940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Bal
Posty: 5
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 17:48

940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bal »

Cześć,
zauważyłem, ze silnik traci ok 100 ml oleju na ok. 1000-1500 km. Zastanawiam się czy jest to normalne przy instalacji LPG czy oznak, ze coś zaczyna się dziać z silnikiem. Czy w Waszych zagazownaych silnikach też obserwujecie takie spalanie oleju?
0 x
Awatar użytkownika
freecancer
Posty: 30
Rejestracja: 11 lutego 2020, 14:33
Lokalizacja: Leszno, Wlkp.
Kontakt:

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: freecancer »

Hej
Ja mam instalacje od tamtego kwietnia i od ponad roku nie dolewalem nawet 100 ml oleju

3 lata temu byl robiony remont silnika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
monter87
Posty: 138
Rejestracja: 18 marca 2018, 09:44
Lokalizacja: Ryki

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monter87 »

Miałem 700tke z dokladnie tym samym silnikiem, 4 lata jeździłem z instalacją stag i przez 50 tys km nadmiernego zużycia oleju nie było.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
0 x
Bal
Posty: 5
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 17:48

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bal »

Czyli jasno z tego wynika, ze coś nie gra. A macie jakieś pomysły, gdzie szukać przyczyny? Zastanawiam się teraz czy może być inna przyczyna niż LPG . Sam silnik jest suchy i nie wydaje się, żeby coś z niego ciekło
0 x
Awatar użytkownika
monter87
Posty: 138
Rejestracja: 18 marca 2018, 09:44
Lokalizacja: Ryki

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monter87 »

A dymi coś nadmiernie? Albo z rury czuć przepalonym olejem?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
0 x
Bal
Posty: 5
Rejestracja: 05 czerwca 2021, 17:48

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bal »

Właśnie nie. Nie ma żadnych innych niepokojących oznak. Mam trochę obawy, ze to może być przedwstęp do czegoś poważniejszego, a chciałbym zapobiec katastrofie. Silnik ma ok. 300 tyś. i do tej pory był należycie serwisowany.
0 x
Awatar użytkownika
monter87
Posty: 138
Rejestracja: 18 marca 2018, 09:44
Lokalizacja: Ryki

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monter87 »

Cytując klasyka "jeździć obserwować" :)
Specjalistą mechaniki nie jestem, także nie chcę się wypowiadać za bardzo.
Profilaktycznie można sprawdzić świece zapłonowe czy nie mają jakiegoś dziwnego koloru, nalotu. Kompresje zmierzyć czy w miarę w normie. Może uszczelnienia zaworów?
Jeśli pracuje normalnie to narazie nie ma co panikować :)

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
0 x
MarcinS
Posty: 441
Rejestracja: 14 marca 2016, 21:47

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Generalnie zużyciem 100ml/1000km jakoś specjalnie bym się strasznie nie przejmował, tylko obserwował. We współczesnych silnikach producenci dopuszczają zużycie oleju nawet do 1l na 1000km (vw :lol:). U Ciebie jak wspomniałem - obserwacja na początek i kontrola silnika pod kątem wycieków. Czasem jest niewielki i tylko pod ciśnieniem gorącego oleju i przy stojącym aucie ciężko zauważyć, a w jadącym krople porwie pęd powietrza. A może też być naturalne zużycie elementów np. uszczelniaczy zaworowych. Wtedy wymiana uleczy sprawę.
0 x
xjtdi
Posty: 1065
Rejestracja: 31 października 2016, 13:48

Re: 940 B230F - instalacja LPG i spalanie oleju

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xjtdi »

Bal pisze:Cześć,
zauważyłem, ze silnik traci ok 100 ml oleju na ok. 1000-1500 km. Zastanawiam się czy jest to normalne przy instalacji LPG czy oznak, ze coś zaczyna się dziać z silnikiem. Czy w Waszych zagazownaych silnikach też obserwujecie takie spalanie oleju?
Nie no spoko jak ubywa Ci 100ml na 1kkm czyli 1 litr na 10tys km to nie jest to powod do zmartwień.
Sam mam dwie 740 z przebiegami około 200kkm i tam faktycznie oleju nie ubywa w sposób mierzalny.
Mam też 940 z b230fb i LPG i tu trzeba dodać 1litr co 5 tys km. Na początku chciałem coś z tym robić ale w 2014 auto miało 500kkm a teraz ma 700kkm i sytuacja nie uległa zmianie wiec dałem sobie spokój. Jedyne co zrobiłem to zmieniłem dwa uszczelniacze i uszczelkę pod pokrywa zaworów bo pojawiły się wycieki. Oleju ubywa jak ubywało, dymu nie widać, spaliny nie śmierdzą, wg. Mnie nie ma sensu naprawiać czegoś co działa dobrze bo można zrobić gorzej...
1 x
ODPOWIEDZ