Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 484
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Witam czy da się otworzyć ten pilocik od centrali bo mi się urwał ten paseczek od kółeczka mało nie zgubiłem :oops:
https://www.olx.pl/oferta/pilot-zamek-c ... 47f6671056
Muszę go zastąpić czymś .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Witam. Mam problem z zamontowaniem fotelika dla dzieciaka w Volvo 940. Chodzi o to że z racji wieku samochodu pasy z tylu są za krótkie. Z przodu idzie zapiąć ale są na styk. Może ktoś już przerabiał temat i wie co i jak to ogarnąć. Z góry dzięki.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Da się. On niby jest nierozbieralny bo zanitowany między baterią a paskiem, ale jak podważysz jakimś śrubokrętem w okolicy nitu, wtedy połówki obudowy ładnie się rozdzielą. Żeby złożyć z powrotem nie trzeba nic sklejać (że niby nit będzie zerwany), wystarczy ścisnąć i się nie rozpadnie, u mnie w ten sposób trzyma się od jakichś 6 lat. A jak chcesz, możesz dla spokojnego snu przed złożeniem kapnąć na nit pół kropelki "Kropelki" :)

Ważne: uważaj na płytkę z elektroniką, jest dość wrażliwa na elektryczność statyczną i najlepiej kontakt z nią ograniczyć do niezbędnego minimum.

Polazłem po swój pilot żeby zrobić zdjęcie i okazało się, że i u mnie ten plastikowy pasek już prawie pękł, ledwo się trzyma :(
Na fotkach widać resztkę nita, ślad po jego łebku, jak się pasek trzyma pilota no i sam pęknięty pasek...

Nie wymyśliłem nic nowego, na razie przeciągnę jakiś sznurek czy coś, a docelowo zrobię sobie nowy, skórzany pasek na wzór tego z ostatniego zdjęcia, to pilot w wersji VIP chyba od 960 albo s/v90.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


EDIT:

Wyszło nieco rustykalnie ;), ale mam nadzieje nie zgubić go do czasu zrobienia na gotowo.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2019, 22:29 przez fonderal, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

MarcinNog pisze:Witam. Mam problem z zamontowaniem fotelika dla dzieciaka w Volvo 940. Chodzi o to że z racji wieku samochodu pasy z tylu są za krótkie. Z przodu idzie zapiąć ale są na styk. Może ktoś już przerabiał temat i wie co i jak to ogarnąć. Z góry dzięki.
Szukaj pod hasłem "przedłużacz pasa bezpieczeństwa", problem jest dość powszechny.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Wpadły mi w ręce wraz z innymi częściami takie oto lampy tylne do kombi:
http://europeantuning.luondo.nl/en/1154 ... on-1985-93
Ich klosze są całe białe, w komplecie są odpowiednie czerwone/pomarańczowe żarówki - pytanie jak to się ma do polskich przepisów i czy możliwe jest w PL przejście przeglądu z takimi lampami?
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Jak ma homologację (na kloszu Exx w kółku i numer obok) to przegląd przejdzie zawsze, jak nie ma to już zależy od diagnosty czy chce mu się czepiać czy nie.
1 x
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 484
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Dzięki udało się zebrałem lekko nożykiem nit i ładnie kliknął do góry nie ma potrzeby dotykać czegokolwiek w wewnątrz .
Dzięki Fonderal .
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
Awatar użytkownika
gruszka2
Posty: 484
Rejestracja: 08 lutego 2017, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gruszka2 »

Nowy akumulator napięcie bez obciążenia 13,7 po włączeniu dupy,świateł,nawiewu13,2 może być czy lipa jest ?
Ostatnio zmieniony 09 stycznia 2019, 13:15 przez gruszka2, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Ktoś kiedyś powiedział, że dawniej auta naprawdę budowano z blachy i stali, drewno było dodatkiem a plastiku używano do wysadzania mostów…

945 B230FB 90r.
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

fonderal pisze:
MarcinNog pisze:Witam. Mam problem z zamontowaniem fotelika dla dzieciaka w Volvo 940. Chodzi o to że z racji wieku samochodu pasy z tylu są za krótkie. Z przodu idzie zapiąć ale są na styk. Może ktoś już przerabiał temat i wie co i jak to ogarnąć. Z góry dzięki.
Szukaj pod hasłem "przedłużacz pasa bezpieczeństwa", problem jest dość powszechny.
Tak też szukałem i nawet kupiłem przedłużacz o długości 29cm. Problem w tym że mój dzieciaczek jest jeszcze na tyle maly że musi siedzieć w foteliku tyłem do kierunku jazdy. I jak chce założyć pas za fotelik to brakuje mi pasa aby objąć nad nogami. Teoretycznie mam czym wozić młodzież ale fajnie było by go powozić Volvo:) No ale coś będę jeszcze szukał.
0 x
erni35
Posty: 196
Rejestracja: 13 marca 2017, 00:17

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erni35 »

Skąd może brać się woda pod nogami kierowcy i pasażera LT w siedemsecie? Podłoga wyspawana i zakonserwowana. Jak się tego pozbyć?
0 x
ODPOWIEDZ