Poradnik kodowania radia serii CR

Miejsce dla autorów, którym niestraszne jest pisać dłuższe posty.
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

Witam wszystkich.
Na życzenie chociażby Dominika zamieszczę poniżej poradnik dotyczący kodowania radia serii CR.
Program obsługuje na pewno [CR-603, CR-608 (606), CR-709, CR-802, CR-905]

Pewne fragmenty tego jak to zrobić zamieszczone są w internecie, np. na Elektrodzie, lecz tu zamieszczam wszystko dokładnie dla laików, tak jak robiłem to ja, ale krok po kroku tak, żeby każdy zrozumiał.

Jeżeli jesteście posiadaczami Radia Serii CR (Z legalnego źródła :!: nie wyjętego pośród nocy z opuszczonego łosia :lol: a brak mu kodu, to po przeczytaniu tego będzie w stanie sami ustalić nowy kod, który będzie łatwo zapamiętać i będzie wygodny)

W swoim poradniku rozbieram radio Cr-606 (kaseciak)

Posiadając radio CR, zabieramy się najpierw za obudowę. Odkręcamy górny metalowy panel (dolny jest zbędny).
Następnie, jeżeli jest to kaseciak, odkręcamy 4 śruby i wypinamy jedną, bądź dwie kostki). Ściągamy mechanizm kaset i ukazuje nam się płytka.
Obrazek

Następnie poszukujemy diod na płytce, które są ponumerowane (1-12)
Na zdjęciu są ukazane na żółtym prostokącie
Obrazek

Następnie uruchamiamy program (kalkulator)
Gdzie wchodzimy w rubryczkę (Volvo diodes)
I odznaczamy ptaszkiem numery na których znajduje się dioda w naszym radiu
Na zdjęciu przedstawione diody 2,3,5,6,7,9 i otrzymujemy kod 6666
Obrazek

Jeżeli coś nam nie pasuje (kod, bądź radio nie chce się odkodować) możemy wyciąć sobie kolejne diody, w skutek czego zmienimy kod. Wycinając wszystkie diody otrzymujemy kod 6666 taki jak przy kombinacji diod 2,3,5,6,7,9.
Co do wycinania diod dobrze nadaje się do tego obcinaczka do paznokci.

Co do samego programu, na razie nie mam go nigdzie wrzuconego i nie wiem jak z jego udostępnianiem publicznym ze strony mojej osoby, więc jeżeli ktoś będzie chciał, to napiszcie mi na wiadomości Email'a i wyślę program.
Jest on dostępny na elektrodzie, lecz trzeba mieć konto.
Na prywatnych wiadomościach służę również pomocą w razie problemów.

Poradnik ma służyć jako pomoc przy zapomnianym kodzie, bądź zakupie radia, w którym właściciel zapomniał kodu, bądź chęci zmiany kodu.

EDIT:
oto link do programów:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Dziękuję dobry człowieku!
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
sambo
Posty: 1033
Rejestracja: 06 października 2014, 10:49

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sambo »

fajny tutorial. dzieki!
sambo
0 x
Obrazek
PiterZ
Posty: 2
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 21:25

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterZ »

Tutaj znalazłem programik do kodów:
http://elektrotanya.com/volvo_cr-905_code_calculator_1.00.exe/download.html

W jaki sposób pozbyć się napisu "OFF" po 3-krotnym źle wpisanym kodzie? Czy są jakieś różnice w odkodowaniu CR-901, 902 i 906? Mam wszystkie 3 i każde w jakiś sposób niedomaga. Do 901 i 906 mam kody (i oba działały), tyle że zostały zablokowane :/
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

PiterZ pisze:Tutaj znalazłem programik do kodów:
http://elektrotanya.com/volvo_cr-905_code_calculator_1.00.exe/download.html

W jaki sposób pozbyć się napisu "OFF" po 3-krotnym źle wpisanym kodzie? Czy są jakieś różnice w odkodowaniu CR-901, 902 i 906? Mam wszystkie 3 i każde w jakiś sposób niedomaga. Do 901 i 906 mam kody (i oba działały), tyle że zostały zablokowane :/


Odpięcie aku na dłuższą chwilę nie pomaga?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

PiterZ pisze:Tutaj znalazłem programik do kodów:
http://elektrotanya.com/volvo_cr-905_code_calculator_1.00.exe/download.html

W jaki sposób pozbyć się napisu "OFF" po 3-krotnym źle wpisanym kodzie? Czy są jakieś różnice w odkodowaniu CR-901, 902 i 906? Mam wszystkie 3 i każde w jakiś sposób niedomaga. Do 901 i 906 mam kody (i oba działały), tyle że zostały zablokowane :/


Podłącz jakieś zasilanie do radia (samo radio nie musi być włączone, ale ma być zasilane tak, jak w drugim położeniu stacyjki, czyli stałym plusem i ACC) i poczekaj 2 godziny, blokada sama zniknie. W sensie, że zniknie "OFF", a pojawi się "CODE". Wtedy znów masz trzy próby wprowadzenia kodu, potem - o ile nie wprowadzisz właściwego - radio znów się zablokuje na dwie godziny.
Programik do kodów działa na wszystkie radia z matrycą diodową, czyli CR901, 902 i 906 się łapią.
0 x
Awatar użytkownika
heski997
Posty: 201
Rejestracja: 02 października 2014, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: heski997 »

A nawiasem, możesz również rozładować kondensator, który odpowiada za "blokadę" po wpisaniu złego kodu.
Jeżeli będzie potrzeba, to wskażę Ci, który kondensator odpowiada za podtrzymanie blokady.
0 x
PiterZ
Posty: 2
Rejestracja: 03 sierpnia 2015, 21:25

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterZ »

Przysiadłem i odkryłem, że w CR-902 nie ma diod. Z anglojęzycznych forów wyczytałem, by tarabanić do dealera Volvo z numerem seryjnym radia. Ciekawe czy komuś sie będzie chciało pomóc. To 902 w komunikatem OFF świeci i obiera jakąś stację, bardzo cicho przy głośności na max - chyba ma taki tryb przy zablokowaniu. Problem w tym, że moje CR-902 jest grafitowe i nawet po odkodowaniu będzie słabe w 940 :/

W CR-906 mam natomiast padnięty wyświetlacz... reszta działała, ale radio mi zakodowano (pierwszy fachowiec), później znajomy poprawiał jakieś wycieki, itp... radio nadal martwe. Nie wiem co z kodem, bo nie działa wyświetlacz...
CR-901, to już nawet nie wiem czemu nie działa - mam je z 5 lat :)

Programik z linku poradził sobie w kodami/diodami do 901 i 906. Nie ma ktoś może jednego z nich na części?
0 x
Awatar użytkownika
dom?n
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: 01 października 2014, 00:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dom?n »

Czy 902 ma gniazdo EQ i czy masz tam wpiętą wtyczkę-zaślepkę?
0 x
940 Turbo '91 · dekwadrat · poznańskie klasyki nocą
re5pect pisze: Jeżeli chcesz żeby Twoje RWD dobrze się prowadziło w zakrętach, było szybkie, dobrze hamowało, a to wszystko bez wydawania taczki pieniędzy na modyfikacje to polecam zakup BMW :D
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Poradnik kodowania radia serii CR

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

PiterZ pisze:Przysiadłem i odkryłem, że w CR-902 nie ma diod.


Cholera, dałbym sobie rękę uciąć, że jak jakieś 8-10 lat temu rozkodowywałem CR902 to miało matrycę diodową...
Chyba, że z 902 miało tylko przedni plastik.
Teraz chodziłbym bez ręki:)
0 x
ODPOWIEDZ