940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
Awatar użytkownika
januszek12
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2020, 22:57
Lokalizacja: KRAKÓW

940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: januszek12 »

Jakie obroty powinny być przy ok 0 stopni C po rozruchu skrzynia automat. Mi więcej nie wychodzą ponad 750 obr/min na P. Mimo że zmieniłem regulator wolnych obrotów ,czujnik temp. ten od strony grodzi silnikowej. Silnik po rozruchu ma takie obroty i niską kulturę pracy na zimnym.
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Dla ciepłego FB książkowe wolne obroty to 775. Na zimno więcej, ale generalnie nie powinny przekraczać tysiąca, 900 jest ok.
Skrzynia nie ma znaczenia, dla manuala i automatu są te same sterowniki silnika.
Nowy czujnik nie musi być lepszy, różnie z tym bywa. Możesz sprawdzić w garnku z wodą podobnie jak sprawdza się termostaty, wykres rezystancja/temperatura jest gdzieś na forum, ze dwa razy wrzucałem.
Zawsze można spróbować zresetować kompa, pokasują się korekty i może się poprawić.
0 x
Awatar użytkownika
januszek12
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2020, 22:57
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: 940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: januszek12 »

ciężki dostęp do tego czujnika .Czy go wykręcać znowu?Kompa zresetować minusową klemą?
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: 940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Możesz posprawdzać stary czujnik o ile go nie wywaliłeś i odnieść do niego zachowanie obrotów. Albo sprawdzić ten co masz bez wykręcania, raz na zimnym silniku i raz na ciepłym, pomiar będzie miarodajny.
A kompa wszystko jedno, można odłączyć akumulator albo np. na noc wyjąć pierwszy bezpiecznik.
0 x
Awatar użytkownika
misica
Posty: 111
Rejestracja: 25 marca 2019, 20:50
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: 940 silnik 2,3l FB jakie obroty jałowe?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misica »

U mnie po odpaleniu wskakuje na sekundę 1000rpm, po czym natychmiast spada.na 750.Niezależnie lato czy zima.

Dodam,że zimą już w czasie jazdy zawieszały się na 1100rpm aż do ponownwego uruchomienia silnika.
Wymiana kompa.załatwiła sprawę.
0 x
ODPOWIEDZ