Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Zdejmowałem deskę w tamtym tygodniu, zajęło mi to jakąś godzinkę, fakt nie pierwszy raz już i wszystko wiedziałem co i jak. Ogólnie to jest tak
Demontujesz licznik.
Wyjmujesz panel od świateł.
Odkręcasz dolną osłonę nad nogami kierowcy 3 wkręty do góry i jeden kołek po lewej stronie na dole
Zdejmujesz osłonkę panelu nawiewów, podważasz delikatnie z prawej strony i następnie odkręcasz dwa górne i dwa dolne wkręty.
Demontujesz schowek 2 wkręty pod osłonkami są zaraz po otwarciu schowka i dwie nakrętki od spodu po prawej i po lewej stronie.
Odkręcasz kierownicę.
Odkręcasz śrubę na dole pod kierownicą i wyjmujesz razem z nią tulejkę.
Zdejmujesz uszczelki zdejmujesz z prawej strony rączkę od trzymania się odkręcasz ją po ówczesnym zdemontowaniu zaślepki gumowej z lewej strony masz dwie zaślepki które też trzeba zdemontować podważając je delikatnie od dołu i góry i pod tymi długimi osłonami masz jeszcze po jednym wkręcie odkręcasz je i delikatnie wyjmujesz osłony słupków skośnych przy szybie.
Następnie odkręcasz po dwie śrubki z lewej i z prawej strony.
Teraz trochę męczenia się prawa, lewa do góry i do siebie i deskę masz wyjętą i musisz pozdejmować takie metalowe kołki lub uciąć opaski gumowe trzymające wiązkę elektryczną i deskę możesz wyjmować z samochodu. Na pewno coś pominąłem, ale to jakieś drobne rzeczy z którymi sobie poradzisz.
Działaj i jak coś to pytaj :)
Powodzenia.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Sylwesterpl
Posty: 42
Rejestracja: 19 listopada 2016, 21:51
Lokalizacja: Skierniewice/Łowicz/Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sylwesterpl »

Widzę że pisaliśmy w tym samym momencie :)

Ostatnio wymieniałem u siebie w 740. Sama deska jest przykręcona 4 śrubami które ukryte są pod plastikami słupków. Plastiki ze słupków przednich, trzymają się na 3 spinkach(2 wciskane są z najniższej da się wysunąć i tu ostrożnie łatwo coś uszkodzić), jednym wkręcie, i jednej blaszce. Wkręt jest ukryty pod łączeniem plastików z tym co idzie nad drzwiami, a żeby ten ściągnąć wystarczy odkręcić uchwyty-rączki/zaślepki nad drzwiami. Plastiki na tunelu środkowym też demontujesz, i jest opcja która ułatwia trochę sprawę, bo odciągając wykładzinę spod plastików tunelu odkryjemy śruby które je trzymają do podłogi (przed fotelami). Demontujemy też licznik i schowek, plastiki pod deską, i jak to ściągniesz trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to że pod deską przymocowane są do niej wiązki przewodów na jakby gumowych paskach (trzeba takie blaszki z trzpieni ściągnąć). Bym zapomniał zrzucamy też kierownicę i przełączniki kierunkowskazów i wycieraczek.
To chyba na tyle
0 x
Awatar użytkownika
boben
Posty: 34
Rejestracja: 18 stycznia 2017, 11:50
Lokalizacja: ŁAZY

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: boben »

Podziękował za bardzo obszerne tłumaczenia :) no plastiki pod nogami, tunel srodkowy schowek i kiere kiedyś robilem to ogarne, ale przy demontażu podsufitki zdejmowałem kiedyś slupki A a to już nie jest taka prosta sprawa :) no nic wezme się do roboty w przyszłym tygodniu akurat będę miał trochę czasu i ogarnę myślę, wrzuce jakies foto potem do tematu. Myslicie ze cena za załatanie kilku standardowych dziur i oflokowanie w przedziale 250-350 jest akceptowalna? Bo mi się wydaje wręcz okazyjna, ale nie znam rynku.
0 x
->V744 2.3Pb b230k + kuchenka gazowa
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Widzę, że temat jest rozkręcania deski, to i ja dołożę swoje pięć groszy. Dzisiaj zdejmowałem licznik Yazaki i została mi pojedyncza wtyczka, którą nie wiem gdzie wsadzić, bo mam dwa piny. Czy ktoś ma może jakiś schemat jak to podłączyć? Ewentualnie mogę wstawić zdjęcie tej wtyczki i tych dwóch pinów.
0 x
740 Turbo B200ET
Sylwesterpl
Posty: 42
Rejestracja: 19 listopada 2016, 21:51
Lokalizacja: Skierniewice/Łowicz/Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sylwesterpl »

Dudes pisze:Widzę, że temat jest rozkręcania deski, to i ja dołożę swoje pięć groszy. Dzisiaj zdejmowałem licznik Yazaki i została mi pojedyncza wtyczka, którą nie wiem gdzie wsadzić, bo mam dwa piny. Czy ktoś ma może jakiś schemat jak to podłączyć? Ewentualnie mogę wstawić zdjęcie tej wtyczki i tych dwóch pinów.
A jaki kolorek przewodu?
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Wstaw foto.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Sylwesterpl
Posty: 42
Rejestracja: 19 listopada 2016, 21:51
Lokalizacja: Skierniewice/Łowicz/Łódź

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sylwesterpl »

Może to coś pomoże
DSC03675 [800x600].jpg
DSC03675 [800x600].jpg (80.01 KiB) Przejrzano 5865 razy
0 x
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Taki kabelek.
Załączniki
19959209_1376027065816709_5138594383805582157_n.jpg
19959209_1376027065816709_5138594383805582157_n.jpg (75.44 KiB) Przejrzano 5861 razy
0 x
740 Turbo B200ET
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Wepnij go tam gdzie trzymasz, w to bardziej wytarte miejsce. U mnie tam siedzi.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
Dudes
Posty: 258
Rejestracja: 25 czerwca 2016, 14:04
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dudes »

Volvo 745 turbo pisze:Wepnij go tam gdzie trzymasz, w to bardziej wytarte miejsce. U mnie tam siedzi.
Dzięki za odpowiedź, tak właśnie zamontowałem.
Ps. Znalazłem u siebie kontrolkę Turbo, ona pokazuje kiedy jest jakaś awaria z turbo? Bo dzisiaj robiłem porządek z żarówkami od kontrolek i znalazłem kontrolkę Turbo. A kontrolka od spalonych żarówek mi w ogóle nie działa. Przy zapłonie się zapala, a potem gaśnie. Da się to jakoś naprawić? Słyszałem, że ten okrągły przekaźnik jest temu winny, ale lepiej pytać niż wymienić niepotrzebnie.
Ps2: Od czego jest ten kabelek? :D
0 x
740 Turbo B200ET
ODPOWIEDZ