Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
byjek
Posty: 168
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 22:19
Lokalizacja: Myślenice

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: byjek »

endriugto pisze:Na pewno jest tu ktoś kto ma snow caps i nie ma do nich klipsów montażowych jak ja.
Jest jakiś patent jak to bez nich zamontować żeby nie odfrunęło i żeby nikt ich nie przygarnął?
Klej do szyb ;) najpewniejszy. Nawet jak chciałem sciągnąć po 2ch latach niezle się namęczyłem.
0 x
Jak do kogoś nie doszła odpowiedz na PW tzn. że wpisałem ją ponownie w pole "dodaj odborcę" :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czemu to robię :mrgreen: :|
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

wujek pisze:Po lewej stronie pod maską jest dwupinowa wtyczka z kablem zielonym i brązowym. Co za licho? Pamiętam, że była wpięta, ale gdzie nie mam pojęcia.
Ta wtyczka jest od czujnika spalania stukowego.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
knefel
Posty: 346
Rejestracja: 21 marca 2016, 19:06
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: knefel »

Pany , serio prośba straszna , wiem że truje kolejny raz o to , ale niech który pójdzie do samochodu i popatrzy jak idą linki do tych nieszczęsnych zamków w masce i którędy je puścić , dalej nie wiem jak podpiąć lewy zamek , a auto wygląda żałośnie z trzepoczącą maską :cry:
0 x
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Volvo 745 turbo pisze:
wujek pisze:Po lewej stronie pod maską jest dwupinowa wtyczka z kablem zielonym i brązowym. Co za licho? Pamiętam, że była wpięta, ale gdzie nie mam pojęcia.
Ta wtyczka jest od czujnika spalania stukowego.

Dzięki! Już podpięte.

Pytanie dwa: w dawcy b230ft 97r, rura od odmy do ruty przed turbo ma na środku króciec na podciśnienie, do czego to wpiąć? Plus na lh 2,2 czujnik na tejże rurze od przepływki do turbo nie jest potrzebny? To czujnik temp powietrza zasysanego?
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

Ten króciec jest podłączony do kolektora ssącego, czujnika się nie podpina.
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Dzięki. Bo generalnie już odpaliłem dziada i chodzi, ale parę szczegółow zostało + nie wkręca się na obroty, coś jakby mu boost odcinało.

Komputer 541, przepływomierz z końcówką 007, wtryski wysokoomowe z v70 ale póki co o tej samej wydajności co seryjne (ok. 311cm). Na wolnych boost pokazuje wskazanie -0,5 jak cisnę gaz to idzie max 0,3 i potem odcinka. Z wydechu wali na czarno nieprzepalonym paliwem.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
Ronnie
Posty: 61
Rejestracja: 06 października 2014, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ronnie »

od stania przerdzewiała mi środkowa rura wydechowa i okazało się, że nigdzie nie ma zamienników. Znacie kogoś kto wygina rurki pod wydechy ze zwykłej stali? Chodzi mi po głowie nierdzewka ale to za jakiś czas.
0 x
STOP wariatom i chamom na drodze.
Awatar użytkownika
Volvo 745 turbo
Posty: 734
Rejestracja: 04 października 2014, 19:05

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Volvo 745 turbo »

wujek pisze:Dzięki. Bo generalnie już odpaliłem dziada i chodzi, ale parę szczegółow zostało + nie wkręca się na obroty, coś jakby mu boost odcinało.

Komputer 541, przepływomierz z końcówką 007, wtryski wysokoomowe z v70 ale póki co o tej samej wydajności co seryjne (ok. 311cm). Na wolnych boost pokazuje wskazanie -0,5 jak cisnę gaz to idzie max 0,3 i potem odcinka. Z wydechu wali na czarno nieprzepalonym paliwem.
Przepływomierz dobry? Wtryski sprawdzone nie leją?
0 x
Jest 745 87' B230FT USA
Awatar użytkownika
wujek
Posty: 954
Rejestracja: 20 października 2015, 18:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wujek »

Volvo 745 turbo pisze:
wujek pisze:Dzięki. Bo generalnie już odpaliłem dziada i chodzi, ale parę szczegółow zostało + nie wkręca się na obroty, coś jakby mu boost odcinało.

Komputer 541, przepływomierz z końcówką 007, wtryski wysokoomowe z v70 ale póki co o tej samej wydajności co seryjne (ok. 311cm). Na wolnych boost pokazuje wskazanie -0,5 jak cisnę gaz to idzie max 0,3 i potem odcinka. Z wydechu wali na czarno nieprzepalonym paliwem.
Przepływomierz dobry? Wtryski sprawdzone nie leją?
Tak. Są ok.
0 x
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

16 GARAGE
'88 744+ @1,7bar
Awatar użytkownika
spokojnyczlowiek
Posty: 148
Rejestracja: 02 października 2014, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Krótkie pytania i krótkie odpowiedzi.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spokojnyczlowiek »

Ronnie pisze:od stania przerdzewiała mi środkowa rura wydechowa i okazało się, że nigdzie nie ma zamienników. Znacie kogoś kto wygina rurki pod wydechy ze zwykłej stali? Chodzi mi po głowie nierdzewka ale to za jakiś czas.
Zadzwoń i dowiedz się czy Ci tam pomogą http://tlumikiharfowa.pl/
Mają naprawdę duże doświadczenie i fachowe podejście do tematu, a przy okazji nie zdzierają kasy.
0 x
______________________________
Spokojnyczłowiek

Lemmy - v945 '93 - B230FB + ZF 4HP22
Bordowiec - v245 '91 - B230FK + M90 - https://youtu.be/F_yZq0RIMnI
Włoszka - v964 '91- B204FT + M46
Antoni - v945 '98 - B230FK + M90
ODPOWIEDZ