Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Adam_Pisz
Posty: 193
Rejestracja: 09 października 2014, 19:53

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam_Pisz »

saabauto pisze:
wujek pisze:W wolnossaku bez liczenia wolny wydech to raczej lipa. Przebieg krzywej momentu zmienia się najczęściej na niekorzyść.
Oprócz ryczenia, które z fajnym brzmieniem ma niewiele wspólnego, wozy odtłumione mają słabszy dół. Wydech do wolnossaka musi być zrobiony z głową, np. rury o średnicy kanału burzowego wiszące pod hondami civic oprócz dudnienia i ryku, osłabiają osiągi, bo spaliny nie są w stanie się napędzić. Do Przemocara podjechać, pogadać, chłopaki naprawdę wiedzą, co robią.
Tak przeczytałem vr1 :D
Ale zastanawia mnie sens lania 10w60 jak ja klepie na trasie 90 km/h a po mieście go też silnie nie pałuję :) czasem jakis bokolot wyjdzie, ale to tyle...
0 x
2x 945 b230fk + M90 98 i 96r.
V70 98 2,5 tdi
XC 70 2,4
960 B204FT :mrgreen:
Tralalalalala rozumiecie ! :D
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Adam_Pisz

oliwę z dereni ;) :) z dodatkiem morwy :mrgreen: mać jego kurna (tekst oliwny dla dyslektyków ;) )
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Pytanie odnośnie tempomatu, tempomat z 940 z 95r podejdzie do 740 z 87r ? To i to benzyna.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
kupczas
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2015, 05:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kupczas »

Sinuspi pisze: A jak ktoś ma muke, to założysz takowy zonk? :mrgreen: ............................................................od redbloka też pasi :)
Z innej beczki :lol: . Powinienem mieć OP568 wg Filtrona o średnicy 94mm a mam o innym symbolu 80mm. Podstawa w bloku ma taki sam wymiar jak ten nie oryginał więc tu jest zonk. Jak założę dedykowany to będzie "wystawał" poza obrys podstawy.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Volvo 745 turbo pisze:Pytanie odnośnie tempomatu, tempomat z 940 z 95r podejdzie do 740 z 87r ? To i to benzyna.
Mechanicznie bez problemu. Wymieniasz manetkę i kółko przepustnicy, dokładasz pompkę i siłownik, montujesz centralkę. Elektrycznie może być gorzej, bo rocznik 95 może mieć instalację zintegrowaną z instalacją samochodu i pod centralkę 14 pinową. Jak jest w 740 z 87? instalacja może być albo nie, a jak jest to może być pod starszą centralkę, bodajże 9 pin.
Trzeba pozaglądać...
0 x
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Będę w domu domu w piątek to zobaczę, ogólnie mam prawie max wyposażenie to może wiązkę Szwedzi wyprowadzili? Np do lampek górnych ( tych na bocznych słupkach ) wiązka jest wyprowadzona.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

kupczas pisze:
Sinuspi pisze: A jak ktoś ma muke, to założysz takowy zonk? :mrgreen: ............................................................od redbloka też pasi :)
Z innej beczki :lol: . Powinienem mieć OP568 wg Filtrona o średnicy 94mm a mam o innym symbolu 80mm. Podstawa w bloku ma taki sam wymiar jak ten nie oryginał więc tu jest zonk. Jak założę dedykowany to będzie "wystawał" poza obrys podstawy.
To ja tą beczkę zonkuje.
Zakładałem od B230 i crosuje teraz na necie na MANNie - W917 dla B280E 156KM i takie są dedykowane do redbloka, to ze można założyć insze jeszcze (puszka) to insza inszość. Teraz widzę ze Filtron już jest HUMMELowski więc może i jakość wzrośnie.
W 780 też crossuje na zwykły redblock.
Jaką Ty masz podstawę :roll: , aż zerknę przy okazji ale nie pamiętam aby była tam jakaś udziwniona podstawa
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
kupczas
Posty: 149
Rejestracja: 10 lipca 2015, 05:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kupczas »

Jutro pyknę fotę.
0 x
Awatar użytkownika
fullsize
Posty: 564
Rejestracja: 08 października 2014, 20:21
Lokalizacja: Warszawa (WK)

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fullsize »

Dziewczyny, dwa pytania:
1. Jak wyciągnąć dyszę spryskiwacza tylnej szyby z klapy w 945? Wymieniłem zaworek "L" w prawym tylnym słupku, silniczek sprawdziłem, a na tylną szybę dalej ledwo leci.
2. Szyba kierowcy, manualna. Po opuszczeniu jej do ok 1/3 wysokości, korbki stawia opór i szyba nie chce dalej pójść w dół. Pomaga podniesienie jej kawałeczek i znowu opuszczenie z pomocą dłoni. Zdjąłem tapicerkę drzwi i nie widzę żeby coś tam ją blokowało, ale w tym newralgiczmym momencie na tym zębatym łuku ewidentnie widać opór. Ki czort?
0 x
Chevy Caprice Wagon '88
_______________________
Ex: Volvo 945 B230FK '98
Ex: Volvo 945 B200F '94
Ex: Volvo 945 B230FK '97
Ex: Volvo 945 B200F '93
Ex: MB W123 240D '78
Ex: Oldsmobile Delta 88 Royale '84
Ex: MB W123 240D '84
Ex: Chevy Caprice Wagon '86
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3078
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

kupczas pisze:Jutro pyknę fotę.
rzeźba z Renaulta ??? (prostokątne kolektory ?)

https://catalog.mann-filter.com/EU/pol/ ... /W%20840~2
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ