Temat do usunięcia - rozwiązany

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Temat do usunięcia - rozwiązany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Kolega nieobecny na tym forum robi przekładkę 8V na 16V i szuka do silnika 16V dwóch rzeczy:
- łapa sprężarki klimy (ta najbardziej na dole)
- jednego elementu osłony rozrządu (nr 54 na schemacie, dolna po lewej) - osłona ponoć łatwa do zdjęcia. Kolega by ewentualnie pożyczył do skopiowania na drukarce 3D.

Czekam na ewentualny odzew. Jak coś, to dam kontakt do Radka i dalej się wyłączam.
Być może Radek (ze Zgierza) już do kogoś z Was dotarł, to pewno skapujecie, że ten sam temat i ta sama osoba.

Z góry dzięki za pomoc!
Załączniki
Lapa sprez 1.jpg
Lapa sprez 1.jpg (59.91 KiB) Przejrzano 2338 razy
Lapa rozrz 2.jpg
Lapa rozrz 2.jpg (21.05 KiB) Przejrzano 2338 razy
Oslona rozrz.jpg
Oslona rozrz.jpg (44.36 KiB) Przejrzano 2338 razy
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2022, 21:49 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: Osłona rozrządu i łapa kompresora klimy redblock 16V

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

No to widze, że kolega jest twardzielem i idzie pod prąd, znam kilku takich co szli w przeciwnym kierunku, zwykle po tym jak im pasek rozrzadu przypomniał, że go trzeba od czasu do czasu zmienić. Przypomnienie zwykle polegało na zerwaniu się i zmieleniu kilku/kilkunastu zaworów.
ad1. faktycznie ta łapa jest speczyficzna ale w mojej ocenie, można ten element w warsztacie slusarskim śmiało dorobić, trudniej jest dorobić łapę alternatora pod którą jest wałek wyrównowazający.
ad2. z tą osłoną jest taki problem, że jak się wyjmie silnik z auta to on się opiera właśnie na tym elemencie co skutkuje jego uszkodzeniem lub najcześciej brakiem w sprzedawanych czasem gdzieś silnikach. Kilka lat temu (8-9) udało mi się dokupić ten element osłony w volvofan, kosztował coś koło 100zł, dla porównania cała kompletna osłona do 8v (3 elementy) kosztowała wtedy coś koło 160zł.
0 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Osłona rozrządu i łapa kompresora klimy redblock 16V

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

xjtdi pisze: Kilka lat temu (8-9) udało mi się dokupić ten element osłony w volvofan, kosztował coś koło 100zł.
A byłaby szansa od Ciebie to coś "pożyczyć" żeby kolega dorobił na wzór. Hmm, jakoś super lux bezpiecznie zapakować i wysłać i tak samo z powrotem? Ponoć ma możliwość na drukarce 3D jakoś skopiować.
0 x
Mitek91
Posty: 178
Rejestracja: 17 stycznia 2021, 16:35

Re: Osłona rozrządu i łapa kompresora klimy redblock 16V

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mitek91 »

Iwan pisze:
xjtdi pisze: Kilka lat temu (8-9) udało mi się dokupić ten element osłony w volvofan, kosztował coś koło 100zł.
A byłaby szansa od Ciebie to coś "pożyczyć" żeby kolega dorobił na wzór. Hmm, jakoś super lux bezpiecznie zapakować i wysłać i tak samo z powrotem? Ponoć ma możliwość na drukarce 3D jakoś skopiować.
Slyszałem ostatnio że w Kurowie kolega mikromaxi ma kompletne 16V w aucie, może idzie do rozbiórki, dzwoń pytaj
725 219 615
0 x
Iwan
Posty: 69
Rejestracja: 16 kwietnia 2021, 10:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Osłona rozrządu i łapa kompresora klimy redblock 16V

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iwan »

Dzięki, przekażę Radkowi.
0 x
Awatar użytkownika
V945turbo
Posty: 782
Rejestracja: 16 listopada 2014, 23:09
Lokalizacja: Lublin/ Piaski

Re: Osłona rozrządu i łapa kompresora klimy redblock 16V

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: V945turbo »

Temat chyba ogarnięty! Usuń Iwanie.
0 x
89' 744 B230FT+
89' 744 B234F
Awatar użytkownika
Sinuspi
Posty: 3065
Rejestracja: 05 lipca 2015, 15:18

Re: Temat do usunięcia - rozwiązany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sinuspi »

Iwan to Twój Kolega naprawia cegłę ?

Obrazek
0 x
Kanciaste VOLVO - ZAWSZE w drodze.
K-Jetronic to mój konik ;) tak samo jak nagrzewnice w 940 i małe naprawy :idea:

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ