Naprawa m90

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
Sino
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2015, 10:48
Lokalizacja: Szczytno

Naprawa m90

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sino »

Witam,
Ostatnio do mojej 240 wsadziłem skrzynię m90.. ale jak już zauważyłem nic nie chce być proste.
Na czym polega problem. 1, 2, 3, 5 bieg i wsteczny wchodzą z lekkim oporem, natomiast 4-ki nie można wrzucić.. zgrzyt niesamowity. Zauważyłem, że skrzynia była już chyba kiedyś rozbierana bo wystawał z niej jakiś biały silikon na korpusie.

Mam jeszcze jedną taką skrzynię ale tam na na sucho wszystkie biegi wchodzą prócz 3-ki :/ (czasem wskoczy)

Stąd moje pytanie.. może ktoś miał już do czynienia z naprawą takiej skrzyni? Bądź poleci jakiś zakład zajmujący się takimi naprawami. Może z 2 jedną złoże ;)

Ale już powoli zaczyna brakować mi cierpliwości..
0 x
Awatar użytkownika
grzesiek-s
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2015, 01:43
Lokalizacja: Warszawa GS-AUTO
Kontakt:

Re: Naprawa m90

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzesiek-s »

Niezły zakład od skrzyni biegów jest w Czosnowie. Kilka skrzyni tam naprawiałem i nigdy nie było problemów.
http://www.ascco.com.pl/kon.html
0 x
www.facebook.com/gsauto <--- co nowego na warsztacie :)
maciekb2002
Posty: 46
Rejestracja: 30 listopada 2014, 01:25

Re: Naprawa m90

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciekb2002 »

Nie jestem pewien jak jest wykonana m90.
Ale z wielokrotnego doswiadczenia z 850 M56 , Przod naped ale prawdopodobnie ten sam producent , czesci zamienne sa nie dostepne . W twoim przypadku brzni jak bys mial problem z synchronizatorem . pewnie nie ma juz zebow .
Znajac zycie pewnie wszystkie sa takich samych wymiarow albo wsteczny z 1 sa takie same pewnie minimalne wieksze od 2345 .
Takze bez otwarcia pacjeta nie bedziesz nic w stanie stwierdzic .
powodzenia
0 x
ODPOWIEDZ