Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
barrtek
Posty: 119
Rejestracja: 11 października 2014, 21:20
Lokalizacja: Wiązowna

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barrtek »

Ewentualnie można zablokować jedno koło/podnieść tylko jedno koło. Wtedy drugie będzie obracać się 2 razy szybciej.
0 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Instalował ktoś w 240 immobilizer z alarmem oraz siłownik centralnego? Jakieś konkretne modele urządzeń? Po co mi alarm? Czasem jeżdzę do znajomych do Bydgoszczy :D
0 x
Awatar użytkownika
Boa1982
Posty: 169
Rejestracja: 30 października 2014, 22:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Boa1982 »

Kierunkowskazy raz działają, a raz święcą ciągle. Czy to może być przerywacz, czy coś w manetce może nie stykać :?:
Dodatkowo kontrolka od niezapiętych pasów, czasem się uruchamia, czasem nie, a czasem również świeci światłem ciągłym.

Można łączyć te objawy, czy to dwie zupełnie różne sprawy :?:
0 x
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

Czy ktoś może mi potwierdzić wymiary tulei zawieszenia z tyłu w 240? Tzn. nie mam pewności czy zamawiam właściwe:
1. 19x57x86 (d x D x L) - czy to będzie tuleja na łączeniu wahacza i mostu?
2. 14x41x76 - czy to będzie tuleja z przodu wahacza ("zawias")?
0 x
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

konradko pisze:Instalował ktoś w 240 immobilizer z alarmem oraz siłownik centralnego? Jakieś konkretne modele urządzeń? Po co mi alarm? Czasem jeżdzę do znajomych do Bydgoszczy :D
Ja instalowałem, co prawda immobilizer mi nie działa ale nie zdiagnozowałem jeszcze czy to kwestia urządzenia czy podłączenia.
Przekaźniki centralnego są w konsoli środkowej (trzeba wyjąć schowek i nawiew centralny i wtedy jest dobry dostęp), stamtąd wyprowadzasz przewody do siłownika w drzwiach kierowcy.
Pod sterowanie przekaźnikami możesz wpiąć się bezpośrednio przy nich (najlepiej), lub w którykolwiek z przełączników centralnego w drzwiach kierowcy - ten przy zamku lub ten na dźwigience (mają po 3 przewody i krótkie zwarcie 2 właściwych powoduje wysterowanie otwarciem albo zamknięciem).
Krańcówki 4 drzwi mają wspólne połączenie do 1 lampki, więc podpięcie się pod drzwi kierowcy wystarczy. Z bagażnikiem z tego co pamiętam ze schematu byłaby większa sztuka, ale jeszcze nie podpinałem (na pewno wtedy trzeba by prowadzić 1 przewód przez cały samochód i dodatkowo, jeśli centralka ma tylko 1 takie wejście, odizolować je od siebie diodami żeby otwarcie drzwi nie powodowało zaświecenie lampki w bagażniku i vice versa).
Metalowe elementy które spinają plastik na słupku z obramowaniem szyby (górny narożnik przedniej szyby) idealnie nadają się do zamontowania nadajnika/odbiornika czujnika ultradźwiękowego.
Schematy instalacji są dostępne w internecie i są bardzo przejrzyste, nie miałem najmniejszych problemów z podłączeniem.
1 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

Centralny już mam, brakuje tylko zdalnego sterowania. No i chcialbym mieć taki fajny dźwięk "cip cip" jak go włączam/wylaczam ;)
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Boa1982 pisze:Kierunkowskazy raz działają, a raz święcą ciągle. Czy to może być przerywacz, czy coś w manetce może nie stykać :?:
Dodatkowo kontrolka od niezapiętych pasów, czasem się uruchamia, czasem nie, a czasem również świeci światłem ciągłym.

Można łączyć te objawy, czy to dwie zupełnie różne sprawy :?:
Przerywacz umiera, jest wspólny dla kierunkowskazów i kontrolki pasów.
Nie wiem jaki tam u Ciebie siedzi, jeśli elektroniczny to jest duża szansa, że przelutowanie może go uzdrowić.
Bo ewidentnie coś raz kontaktuje a innym razem nie.
0 x
Awatar użytkownika
jakub
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 23:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jakub »

konradko pisze:Centralny już mam, brakuje tylko zdalnego sterowania. No i chcialbym mieć taki fajny dźwięk "cip cip" jak go włączam/wylaczam ;)
No o tym mówię, dlatego podłączenie jest łatwe bo masz załatwioną kwestię sterowania niskoprądowym sygnałem - masz już przekaźniki. Musisz tylko dołożyć siłownik do drzwi kierowcy i go podpiąć do reszty instalacji, bo jeśli masz centralny z kluczyka to tam siłownika nie ma.
0 x
konradko
Posty: 909
Rejestracja: 24 listopada 2016, 15:00

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradko »

jakub pisze:
konradko pisze:Centralny już mam, brakuje tylko zdalnego sterowania. No i chcialbym mieć taki fajny dźwięk "cip cip" jak go włączam/wylaczam ;)
No o tym mówię, dlatego podłączenie jest łatwe bo masz załatwioną kwestię sterowania niskoprądowym sygnałem - masz już przekaźniki. Musisz tylko dołożyć siłownik do drzwi kierowcy i go podpiąć do reszty instalacji, bo jeśli masz centralny z kluczyka to tam siłownika nie ma.
A te siłowniki występują z sygnałem dźwiękowym czy to tylko w combo z alarmem? Nic na ten temat nie wiem, np w obecnym aucie tylko mrugają mi kierunki, dźwięku nie ma.
0 x
swital
Posty: 406
Rejestracja: 02 października 2014, 19:27
Lokalizacja: Płock

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: swital »

według unijnych przepisów nie może być sygnałów dźwiękowych przy zamykaniu i otwieraniu auta, jedynie sygnały świetlne kierunkami lub światłami pozycyjnymi.
0 x
2x 480,744 USA Turbo,744 USA,850 T-5R,245 USA D24T+IC+, 945, 2x 440, 855 eR, V70 heico
ODPOWIEDZ