[940] Demotaż zderzaków

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Bal
Posty: 5
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 17:48

[940] Demotaż zderzaków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bal »

Cześć,
chciałbym zdemontować oba zderzaki, a najchętniej to samo poszycie (940 rocznik 1991). Nie wiem czy jest to możliwe czy trzeba cała belkę odkręcać? Czy możecie doradzić jak się do tego zabrać. Mam service manual Hayenesa, ale z rysunków nie wynika czy jest to możliwe.
0 x
lucash
Posty: 36
Rejestracja: 07 sierpnia 2017, 23:10
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki

Re: [940] Demotaż zderzaków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lucash »

Z forum facebookowego patent na tył:

Pod wykładziną w bagażniku, po bokach masz taką blaszkę z dwiema śrubami i plastikowym bolcem pomiędzy nimi. Odkrecasz te dwie śruby z jednej i dwie z drugiej. Pod klapą na zapas masz po jednej śrubie - one trzymają amortyzatory zderzaka. Jak to odkrecisz zostanie ci odkręcić śruby które łączą te amortyzatory z karoseria, musisz zrobić to już od zewnątrz. Jak to zrobisz to wyciągasz boki zderzaka z nadkoli i wyciągasz zderzak. Jeżeli masz hak to musisz trochę pokombinować ale da radę bez ściągania haka. Jeszcze po 2 z tyłu, są w miejscu w którym zderzak jest przymocowany do karoserii, musisz po prostu się położyć pod zderzakiem żeby je znaleźć.

A na przód masz youtube:


Ja zabieram się za tył jak mam nadzieję że max za tydzień więc może zrobię jakieś fotki.
Załączniki
zderzak.jpg
zderzak.jpg (68.49 KiB) Przejrzano 1534 razy
0 x
ODPOWIEDZ