej a nie na epromie, z kodem nie powinno być większego problemu. Matryca składa się z dwunastu pól, radio można zdekodować po obecności lub nie diod w poszczególnych polach. A jak się komuś nie chce bawić może wyciąć wszystkie i kod ustawi się na 1111. W każdym razie wystarczy spojrzeć na płytkę radia, albo będzie coś takiego albo nie (może być pod mechanizmem kaseciaka). Jak będzie to dawaj zdjęcie i będziemy myśleć;)
A i jeszcze, jak w kodzie wypadnie cyfra 6, to w CR-606 wprowadza się ją guzikiem AVI.

Obrazek
No i to jest konkretna odpowiedź, dziękuję bardzo :) Radia jeszcze nie mam, nie znam stanu oraz czy posiada kod - dowiem się jeśli właściciel odpisze. Tak czy siak różnica faktycznie niewielka, a dodatkowy przycisk do programowania zawsze fajnie :) Jeśli chodzi o ogarnięcie sprzętu od strony technicznej to akurat nie będzie problem, w domu rodzinnym mam speca z 40 letnim doświadczeniem :P
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3045
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Rozkodowałem już jedno 606, jest tak jak pisze Fonderal :) Mam dekoder jakby co, podrzucę Ci jeśli chcesz.
1 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

gruszka2 pisze:erni35 Jeśli nie wiesz kiedy był robiony to wymieniasz wszystko i śpisz spokojnie . Pompa cię nie zrujnuje , wymieniasz cały zestaw rozrządu .
Tak, rozrząd już wymieniłem po zakupie. Teraz chciałbym wiedzieć kiedy znów muszę to zrobić. Nie wiem czy b234f co do wymiany rozrządu ma inne wymaganie niż b200 i b230.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1235
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

dom?n pisze:Rozkodowałem już jedno 606, jest tak jak pisze Fonderal :) Mam dekoder jakby co, podrzucę Ci jeśli chcesz.
Radio zakupione (CR-603), podobno działa bez problemu, kod prawdopodobnie jest - koszt całości z przesyłką 35zł :P Jeśli będzie problem z kodem oczywiście skorzystam bardzo chętnie :D PS: nawet jeśli okaże się trupem to i tak za taką kwotę nie szkoda, co najwyżej ktoś będzie miał dawcę części mechanicznych i wizualnych :)
0 x
ODPOWIEDZ