[240] Lampka sufitowa a otwarcie drzwi

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
miho
Posty: 15
Rejestracja: 06 marca 2019, 10:50
Lokalizacja: PL/Lublin

[240] Lampka sufitowa a otwarcie drzwi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: miho »

Cześć. W mojej 240 kombi nie zapala się lampka sufitowa po otwarciu drzwi. W drzwiach za kierowcą brakuje tego czujnika - jest dziura. Mam wiele pytań o zasadę działania tego obwodu… może są głupie, ale nie miałem nigdy z tym problemu w żadnym aucie.
1. czy wszystkie te krańcówki muszą być wpięte w obwód?
2. a jeśli jednej brakuje to czy otwarcie którychkolwiek z pozostałych drzwi powinno spowodować włączenie światełka?
3. Dodatkowo zauważyłem, że w czujniku drzwi kierowcy są podłączone 2 kable a w każdej pozostałej jest po 1 kablu. Czy tak ma być?
4. Czy śrubka, którą jest ten czujnik przykręcony działa automatycznie jako uziemienie?
5. Zauważyłem też, że w słupku B (tam gdzie brakuje czujnika otwarcia drzwi) to brakuje też w ogóle kabla, czy można go pociągnąć bezpośrednio od czujnika drzwi kierowcy i to mu wystarczy? Czy trzeba go podpiąć jeszcze jakoś z resztą obwodu?

Co ciekawe po otwarciu tylnej klapy światełko w bagażniku zaświeca się, ale tam jest chyba odrębny obwód, więc pewnie nic dziwnego.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek4530
Posty: 1225
Rejestracja: 07 listopada 2016, 20:12
Lokalizacja: Zakopane/Kraków
Kontakt:

Re: [240] Lampka sufitowa a otwarcie drzwi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek4530 »

Greenbook ze schematami elektrycznymi znów rozwiąże wszystkie twoje pytania i ich zasadność: http://volvorwd.pl/viewtopic.php?f=40&t=3702 (na rocznik nie patrz, szansa że przy lampce czy pasach coś zmieniali jest nikła)
0 x
ODPOWIEDZ