Wypadanie zapłonów na gazie

Wszystko co dotyczy zwykłego utrzymania auta w fabrycznej specyfikacji
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Mam problem z wypadającymi zapłonami na gazie, silnik b230ft. Tzn, w takich temperaturach jakie mamy teraz sprawa wyglada tak, rano po odpaleniu silnik pracuję na benzynie, i generalnie jest ok, nagrzieje sie do ok 35st i przełącza się na gaz i zaczyna gubić zapłony. Jak się zatrzymam na światłach to czuć że szarpanie silnikiem ( jak przełączę na benzynę to się uspakaja, po przełączeniu na gaz znowu telepie, szarpie itd). Podczas przyspieszania tak jakby tego nie było albo bardzo mało odczuwalne. Natomiast jak trzymam gaz w jednej pozycji i jadę równo to czuć szarpanie. Dzieję się to tylko przy rozgrzewaniu się silnika, po nagrzaniu wszystko jest ok w lato też jest ok. Zmieniłem już świece, kable, palec rozdzielacza, czujnik płynu, wszystkie podciśnienia, byłem u gazownika zrobił serwis gazu, i powiedział że jak dla niego to kończą się wtryski gazu i reduktor raczej przepuszcza gaz. Będę wdzięczny za podpowiedź bo trochę to denerwujące jest. Z góry dzięki.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

MarcinNog pisze:Mam problem z wypadającymi zapłonami na gazie, silnik b230ft. Tzn, w takich temperaturach jakie mamy teraz sprawa wyglada tak, rano po odpaleniu silnik pracuję na benzynie, i generalnie jest ok, nagrzieje sie do ok 35st i przełącza się na gaz i zaczyna gubić zapłony. Jak się zatrzymam na światłach to czuć że szarpanie silnikiem ( jak przełączę na benzynę to się uspakaja, po przełączeniu na gaz znowu telepie, szarpie itd). Podczas przyspieszania tak jakby tego nie było albo bardzo mało odczuwalne. Natomiast jak trzymam gaz w jednej pozycji i jadę równo to czuć szarpanie. Dzieję się to tylko przy rozgrzewaniu się silnika, po nagrzaniu wszystko jest ok w lato też jest ok. Zmieniłem już świece, kable, palec rozdzielacza, czujnik płynu, wszystkie podciśnienia, byłem u gazownika zrobił serwis gazu, i powiedział że jak dla niego to kończą się wtryski gazu i reduktor raczej przepuszcza gaz. Będę wdzięczny za podpowiedź bo trochę to denerwujące jest. Z góry dzięki.
Napisałeś że gazownik podał diagnozę. Co chcesz jeszcze wiedzieć? Wymieniaj reduktor i wtryski.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Tak podał, ale przed wydaniem ok 700zł po prostu szukam jakieś ewentualnej usterki oprócz wtrysków i reduktora. Ale dzięki za podpowiedź.
0 x
Awatar użytkownika
endriugto
Posty: 3655
Rejestracja: 28 października 2015, 15:26
Lokalizacja: Skórzewo 509 315 886

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: endriugto »

MarcinNog pisze:Tak podał, ale przed wydaniem ok 700zł po prostu szukam jakieś ewentualnej usterki oprócz wtrysków i reduktora. Ale dzięki za podpowiedź.
Ewentualnie jak masz kogoś z podobną instalacją podmień najpierw wtryski i się przejedź a później reduktor i też zrób rundę.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Z tym będę miał problem bo już kiedyś pisałem o podmianke przepływomierza i niestety nikogo nie znalazłem. Podjadę do gazownika w następnym tygoniu i zobaczymy co wymodzi
0 x
Awatar użytkownika
fonderal
Posty: 1280
Rejestracja: 09 października 2014, 10:10
Lokalizacja: WK i WL

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: fonderal »

Zawsze tak miałeś czy się zepsuło?
Byłoby łatwiej, gdybyś podrzucił co tam masz pozakładane, np. fullgrupa potrzebuje szybkich wtryskiwaczy, nie każde dadzą radę...
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

W poprzednią zimę też tak było, ale zima była krótka i wypadło z głowy. A teraz już chce to doprowadzić do porządku. Instalacja to STAG-300-4, a wtryski HANA.
Załączniki
IMG_20191213_133036.jpg
IMG_20191213_133036.jpg (3.12 MiB) Przejrzano 6960 razy
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Miałem kiedyś własnie wtryskiwacze Hana. Raz były wymieniane na gwarancji bo zaczęły sie podobne jaja jak u Ciebie. Potem wymieniłem je na wytryski Baracuda, złego słowa nie mogę teraz powiedzieć.

Jaki masz reduktor, Magic III? był często łączony z Hanami.
0 x
MarcinNog
Posty: 124
Rejestracja: 17 grudnia 2018, 13:38

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinNog »

Gazownik powiedział że on by zmienił na wtryski Baracuda, więc pewnie ta takie zmienie jak cos. A co do reduktora to jest napis fabryczny na obudowie autogazAC i tyle. Także nie wiem czy to jest ten magic III. A dobra to firma ten magic III? czy coś innego kupować w razie w. Prawda jest taka że jest to mój pierwszy samochód z gazem i dopiero się tego uczę :)
0 x
Awatar użytkownika
Bałuch 79
Posty: 268
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 21:37
Lokalizacja: KRA
Kontakt:

Re: Wypadanie zapłonów na gazie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bałuch 79 »

Magic III jak masz to jest raczej do wywal na śmieci.
Baracuda i reduktor KME to jest dobre rekomendowane połączenie.
Polecam lekturę https://lpg-forum.pl jak stawiasz pierwsze kroki z lpg.
0 x
ODPOWIEDZ