Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Dymek
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2017, 13:40

Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dymek »

Witam wszystkich.
Dawno mnie nie było jednak postanowiłem "odkurzy" mój samochód. No i mam mały problem z częściami i naprawami :D
Szukam (mechanik ze mnie słaby a i w okolicy też ciężko znaleźć kogoś ogarniętego, większość chce części dostać wcześniej):
- sprawdzonego zawieszenia do volvo 242 z 1975r. (już amortyzatory odmówiły posłuszeństwa i podejrzewam że cała reszta już też będzie wymagała wymiany teraz albo w najbliższym czasie)
- świece zapłonowe z nakrętkami ( w tej chwili mam jakieś zastępcze :) )
- no i może ktoś będzie wiedział i chciał się podzielić nieco wiedzą w temacie co się może dziać, że silnik pracuje nierówno i strasznie trzęsie samochodem po odpaleniu (ssanie ręczne włączone), możliwe że za długo odpoczywał w garażu.
Po vinie też mi ciężko bo jest krótki a moje ręczne rozszyfrowanie dało niewiele odpowiedzi.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Jak usunę powyższe usterki to będę już w domu :D
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1228
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Dymek pisze:Witam wszystkich.
Dawno mnie nie było jednak postanowiłem "odkurzy" mój samochód. No i mam mały problem z częściami i naprawami :D
Szukam (mechanik ze mnie słaby a i w okolicy też ciężko znaleźć kogoś ogarniętego, większość chce części dostać wcześniej):
- sprawdzonego zawieszenia do volvo 242 z 1975r. (już amortyzatory odmówiły posłuszeństwa i podejrzewam że cała reszta już też będzie wymagała wymiany teraz albo w najbliższym czasie)
- świece zapłonowe z nakrętkami ( w tej chwili mam jakieś zastępcze :) )
- no i może ktoś będzie wiedział i chciał się podzielić nieco wiedzą w temacie co się może dziać, że silnik pracuje nierówno i strasznie trzęsie samochodem po odpaleniu (ssanie ręczne włączone), możliwe że za długo odpoczywał w garażu.
Po vinie też mi ciężko bo jest krótki a moje ręczne rozszyfrowanie dało niewiele odpowiedzi.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Jak usunę powyższe usterki to będę już w domu :D
Straszne są te listy życzeń :D
Trzeba wziąć katalog w ręce (ewentualnie w myszkę i klawiaturę) i znaleźć sobie numerki 8-) . To rozwiąże każdy "problem" z listy. Sprawdzone zawieszenie to takie na nowych elementach dostępnych od ręki w wielu miejscach (75 raczej nie różni się w tej kwestii od polifta). Także trzeba siąść, użyć tysięcy narzędzi online i raz dwa znajdziesz każdy z poszukiwanych elementów a za max tydzień będziesz miał je pod drzwiami/w najbliższym paczkomacie czy punkcie kurierskim ;)

PS: W Volvo numer VIN w sumie nic nie znaczy i nie powie, ewentualnie jest wskazówką co do wersji silnika i skrzyni - nic więcej przydatnego z niego nie wywnioskujesz
1 x
Dymek
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2017, 13:40

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dymek »

Wiem, że lista jest długa :D a masz może gdzieś katalog części ja nie mogę swojego odnaleźć na kompie :)
0 x
MarcinS
Posty: 439
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Zawsze jest skandix.de
Części z tamtąd możesz zamawiać przez draken.com.pl
Wyśleszim listę fantów, oni wycenią i jak się zdecydujesz - sprowadzą i wyślą do Ciebie.
1 x
Dymek
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2017, 13:40

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dymek »

skandix.de kupowałem z tej strony kiedyś przez Draken. Draken dla mnie klasa sklep. Ale jakość części z skandix raczej mocno średnia i często ma braki. Także miałem trochę wymian albo było to moje "szczęście"

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
0 x
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Napisz, że Ci się nie chce, bo masz ten sam nierozwiązany problem od 2017r. ;)

http://www.volvorwd.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=10
1 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
Dymek
Posty: 20
Rejestracja: 24 lipca 2017, 13:40

Re: Volvo 242 1975 problem z naprawami, częściami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dymek »

Elektrykę zrobiłem sporo części wymienionych. Masz rację czasu zbytnio nie mam i grzebać mi się nie chce po necie. Coś tam systematycznie się zmienia, chciałem coś poleconego sprawdzonego jeśli chodzi o zawieszenie . Założyłem że ktoś szukał/kupował i zwyczajnie poda nazwę ale już sobie wziąłem katalog i szukam po weekendzie i tak idzie do remontu także będzie po sprawie

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
0 x
ODPOWIEDZ